Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

​Saf Tasarım: Banyoda Beton Kullanımı

Şimdi tasarımı yeniden yorumlama zamanı: beton, hem mimaride hem de iç tasarımda Rönesans esintileri katmak ve kült statüsüne ulaşmak için kullanılan doğal bir üründür.
Mail At
​Saf Tasarım: Banyoda Beton Kullanımı

Artık iç mekânların ve hatta mobilyaların tasarımını malzemesiz hayal etmek oldukça zor: beton dolaplar, tezgahlar, konsollar ve çeşitli şekillerde kullanılabilecek aksesuarlar ve ahşap malzemeye alternatif olarak kullanılabilecek klasik malzemeler. Yalın beton duvarlar, hem iç hem de dış önemli noktalara yoğunlaşan yeni bir stilin ifadesi haline gelmiştir. Özellikle banyoda, beton beyaz seramik ve Duravit tasarımı ile bir araya geldiğinde daha etkileyici bir görünüm kazanır.

Mükemmel Tasarım Platformu

Beton da aslında tıpkı seramik gibi saf ve doğal bir üründür. Kireç ve kilden yapılan çimento kum, çakıl ve su ile karıştırılarak çelik gibi diğer maddeler de eklenir. Ağır veya hafif olması, ince veya kaba olması gibi malzeme özellikleri karışım oranında değişiklik yapılarak kontrol edilebilir. 
İyi öğütülmüş beton duvar, kum taşının inceliği ile samimi bir görünüm kazanır. Bu kalitede, malzeme oldukça abartısızdır, ilgi odağı olmaksızın modern banyo tasarımı için mükemmel platform sunar. 
Duravit'in ME by Starck serisi için tamamlayıcı platform: koleksiyon kusursuz estetik ve kişisel tasarım olanaklarını bir arada sunar. Lavabo, tuvalet ve pisuvarda da bulunan ince kenar görsel tasarımda imza değerini taşır. Narin kenarı sayesinde, yeni 1300 mm genişliğindeki lavabo neredeyse kenarsız ve hafif görünür.

İnce elenmiş beton kombinasyonu ince hatları öne çıkarır ve seriye yeni bir şekil kazandırır.

Gün ışığının içinden geçerek parlamasını sağlayan cam elyaf öğeler modern aydınlık betonun içine işlenerek alanın daha aydınlık ve daha yumuşak görünmesini sağlar. Bu hafif malzeme, ME by Starck ürünleri kullanılan küçük banyolara alan algısı kazandırır.

Antik yapı

Malzemeler irileştikçe beton ürünü kabalaşır. Duravit Stonetto duş teknesi gibi diğer taş benzeri malzemelerle bir araya getirildiğinde beton duvarlar daha anlamlı bir yapı görünümü kazanarak banyoda antik bir his yaratır. Trio EOOS tasarımı ile oluşturulan model mat yüzeyi ile doğal taşa benzer. Bu görünüm DuraSolid Q mineral malzemesinin kullanımı sayesinde elde edilir. Stonetto tipik taş renkleri ile sunulur: beyaz, kum ve antrasit. Üst yüzeydeki küçük benekler ise bu doğal görünümü en üst noktaya taşır.

Beton çok sayıda cam ve çelik ile banyoların iç tasarımında endüstriyel cazibeyi ortaya çıkarır. Bu ferah mimari ortamda Paiova Monolith by Duravit ve EOOS önemli özellikleri ortaya çıkarır. Bu versiyonda Paiova banyosunun tipik ikizkenar yamuk şekli dikdörtgen tek gövdeden elde edilmiştir. Böylece banyoda akrilik banyo öğeleri etkileyici ürünlere dönüştürülmüştür. 
Banyoda beton tasarımı ile stilinden ödün vermeyerek iki kişinin uçlarda banyo yapması ve beraber rahatlaması için bolca yer sunar.

Yeni Yılda Evlerde “Enerji Tasarrufu” Atağı Başlıyor

Her yıl Ocak ayının 2’inci haftası “Enerji Tasarrufu Haftası” olarak kutlanıyor. Yeni Yılda Evlerde “Enerji Tasarrufu” Atağı Başlıyor

Yeni yıl itibari ile evlerinde enerji tasarrufu yapmak isteyenlerin imdadına ise Alman mutfak devi WMF koşuyor. Bugüne kadar yapılan araştırma sonuçlarına göre ev içi elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 50'sinin mutfakta gerçekleştiği biliyor. Almanya’nın 163 yıldır faaliyet gösteren dev markası WMF ise yeni serisi KITCHENminis® ile mutfakta ortalama %30 enerji tasarrufu sağlıyor.

Enerji tasarrufu toplumsal olduğu kadar bireysel önlem almayı da gerektiriyor. Bireysel önlemlerin başında ise ev içi elektrik tüketiminden tasarruf etmek geliyor. Birçok araştırma şirketi tarafından yayınlanan verilere göre ev içi elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 50’si mutfakta gerçekleşiyor. Durum böyle olunca enerji tasarrufu sağlayan ürünlerin kullanılması büyük önem taşıyor. Dünyanın en geniş ürün yelpazesine sahip Alman markası WMF, yeni geliştirdiği KITCHENminis® serisi ile ev içi elektrik tüketiminden yaklaşık %30 tasarruf edilmesine yardımcı oluyor.

Evdeki Kişi Sayısı Azalsa da Enerji Tasarrufu Sağlanamıyor

Türkiye’deki nüfus artışına bakıldığında aile yapılarının küçüldüğü, eskiden olduğu gibi evlerde büyükanneler-büyükbabalar ile bir arada yaşanmadığı daha ufak aile yapıları olduğu görülüyor. Ancak bu durum ev içi elektrik tüketiminden tasarruf sağlamıyor. Nedeni ise aile yapısına uygun elektrikli aletlerin kullanılmaması… WMF’in geliştirdiği yeni nesil KITCHENminis® mutfak aletleri serisi performans, tasarım ve rahatlıktan ödün vermeyerek minimum elektrik tüketimi ile 1 – 4 kişi arasındaki küçük ailelerin maximum enerji tasarrufu etmesini sağlıyor.

%30 Enerji Tasarrufu ile Hayat Mutfaktan Taşsın

Almanya’nın köklü mutfak devi WMF tarafından üretilerek Enkay Group güvencesiyle Türk tüketicisiyle buluşan KITCHENminis® serisi 5 farklı mutfak aletinden oluşuyor. Seride yer alan; Vitalis E Steamer Buharlı Pişirici, yiyecekleri 2 farklı katında aynı anda pişirebiliyorken, Salad-To-Go Mutfak Robotu, meyveden sebzeye, kuruyemişten peynire kadar her şey için ayrı hız dereceleri sunuyor. Raclette Grill Izgara, iki kişilik ızgara ziyafeti yaşatırken, serinin Espresso Makinesi ve Kahve Öğütücüsü de 1 – 4 kişilik kahve keyfi sunuyor. Mutfakta buluşan KITCHENminis® serisi ile %30’a varan enerji tasarrufu sağlanırken, hayat mutfaktan taşıyor.


Ahşap parkelerde 2017 modası

Emlak sektöründeki firmaların yaptıkları araştırmalar, lamine veya masif parke döşeli dairelerin, halı veya laminat döşelilere oranla daha kolay satıldığını ortaya koyuyor. Ahşap parkelerde 2017 modası

Ayrıca ahşap parkeler son zamanlarda artık evlerin her yerinde kullanılır oldu. Hüni Parke Yönetim Kurulu Başkanı Berki Yalınkılıç, “Sadece salon ve odalarda değil; mutfak ve  banyo gibi ıslak zeminlerde de ahşap parke kullanılması, mekanları bambaşka bir hale getiriyor. Mimarlar, tüm mekanlarda  aynı ürünü kullanarak zeminlerde daha yalın bir atmosfer yaratıyorlar. Özellikle lamine parkeler, ıslak zeminler için güzel bir alternatif olarak seçilmekte.” Diyor.

Parkenin renk seçiminde eğilimlerin dönem dönem  değiştiğini söylemenin mümkün olduğunu dile getiren Hüni Parke Yönetim Kurulu Başkanı Berki Yalınkılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir zamanlar çok baskın olan kırmızı renkli parkelerin eskisi kadar tercih edilmediği bir dönemdeyiz. Siyah ve akçaağaç gibi açık renkli parkelere  de talepler azalmakta ; hele bambu gibi tercihler artık yok gibi… Natürel Avrupa meşesi, Amerikan cevizi gibi ağaçların kullanıldığı parkelerin yanı sıra, üzerinde gri, beyaz gibi renklerin uygulandığı parkeler de 2017 tercihleri arasında gösteriliyor.  Ayrıca fırçalı, testere efektli gibi eskitme ve yaşlandırmaların yapıldığı ürünler de yeni yılın değişmezi olacak.  Parkelerin  yüzeyleri doğallaştıkça, boyları uzuyor ve enleri  genişliyor. Yani zeminlerde doğallık tercih ediliyor… Hüni Parke'nin 1995'den beri temsilciliğini ve dağıtımını üstlendiği  Gazzotti Parke'nin ikiyüzün üzerinde farklı üründen oluşan koleksiyonunun olması, müşterilerin farklı ürünleri aynı çatı altında bulmasını sağlıyor ve işlerini çok kolaylaştırıyor.

Son yıllarda yüksek pazar payını koruyan fabrikada yüzey işlemi bitmiş lamine parkelerin, yine önümüzdeki dönemde de şantiyede yüzey işlemi yapılan ürünlere pazarı kaptırmayacağı düşünülebilir. Yeni teknolojilerin devreye girmesi sayesinde üretilen ve satışını üstlendiğimiz, kolay tamir edilebilen, sistre ve  cila gerektirmeyen parkeler de revaçta.

Parke sektörü son dönemlerde kişiye özel yaklaşımların trendini yaşamakta, bunun 2017 yılında da devam edeceğini düşünüyoruz. Farklı olmak, kimseye benzememek, özellikle çağdaş ve kişiye özel mekanlar için aranan bir özellik haline geldi. Tasarımcılar yarattıkları yeni desenleri ve tekdüze olmayan farklı renkleri kullanarak müşterilerine özel zeminler öneriyorlar. Bize de, o tasarımları gerçeğe dönüştürmek kalıyor. Bu konuda en büyük desteği  Louis Vuitton,  Prada, Jil Sanders gibi firmaların özel tasarımcısı  İtalyan Idee & Parquet'den görüyoruz. Müşterilerimiz, Idee & Parquet'in geçmişte gerçekleştirdiklerinden esinlenmenin yanı sıra, birlikte yeni tasarımlara da imza atıyorlar. Değişik geometrik desenler, doğal motifler, iç içe geçen farklı renkler, ahşaba yepyeni bir misyon yüklüyor.

Parke seçimi yaparken sadece ve sadece moda renkler, trend modeller dikkate alınırsa hüsranla karşılaşabilirsiniz. Ürün seçerken parkenin döşeneceği mekanın üzerinde yoğun trafik olup olmayacağı; ısıtma sisteminin şekli; diğer inşaat malzemeleri ile birleşme yöntemi gibi pek çok detayı dikkate almak gerekiyor. Kaplankaya Canyon Ranch, Roche Headquarters gibi nitelikli projelere birlikte imza attığımız Hakwood Firması; standart ürünlerinin dışında, müşterilerine özel üretim de yapıyor. Örneğin, yerden ısıtma kullanıyorsanız, siparişinizi ona göre veriyorsunuz ve Hakwood bütün bunları dikkate alarak ürününüzü hazırlıyor. ” Dedi.

2017 eğilimlerinin yansıdığı  yeni masif ve lamine parke ürünlerini görmek veya her yerde görülen parkeler yerine özgün ve farklı ürünleri seçmek istiyorsanız, Hüni Parke’nin Levent ve Kalamış’taki mağazaları sizleri bekliyor.

Hüni Parquet

www.huniparke.com


Türkiye’de Hızlı Büyüyen Ev Tekstili Ve Yaşam Sektörüne Yeni Oyuncu Geldi!

Vivense 3 Bin Çeşit Ürünü Tek Günlük İndirimle Sunuyor… Türkiye’de Hızlı Büyüyen Ev Tekstili Ve Yaşam Sektörüne Yeni Oyuncu Geldi!

Türkiye’de hızlı büyüyen ev tekstili ve ev yaşam kategorisine markalar yatırım yapmaya devam ediyor. 3 yıl önce mobilya markası olarak yola çıkan Vivense, dev bir büyüme gerçekleştirdi ve 3 bin yeni ürünle ev tekstili ve yaşam sektörüne giriş yaptı. Marka,
ürünlerinin tümünü Türkiye’de ürettiriyor…

 Türkiye’de 30 bin eve birbirinden çeşitli kullanışlı ürünleriyle giren ‘Vivense’ yatırım atağı gerçekleştirdi. Marka iddialı bir koleksiyonla ev tekstili ve yaşam kategorisine girdi.

Vivense’nin, hem online sitesinde hem de showroomlarında satışa sunulan ‘living’ koleksiyonu 6 Ocak cuma günü tek günlük bir kampanyayla tüketicilerle tanışıyor. Sadece 6 Ocak cuma günü gerçekleşecek olan kampanyada 100 TL ve üzeri alışverişlerde yüzde 10 indirim ve ücretsiz kargo imkanı sunulacak.

HEDEF EV-YAŞAMDA İLK 3’E GİRMEK

Vivense’nin Kurucusu Kemal Erol, “Ev tekstiliyle birlikte koleksiyonumuzu çok geliştirdik. Mutfak ve banyo ürünleri, softa ve ev dekorasyon ürünlerimiz de tamamlandı. 2017 yılında Türkiye’nin ve sektörün dinamiklerine güveniyoruz. Yerli üreticiyle yolumuza devam edeceğiz, yeni yatırımlar yapacağız. Bugüne kadar 8 milyon dolarlık yatırım aldık, hem
Türkiye’den hem de ‘Earlybird’ gibi yabancı fonlardan. Hedefimiz ev yaşam kategorisinde ilk 3 marka arasına girmek ve yurtdışında mağazalar açmak. Berlin ilk hedefimiz” dedi.


Bertazzoni ile Eski Kışları Anma Zamanı

Yaşama değer katan fikirlerin hayat bulduğu Enplus Mağazaları’nda tüketicisiyle buluşan Bertazzoni Kuzine Fırınlar, odun fırınlarından ilham alınan tasarımı ile mutfaklarda zarafet, kalite ve nostaljiyi yaşatıyor. Eski kışları özleyenler, Enplus Mağazaları’nda bir araya geliyor.Bertazzoni ile Eski Kışları Anma Zamanı

Eski kışları özleyenler, Enplus Mağazaları’nda bir araya geliyor.

Enplus Mağazaları, 1882 yılından bu yana tasarım ve teknolojisinde kusursuz detaylar sunan İtalyan markası Bertazzoni’nin ürünlerini de tüketicilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Kuşaktan kuşağa geleneksel mükemmelliğin adresi olan Bertazzoni, odun fırınlarından ilham alınarak tasarlanan Kuzine Fırınları ile eski kışları özleyenleri Enplus Mağazaları’nda buluşturuyor.

İleri teknolojisinin yanı sıra tasarımındaki geleneksel duruşuyla fark yaratan Bertazzoni Kuzine Fırınlar, her mutfağa uygun boyutlardaki seçenekleri ve göz kamaştırıcı renkleriyle Enplus Mağazaları’nda eski kışları anmak isteyenlerin beğenisine sunuluyor.


Emsan Tanem Pilav Tenceresi

Emsan, pilavlarınızı tıpkı annenizin eli değmiş gibi tane tane yapmanız için son teknolojiyi kullanarak tasarlandığıTanem Pilav Tenceresi ile lezzet tutkunlarının gönlünü fethediyor. Emsan Tanem Pilav Tenceresi

Sadece pilav pişirmek için özel olarak tasarlanan Emsan Tanem Pilav Tenceresi ile dibi tutmuş lapa lapa pilavlar tarihe karışıyor.

Mutfakta en çok yapılan ama en çok zorlanılan, kıvamı tutturalamayan yemek çeşitlerinden biridir pilav. Annelerimizin yaptığı gibi dumanı üstünde tüten, tane tane pilav yapmak, Emsan’ın son teknolojiyle geliştirdiği Tanem Pilav Tenceresi ile artık zor bir iş olmaktan çıkıyor ve daha keyifli bir hale geliyor.

Emsan’ın pilav pişirmek için özel olarak tasarladığı Tanem Pilav Tenceresi, ısıyı eşit dağıtan kalın alüminyum gövdesi ve özel hibrid iç kaplaması ve tencere içindeki buharı dengeli bir şekilde dağıtan özelliğiyle enfes yemeklerinizin yanına yapacağınız tüm pilavların tane tane olmasını sağlıyor.

Anne eli değmiş pilavlar için Tanem

Kalın alüminyum üzerine tatbik edilen , PFOA içermeyen, çizilmelere karşı dayanıklı, yanmaz, yapışmazlık özelliği artırılmış PTFE ve seramiğin üstün özelliklerinin harmanlanmasıyla ortya çıkan hibrit kaplama ile üretilen Emsan Tanem Pilav Tenceresi, tüm Emsan satış noktaları ve www.emsan.com.tr’ de lezzet tutkunlarını bekliyor.

En iyi pilav nasıl pişirilir:

Mükemmel pilav pişirmenin ilk şartı olan Tanem Pilav Tenceresi ve aşağıdaki tüyolarla siz de sofralarınızı şenlendirerek misafirlerinizin kalbini çalabilirsiniz.

  • Önce, pirinci tuzlu ılık suda 30 dakika dinlendirin.
  • Pirinçler tane tane olana kadar sıvı yağda iyice kavurun.
  • Tereyağını kavurma işleminin sonuna doğru ilave edin.
  • Sıcak su ekledikten sonra birkaç damla limon damlatın.
  • Hazır garnitür yerine sevdiğiniz sebzeleri küp küp doğrayıp içine katın.
  • Hazır et ya da tavuk suyu yerine de etli/tavuklu yemeklerinizden kalan suları kullanarak pilavınızı lezzetle taçlandırın.

Tanem Pilav Tenceresi Satış Fiyatı :      24 cm 95 TL

 26 cm 104 TL

 28 cm 114 TL

                                                                               30 cm 124 TL

 


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ