Yoğuşmalı Kombi Hakkında Merak Ettikleriniz

Yoğuşmalı kombiler hermetik kombilere göre %20 daha fazla tasarruf sağlıyorlar.
Yoğuşmalı Kombi Hakkında Merak Ettikleriniz

Yoğuşmalı Kombi Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Yaşam alanlarında, ısıtma sistemlerinin gelişen teknolojiyle buluşması, kombi modellerindeki çeşitliliği de artırıyor. Bu yararlı çeşitlilik, enerji kaynaklarının verimli kullanımını sağlarken doğadan alınan gücü ise ekonomi ve tasarrufa dönüştürüyor. Yaşam için teknolojinin öncüsü Bosch Termoteknoloji de yaşam alanları için sunduğu yoğuşmalı kombi modelleriyle, doğaya saygılı, konforlu ısınmayı modern ve minimal tasarımlarla buluşturuyor. Kompakt tasarımlarıyla her genişlikte mekana uyum sağlayan bu kombi modellerinin çalışma prensiplerini biliyor musunuz? Peki kombinizi daha tasarruflu kullanmanın yolları neler? İşte yoğuşmalı kombiyi diğer kombi modellerinden ayıran özellikler ve tasarruflu kombi kullanımının püf noktaları...

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Kombi modelleri, bir ortamın genişliğine, ısınma ve sıcak su ihtiyacına göre tercih edebileceğiniz 3 çeşitten oluşuyor. Dış ortama monte edilen ve yanma için gerekli oksijeni, ortam havasından değil kendi bacasındaki temiz hava kanalından yani dış ortamdan elde eden hermetik kombiler, yanma sonrası çıkan gazı tekrar dış ortama aktarıyor. Bacalı kombi modelleri, havayı iç ortamdan alıyor, atık gazın tahliyesi için baca bağlantısını kullanıyor. Gazın dönüşümü ilkesiyle çalışan yoğuşmalı kombiler ise yanma sırasında oluşan su buharını yoğunlaştırıyor ve bu yeni enerjiyi yeniden ısınma için kullanıyor. Bu sayede atık yakıt tekrar dolaşıma girerek bir ısı kaynağı daha yaratılmış oluyor. Yoğuşmalı kombiler de baca tipi yönünden hermetik kombi sınıfına girerler. Yanma sonrasında oluşan atık gaz, konvansiyonel cihazlarda bacadan direkt atılıyor. Yoğuşmalı kombide ise atık gaz, atılmadan önce yoğuşma teknolojisi kullanılarak sisteme geri kazandırılıyor. Bu sayede doğaya atılan atık gaz miktarı önemli ölçüde azaltılırken tasarruflu ve üstün verimli bir kullanım sağlanıyor. Yoğuşmalı kombi özellikleri, tasarruflu ve konforlu bir kullanımla da sınırlı değil. Doğal enerji kaynaklarını verimli kullanmayı amaçlayan Bosch Termoteknoloji, yenilikçi tasarımları, sessiz çalışma özelliği ve yeni nesil akıllı teknolojik donanımlarıyla da yoğuşmalı kombi kavramını yeniden yaratıyor.

Yoğuşmalı Kombide Tasarruflu Kullanım Avantajını Yaşayın

Yoğuşmalı kombi modelleri diğer hermetik kombi modellerine göre %20 ye varan tasarruf sağlarlar. Ancak kombinizi evinizin yapısını, ihtiyaçlarınızı ve kullanım alışkanlıklarınızı analiz ederek kullanmaya özen gösterebilir ve bu oranı artırabilirsiniz. Yoğuşmalı kombileri kısa aralıklarla açmak ve kapatmak enerji kaybına neden olur. Bu nedenle ortam ısısını sizin ve ailenizin ihtiyacına göre ayarlayan, kombinizin gerektiği zaman gerektiği kadar çalışmasını sağlayan oda termostatı modellerini kullanarak kombinizin verimini artırabilirsiniz. Verimli enerji kullanımını önemseyen Bosch Termoteknoloji, yoğuşmalı kombinizi konforlu ve tasarruflu kullanmanız için aile ekonominizi de düşünen çözümleriyle yeni gelişmelere de imza atıyor. Geliştirdiği Bosch EasyControl teknolojisi ile yoğuşmalı kombinizin kontrolünü artık her yerden yapabilmeniz mümkün. Kombinize uzaktan erişim sağlayan bu mobil uygulama, destekli oda kumandası sayesinde ihtiyacınız olan ortam ısısını ve sıcak suyu dilediğiniz yerden dilediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistem, evde olmadığınız zamanlarda düzenli enerji tasarrufu yaparak hem bütçenizi hem doğal kaynakları koruyor.

Düzenli Yapılan Bakım Kombinizin Verimini Artırıyor

Bosch Termoteknoloji kombi üretiminde, yoğuşma nedeni ile oluşabilecek korozyonu engelleyen özel parçalar, özel alüminyum ve silisyum alaşımlı döküm eşanjörler kullanıyor. Bu malzemeler uzun ömürlü ve dayanıklı olsa da kombinizin periyodik bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekiyor. Bu sayede hem enerji tasarrufunu artırabilir hem de kombinizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Üstelik bu bakımlar yakıt kullanımınızı düşürüyor, ısınma veriminizi artırıyor. Kombinizi seçerken ve kullanırken, ihtiyacınız olan her aşamada yanınızda olan Bosch Termoteknoloji, yoğuşmalı kombinizin bakımını düzenli olarak yaptırmanız için teknik desteğin yanı sıra ek avantajlar sunuyor. Yoğuşmalı kombi fiyatları ile geniş teknik servis ağı, satış sonrası hizmetleri ile tercih sebebi olan Bosch Termoteknoloji, ek garanti ve bakım süresi fırsatlarıyla kullanıcılarına ve doğaya dost çalışmaların öncüsü olmaya devam ediyor.

 

 


Paylaş:

Dekorasyon
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48