Bosch Termoteknik 2018 Yılının İlk Yarısında Ciroda Yüzde Altı Artış Gerçekleştirdi

Bosh 2018'in ilk yarısında da büyümeye devam ediyor.
Bosch Termoteknik 2018 Yılının İlk Yarısında Ciroda Yüzde Altı Artış Gerçekleştirdi

2017 yılında 3,4 milyar Euro’luk rekor satışa ulaşan ve Akıllı ısıtmada 415.000’den fazla bağlanabilir cihaz satan Bosh hakkında Bosch Termoteknik CEO’su Uwe Glock,

"Dekarbonizasyon, dijitalleşme ve desentralizasyona yönelik geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimiz ile sektörümüzde iyi bir pozisyondayız. Zorlu koşullara rağmen son 18 ayda Bosch Termoteknik olarak mükemmel bir performans gösterdik. Ham madde ve taşıma maliyetleri büyük ölçüde arttı ve olumsuz döviz kuru etkileri ile başa çıkmak zorunda kaldık. Tüm bu zorluklara rağmen, 2017 yılında şirket tarihinin bugüne kadarki en yüksek gelirini elde ettik. Yıllardır geleceğin yenilikçi teknolojilerinin geliştirilmesine yaptığımız sürekli olarak yatırımların karşılığını alıyoruz. 2017 yılında, 172 milyon Euro olan araştırma ve geliştirme bütçemiz on yıl öncesine göre iki kat daha fazla” şeklinde ifade etti. Bosch Termoteknik, satılan 415.000’den fazla bağlanabilir cihaz ile konforu, enerji verimliliğini, operasyonel emniyeti ve hizmet kalitesini önemli ölçüde artıran akıllı ısıtma çözümlerinin lider tedarikçilerinden biri konumundadır. 2015 yılında “DNA” adıyla piyasaya sürülen yeni cihaz ailesi; bağlanabilirlik, modüler yapı konsepti, kullanıcı dostu ve ayırt edici benzersiz tasarımıyla fark yarattı ve bu yenilikçi ürünlerimiz dünya çapında 30 ülkede son tüketiciyle buluşmaktadır. Glock “Konutlara sağladığımız hizmetlerle dünyada pazar lideri olarak konumumuzu daha da güçlendirdik ve ısıtma sektörü için yeni standartlar belirledik.

Amacımız bir dijital iklim ve enerji şirketi olmak ve aynı zamanda satışlarda yılda en az yüzde beş büyüme elde etmek” şeklinde açıkladı. Bosch Termoteknik’i geleceğe uyarlarken, ısıtma teknolojisi sektöründeki üç büyük mega trend olan dekarbonizasyon, dijitalleşme ve desantralizasyon odak noktaları olmaya devam edecek. Diğer gelecek planları hakkında ise Glock, “Konutlar için komple sistem çözümleri, ticari ve endüstriyel segmentteki projelerin genişletilmesi ve hava temizleme gibi yeni iş alanlarına adım atılması, önümüzdeki yıllarda da gündemimizde olan konulardır. Dijital çözümler, ısıtma endüstrisinin geleceğini şekillendirmede başarının anahtarıdır. Öngörülebilir gelecekte, gelirimizin büyük bir kısmını bağlanabilirlikten elde edeceğiz. Hedefimiz, ağ bağlantılı dünyaya giden yolda uzman şirketlere güçlü iş ortakları olarak destek vermek. Böylece iş ortaklarımız temel işlerine odaklanarak son tüketiciye mümkün olan en iyi hizmeti sunabilecekler" şeklinde konuştu.


Paylaş:

Dekorasyon
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48