Art Deco Tarzı Mobilya Trendi Gençler Arasında Yükseliyor

Art Deco Tarzı Mobilya Trendi Gençler Arasında Yükseliyor

Fransa’da 1920’li yıllarda başlayan art deco akımı son dönemde dekorasyon ve mobilya dünyasını ele geçirmiş durumda diyebiliriz. Avangard’tan daha sade ama modern bir trendde olmayan bu tarz artık vazgeçilmez bir akım haline geldi diyebiliriz. Art deco tarzında geometrik desenlerin başrolde yer aldığını söyleyen Turgay Terzi, mobilya anlamında daireler, üçgenler, oval köşeler, keskin detayların yanı sıra koyu rengin, parlak lakenin, kadife ve saten kumaşların bu akımda öne çıktığını belirtiyor.

Bu Sezonun Trendi Sade ve Düz Hatlar

Yeni sezonda art deco tarzı mobilyalarda sade ve düz hatlı modellerin trend olduğunu vurgulayan Terzi, desenlerde tarzın ana teması olan geometrik şekillerin yanında maskülen detayların da yer aldığını kaydediyor. Terzi, “Ahşap detayların ince işçilikle birleştiği modellerde kumaş olarak mavi, turkuaz, mint renklerinin yanı sıra siyah ve beyazın tercih edildiği eklektik ürünlerin de bu sezon trend olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada yine art deco tarzının vazgeçilmezi olan parlaklığın yine gri, antrasit, siyah gibi koyu renklerden oluştuğunu görmekteyiz.” açıklamasını yapıyor.

Gençler Arasında Daha Popüler Hale Geliyor

Art deco’nun aslında bilinenin aksine orta yaş ve üstü tüketicilerin tercih ettiği bir tarz olmadığını söyleyebiliriz. Yıllardır sektörün içinde olan, modelleri ile yerli ve yabancı tüketiciyle çalışan Art Design Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Terzi, “Her ne kadar gençlerin modern bir tarzı benimsediklerini düşünsek de, art deco tarzını takip eden ve özellikle bu tür parçaları arayan bir genç kesim olduğunu vurgulamak isterim. Bu tarz onlar için aslında yaşam biçimlerinin de bir yansıması. Hatta bu yaş aralığının 19-30 olduğunu da söyleyebilirim".

Yeni Evleneceklere Şık Dekorasyon İpuçları

Terzi bu arada evlenecek genç çiftlere can alıcı önerilerde bulunuyor: “Öncelikli olarak kullanacakları mekana uygun mobilya ve dekorasyon ürünleri seçimlerine dikkat etmeliler. Sadece ürün görseline odaklanarak seçim yapmaktansa ürün kalitesi ve ergonomisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Seçecekleri ürünlerin showroom’daki duruşu ile kendi evlerindeki duruşu çok farklılık gösterebilir o yüzden profesyonel kişilerden yardım almalarında fayda var. Sadece ürün odaklı alım yapmamaları, evin genel dekorasyonunu kurgulayıp onun doğrultusunda mobilya ve diğer dekorasyon ürünlerinin, perde, halı, avize gibi aksesuarları da göz önünde bulundurarak alımlarını yapmalılar”


Paylaş:

Dekorasyon


En Çok Aranan Projeler


Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Barselona’da 1900 – 1914 yılları arasında yapılmış gayrimenkul geliştirme projesi: PARK GÜELL

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

2018-05-25 02:28