Folkart Incity projesi hızla yükseliyor

Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi'nde yükselen Folkart Incity projesinin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 
Folkart Incity projesi hızla yükseliyor

Proje yaklaşık 32 bin metrekarelik alana sahip bulunuyor. İzmir'de şehir merkezine yakınlığıyla dikkat çeken Folkart Incity toplam 8 bloktan oluşuyor. Projede 700 daire ve 42 ticari alan bulunuyor. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 lüks konut seçeneklerinin bulunduğu proje yatırımcılarına sağladığı yüksek kira getirisi ve kısa sürede değer kazanması ile de dikkat çekiyor.

Folkart'ın Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi'nde inşa ettiği iki önemli projeden biri olan Folkart Incity projesi 650 milyon liralık yatırım değerine sahip. Projenin inşaatını yüzde 60'ından fazlası tamamlandı. Yaklaşık 650 kişinin çalıştığı projenin inşaat işlerinde kaba inşaatın sonuna gelindi. Duvar, alçı, sıva, mekanik ve elektrik tesisat işleri gibi benzer imalatların yapımının devam ettiği projede anahtar teslimlerinin 2019 yılı içerisinde yapılması planlanıyor. Folkart'ın diğer projesi Folkart Time projesine komşu konumda bulunan Folkart Incity projesi, Sanayi Metro İstasyonu'na ve Yaşar Üniversitesi'ne de yürüme mesafesinde. Ege Üniversitesi'ne 2 metro uzaklıktaki proje, Ankara Asfaltı ve Çevre Yolu'na ise bir dakika mesafede bulunuyor.

Zamanında teslim projeler

2017, 2018 yıllarında 11 ayrı proje üzerinde çalıştıklarını anlatan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, son olarak da Folkart Time projesinin anahtar teslimlerini geçtiğimiz aylarda eksiksiz gerçekleştirdiklerini belirtti. Mesut Sancak, bugüne kadar İzmir’de 4 milyar liralık yatırım değerine sahip 11 projeyi tamamladıklarına dikkat çekti. 

Mayıs ayında lansmanını yaptıkları ve teslim tarihi yaklaşan Folkart Incity projesi hakkında da bilgiler veren Mesut Sancak, projeyi söz verdikleri gibi 2019 yılında teslim edeceklerini söyledi ve şöyle konuştu:

“Yaşamın başladığı Folkart Time projesine komşu konumdaki Folkart Incity şantiyemizde yaklaşık 650 kişi çalışıyor. Projenin yüzde 60’ından fazlasını tamamladık. 29 katlı 2 blok ve farklı yüksekliklere sahip diğer blokları ile yüzde 99 seviyesinde bulunan kaba inşaat önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Bu süreçte ince işler dediğimiz, seramik, alçı, sıva, boyanın yanı sıra mekanik ve elektrik tesisat işleri gibi imalatlarda çalışmalar devam ediyor.”   

PROJE KÜNYESİ Konum            : Ankara Asfaltı’na paralel konumdaki Üniversite Caddesi ile 296 Sokak’ın kesiştiği noktada. Proje Alanı        : 32 bin m² Yeşil alan        : 18 bin 900 m² Toplam inşaat alanı    : 108 bin 611 m² Blok Sayısı        : 8 Kat Sayısı        : A ve D Bloklar zemin+28 Kat, B Blok zemin+9 Kat, C-E Zemin+5 Kat, F-G Zemin+8 Kat, H Zemin+1 Kat Daire tip ve sayıları    : Stüdyo 80 adet, 1+1 370 adet, 2+1 138 adet, 3+1 99 adet, 4+1 13 adet Özellikler        : 296 m² açık ve 127 m² kapalı olmak üzere 2 havuz  bulunuyor. Açık spor alanları, basketbol, tenis, futbol, mini golf, masa tenisi, yürüyüş ve koru alanı, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, sauna, çocuklar için kreş ve oyun alanları, playstation, sinema, karaoke odası, kütüphane, satranç ve çalışma odası, çatı alanlarında hobi bahçeleri, elektrikli araç şarj istasyonu gibi sosyal ve teknik donatılar yer alıyor.


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48