Badeer İş Dünyası Ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nde 11 Önprotokol İmzalandı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle 5-6 Aralık tarihleri arasında, Badeer Yatırım Platformu tarafından İstanbul Hilton Bo-monti’de gerçekleşen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nin sonuç ra-poru açılandı.Detaylar haberimizde..
Badeer İş Dünyası Ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nde 11 Önprotokol İmzalandı

Rapora göre 160’ı doğrudan yabancı yatırımcı olmak üzere zirvede 750 kişi ağırlandı. Yabancı yatırımcılar ile Türk firmalar arasında toplam 644 B2B görüşme sağlandı. Yatırımcıların yüzde 16’sı genel yatırım ve finans alanlarıyla ilgilenirken, zirve sırasında tam 11 önprotokol imzalanarak 2019 yılı sonuna kadar 3 milyar Dolarlık yabancı yatırımın Türkiye’ye çekilmesi için ilk adım da atılmış olundu.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleri, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, TİKA, DEİK, İstanbul Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ortaklığı ve Damsco, Bader International Investment and Consultancy, BADER Holding, Havelsan, Kalyon, Kılınç Law, Dimer Grup, Flora Grup, Moment, Bereket Enerji ve Net Marble’ın sponsorluğunda 5-6 Aralık tarihleri arasında Badeer Yatırım Platformu tarafından İstanbul Hilton Bomonti’de gerçekleşen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’nin sonuç raporu açıklandı. Buna göre sanayi, enerji, turizm, inşaat, savunma, ileri teknoloji, tarım ve hayvancılık, sağlık sektörlerinde 160’ı doğrudan yatırımcı olmak üzere 750 kişi ağırlandı. Yabancı yatırımcılar ile Türk firmalar arasında toplam 644 B2B görüşme gerçekleşti. ABD, Çin, Arjantin, Kanada, Ürdün, Yemen, İtalya, Brezilya, Bahreyn, Fas gibi dünyanın dört bir yanından 36 ülkenin ağırlandığı zirvede, yüzde 16 ile genel yatırım ve finans, yüzde 12 ile turizm ve inşaat, yüzde 10 ile gıda ve tarım, hayvancılık ve sanayi alanları ilgi topladı. Toplam 72 Türk firmanın katılım gösterdiği zirvede yüzde 18 ile inşaat ve turizm, yüzde 12 ile hayvancılık, gıda ve tarım, yüzde 9 ile sanayi ve ileri teknoloji ağırlıklı Türk firmaları ilgi çekti. Zirve kapsamında 644 B2B görüşmesinin gerçekleştiğine dikkat çeken Badeer Yatırım Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Ali Ercoşkun, “Görüşmeler esnasında toplam 11 tane ön protokol imzalandı. Katılımcılar, görüşmelerin yüzde 20’sinin gayet olumlu geçtiğini belirterek ilerleyen süreçte iş takibi yapacaklarını belirttiler. Bu konuda Badeer Yatırım Platformu olarak gerek karşılıklı ülke ziyaretleri gerekse bürokratik, hukuki, teknik danışmanlık yapılması konusunda katılımcı firmalarımıza destek olacağız. Amacımız 2019 yılı sonuna kadar 3 milyar Dolarlık yabancı yatırımı Türkiye’ye çekebilmek. Bunun için de Mart 2019 itibariyle sektörel bazlı zirvelere başlayacağız” açıklamalarında bulundu 


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48