Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

İstanbul' da Metrekare Fİyatı 4 bini TL' yi Geçti

İstanbul' da konut fiyatları yükselmeye devam ediyor.
Mail At
İstanbul' da Metrekare Fİyatı 4 bini TL' yi Geçti

İzmir’deki fiyat artış oranı yüzde 13 ile İstanbul ile eşitlendi. Bursa ise satılık ve kiralık konutlarda en yüksek fiyat artışı ile Türkiye’nin lideri konumuna geldi. Türkiye’de konutta ortalama amortisman (geri dönüş) süresi ise 13 yıl olarak belirlendi.

Hürriyet Emlak Haziran 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye’nin en büyük ilk 5 ili olan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da satılık konut fiyatları son bir yıl içinde sürekli artış gösterdi. Gayrimenkule yapılan yatırım, bu illerde daha çok oldu. Büyük illerdeki yeni konut projeleri, kentsel projeler, düşük tutulan konut kredisi faizleri ve nüfus artışı, fiyatların yükselmesine neden olarak gösterildi. Gün geçtikçe dijitalleşen emlak ofisleri, Hürriyet Emlak’taki satılık gayrimenkul ilanları sayesinde 2-3 kat daha fazla satış gerçekleştirdi.

 

 

İllere göre konut fiyatlarında yıllık değişim

 

Satılık

Kiralık

İstanbul

%13

%-5

Ankara

%8

%1

İzmir

%13

%4

Bursa

%19

%14

Antalya

%4

%5

 

İstanbul’da konutun metrekare ortalama fiyatı 4 bin 541 TL

Hürriyet Emlak verilerine il bazında bakıldığında, İstanbul’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı Mayıs 2017’de 4 bin 444 TL iken, Haziran ayında hızlı bir yükseliş ile bu rakam 4 bin 541 TL oldu. Yıllık değişimde satılık konut fiyatları yüzde 13 artarken, kiralık konutlarda yüzde 5 düşüş yaşandı. Son bir yıl içinde satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe yüzde 26 ile Gaziosmanpaşa olurken, bu sırayı yüzde 23 ile Silivri ve yüzde 22 ile Bakırköy izledi. Son bir ay içinde ise fiyatı en çok artan ilçeler Bayrampaşa (%5,7), Bağcılar (%3,7) ve Zeytinburnu (%2,5) oldu. Amortisman süresinde de Türkiye genelinin üzerinde bir performans sergileyen İstanbul’da bu süre 18 yıl olarak hesaplanırken, son bir ayda fiyatların en çok düştüğü ilçeler ise Sultanbeyli (-%6,3), Gaziosmanpaşa (-%6,3) ve Avcılar (-%3,0) oldu. Son bir yılda en çok değer kazanan ilçe olan Gaziosmanpaşa’nın bir ay içinde değer kaybetmesi dikkat çekti. En kısa amortisman süresine sahip ilçeler arasında ilk sırada 4 yıl ile Adalar yer alırken, Esenyurt ve Sancaktepe ise 15 yıl ile bu sırayı takip etti.

 

Son 1 ay İstanbul

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Bayrampaşa

%5,7

2.

Bağcılar

%3,7

3.

Zeytinburnu

%2,5

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Sultanbeyli

%-6,3

2.

Gaziosmanpaşa

%-6,3

3.

Avcılar

%-3,0

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Adalar

4 yıl

2.

Esenyurt

15 yıl

3.

Sancaktepe

15 yıl

 

Ankara’daki oranlar Türkiye ortalamasına yakın

Türkiye’de enflasyonu en yüksek üçüncü il olan Ankara’da satılık konut fiyatları son bir yıllık dönemde yüzde 8 oranında artarak 1667 TL’den 1.800 TL/metrekare ortalamasına ulaştı. Yıllık değişimde yüzde 6 olan Türkiye ortalamasına yakın duran Ankara’daki kiralık konut fiyatları ise yüzde 1 artarak metrekarede 9 TL seviyesinde kaldı. Amortisman süresi 16 yıl olan Ankara’da son bir yılda satılık konut fiyatlarının en fazla arttığı ilçe yüzde 15 ile Etimesgut oldu. Son bir ayda ise fiyatların en fazla arttığı ilçe yüzde 2,8 ile Polatlı oldu. Aylık olarak değerlendirildiğinde ikinci sırada yüzde 1,3 ile Pursaklar, üçüncü sırada ise yüzde 1,1 ile Altındağ yer aldı. Fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sırada yüzde -1,0 ile Kazan yer alırken, en kısa amortisman süresine sahip ilçe 15 yıl ile Gölbaşı oldu.

 

 

Son 1 ay Ankara

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Polatlı

%2,8

2.

Pursaklar

%1,3

3.

Altındağ

%1,1

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Kazan

%-1,0

2.

Keçiören

%-0,8

3.

Yenimahalle

%-0,7

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Gölbaşı

15 yıl

2.

Etimesgut

17 yıl

3.

Mamak

18 yıl

İzmir’deki artış oranı İstanbul ile eşit

Hürriyet Emlak Haziran 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, İzmir'de satılık konutların ortalama metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 13 oranında artışla 2 bin 571 TL’ye ulaştı. Yıllık değişimde bu artış oranı, İstanbul’daki oranla birebir aynı oldu. Kiralık konutlarda ise fiyatlar yüzde 4 oranında artarak metrekare bazında 12 TL’ye yükseldi. Amortisman süresinin 18 yıl olduğu İzmir’in popüler sahil ilçesi Aliağa, son bir yılda yüzde 38 oranla fiyatların en fazla arttığı ilçe oldu. İzmir’de konut fiyatları en çok sanayileşmenin olduğu Aliağa’da artarken, kent kalabalığından kaçmak isteyenlerin tercih ettiği Foça, Güzelbahçe, Çeşme, Menemen, Urla gibi ilçelerde de büyük artış yaşandı. Son bir ayda ise fiyatların en fazla arttığı ilçe yüzde 3,2 ile Seferihisar oldu. İkinci sırada yüzde 2,8 ile Torbalı, üçüncü sırada ise yüzde 2,0 ile Menderes yer alırken, Çeşme ilçesi yüzde -2,0 ile fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sıraya yerleşti. Fiyat artış oranıyla enflasyonu geçen İstanbul gibi İzmir de bileşik endeks, piyasa büyüklüğü ve finansal derinlik gibi ekonomik göstergelerden dolayı en rekabetçi illerden biri olarak dikkat çekti.

Son 1 ay İzmir

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Seferihisar

%3,2

2.

Torbalı

%2,8

3.

Menderes

%2,0

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Çeşme

%-2,0

2.

Bayraklı

%-1,1

3.

Çiğli

%-0,1

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Çeşme

3 yıl

2.

Konak

17 yıl

3.

Balçova

17 yıl

Bursa, fiyat artışında Türkiye’nin ilk sırasında

Haziran 2017’nin lideri olan Bursa’da satılık ve kiralık gayrimenkul ilanlarının fiyatları yatırımcıları şaşırttı. Haziran 2017 itibariyle Bursa'da satılık konut fiyatlarının ortalama metrekare fiyatı 1.875 TL seviyesine ulaştı. Satılık konutta yıllık fiyat artışının yüzde 19’a, kiralık konutta ise yüzde 14’e çıktığı Bursa, fiyat artışında Türkiye’nin ilk sırasında konumlandı. Kiraların metrekare bazında ortalama 9 TL olduğu ilde amortisman süresi ise 17 yıl. Bursa'da geçtiğimiz bir aylık dönemde fiyatlar en çok yüzde 4,8 ile Gemlik’te arttı. İkinci sıradaki ilçe yüzde 2,3 artışla Kestel, üçüncü sıradaki ilçe ise yüzde 2,2 ile Yıldırım oldu. Son bir ayda merkez ilçelere kıyasla diğer ilçelerdeki artış daha çok dikkat çekti. Aynı dönemde fiyatların en çok düştüğü ilçe yüzde 2,5 ile Orhangazi oldu. En kısa amortisman süresine sahip ilçeler ise 18 yıl ile Nilüfer ve Osmangazi oldu.

Son 1 ay Bursa

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Gemlik

%4,3

2.

Kestel

%2,3

3.

Yıldırım

%2,2

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Orhangazi

%-2,5

2.

Gürsu

%2,3

3.

Osmangazi

%0,6

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Nilüfer

18 yıl

2.

Osmangazi

18 yıl

 

Antalya’nın Aksu ilçesinde fiyatlar bir ayda yüzde 22,8 arttı

Satılık konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 4 oranında arttığı Antalya’da, metrekare ortalama fiyat 1.969 TL’ye ulaştı. Türkiye ortalamasının altında artış gösteren ilde amortisman süresi ise 18 yıl olarak hesaplandı. Kiralık konutlarda yıllık artışın yüzde 5 olduğu Antalya’da metrekare fiyatı 9 TL. Son bir ayda fiyatların en çok arttığı ilçeler arasında yüzde 22,8 ile Aksu ilk sırada yer aldı. Alanya yüzde -1,1 ile fiyatların en çok azaldığı ilçe olurken, en kısa amortisman süresine sahip ilçeler Kepez (16 yıl), Muratpaşa (18 yıl) ve Konyaaltı (20 yıl) oldu. Yıllık bazda en yüksek değişim oranına sahip ilçelerde ilk sıraya Kemer (%11) yerleşirken, Konyaaltı (%10) ikinci, Alanya (%9) üçüncü sırada.

Son 1 ay Antalya

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Aksu

%22,8

2.

Döşemealtı

%3,8

3.

Manavgat

%3,1

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Alanya

%-1,1

2.

Serik

%-1,0

3.

Konyaaltı

%-0,3

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Kepez

16 yıl

2.

Muratpaşa

18 yıl

3.

Konyaaltı

20 yıl

Marmarams Ataşehir' de Fiyatlar 379.000 TL' den Başlıyor

Ataşehir' de Rams Yapı güvencesiyle yeni bir proje yükseliyor.Marmarams  Ataşehir' de Fiyatlar 379.000 TL' den Başlıyor

Hayata geçirdiği projelerle geleceğin yaşam alanlarını tasarlarken ödeme kolaylıkları sunmayı ihmal etmeyen Rams Yapı, şimdi de MarmaRAMS projesindeki avantajlı fiyatlar ve cazip ödeme seçenekleri ile  dikkat çekiyor.Rams Yapı güvencesiyle İstanbul Anadolu yakasının her geçen gün değer kazanan bölgesi Esatpaşa'da göz kamaştırıcı bir mimariyle  yükselen, 1+1 ,  2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinden oluşan MarmaRAMS’ın ayrıcalıklı dünyasında sizde yerinizi ayırtın. Üstelik 379.500 TL den başlayan fırsatlardan yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için sizi MarmaRams satış ofisine bekliyoruz! Son gün 31 Temmuz!  

 

MARMARAMS, YEDİ KAT GÜZEL HAYAT...

RAMS YAPI güvencesiyle ‘Yedi kat güzel hayat’ sloganıyla temelleri atılan MARMARAMS projesinde 7’şer katlı 6 blokta 1+1’den 3+1’e kadar 25 farklı büyüklükteki 240 dairenin yanı sıra ihtiyaç duyulabilecek her şey bir arada yer alıyor. Proje kapsamındaki ticari alanlar sayesinde ihtiyaçlar yakınlaşıyor, hayat fazlasıyla kolaylaşıyor.İnsan odaklı peyzaj düzenlemesi, geniş yeşil alanları, büyüleyici göleti, yürüyüş parkuru, çocuk parkı, basket sahası, açık-kapalı yüzme havuzları, saunası, fitness center’ı, basket sahası, masa tenisi, bilardosu ve langırtı ile ruhen ve bedenen yenilenmeyi sağlayacak MARMARAMS, hayat standartlarının yanında yatırım anlayışına da değer katacak bir yaşam konsepti.

 

RAMS YAPI tarafından, yaşama sanatını bilenlere estetik, kalite, sağlamlık, güvenlik ve zevk unsurlarının bir arada sunulduğu 5810 m2 alan üzerine inşa edilen MARMARAMS projesinde, kapalı ve ortak kullanımlı otopark sistemi aynı anda sunuluyor. Proje, 7 gün 24 saat aktif olarak çalışan güvenlik kamera sistemi ve tüm giriş çıkışların denetlendiği özel güvenlik hizmetiyle fazlasıyla güvenli bir yaşam vadediyor. Tabi bu da çocuklara, onlar için tasarlanan kapalı ve açık oyun alanlarında neşeyle gülüp oynamaları için kusursuz bir ortam sunuyor.


Emir Sezgin: Konut Satışları Hız Kesmiyor

Pronote Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık’ın gerçekleştirdiği araştırma ve sektör analizine göre 2017 Mayıs sonu itibariyle Türkiye’de son 5 yılın en fazla konut satışı gerçekleşti.Emir Sezgin: Konut Satışları Hız Kesmiyor

Bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışları %6,13 artış gösterdi.
 
Gayrimenkul sektöründe kullanıcılara, mal sahiplerine ve yatırımcılara aracılık ve danışmanlık hizmeti sağlayan Pronote Gayrimenkul Danışmanlık’ın Kurucu Ortağı Emir Sezgin, 2017 Mayıs sonu itibariyle Türkiye genelinde konut satışlarının son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Sezgin, Mayıs ayı itibariyle Türkiye genelinde konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %6,13 artış göstererek, 556 bin 784 adede ulaştığı üzerinde duruyor.
 
Konut Satışlarında Lider İlk 5 İl; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa.
2017 Mayıs sonu itibariyle en fazla konut satışının gerçekleştiği ilk 5 ilin İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da olduğunu belirten Emir Sezgin, bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışlarında Ankara, İzmir ve Bursa’da sırasıyla;  %13, %5, %9 artış yaşandığına dikkat çekiyor. Sezgin, İstanbul’da konut satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre değişiklik yaşanmadığını, Antalya’da ise yaklaşık %4 oranında azalış görüldüğünü kaydediyor.
 
Yılsonunda toplam 1 milyon 400 bin adet konut satılması bekleniyor.
Türkiye’de son 5 yıldaki konut satış istatistiklerini değerlendiren Sezgin, bir önceki yıl Mayıs sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışlarının, yılsonu itibariyle gerçekleşen satışın yaklaşık %40’lık bir bölümünü oluşturduğunu kaydediyor. Sezgin, 2017 yılsonunda yaklaşık 1 milyon 400 bin adet konut satışı gerçekleşmesini bekliyor.
 
Satılan Her 2 Konuttan 1’i İlk Satış.
2017 Mayıs sonu itibariyle Türkiye genelinde satılan 556 bin 784 adet konutun %45’ini, konutun ilk defa satılması anlamına gelen ‘‘ilk satışlar’’ oluşturuyor. Bu oran da yaklaşık her 2 konuttan 1’ine denk geliyor. Yatırımcının yeni konuta olan talebinde artış olduğunu söyleyebiliriz.

Yabancıya Satışlarda Iraklılar Yine Zirvede.
Türkiye genelinde yabancılara yapılan konut satışları incelendiğinde, 2017 Mayıs sonu itibariyle toplam 7.745 adet konutun yabancılara satıldığını görüyoruz. Yabancılara yapılan satışlar, bir önceki yılın aynı dönemine göre %2 azalış göstermiştir. En fazla konut satılan alan yatırımcıların başında ise Irak, Suudi Arabistan ve Kuveyt vatandaşları geliyor.
Yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği ilk 3 il ise sırasıyla; İstanbul, Antalya ve Bursa olarak karşımıza çıkıyor.


Nazmi Durbakayım: Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Hakkında Görüşünü Açıkladı

1 Ekim 2017 kaosunu engellemek için Bakanlık re’sen yetki kullanmalıNazmi Durbakayım: Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Hakkında Görüşünü Açıkladı

“Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği”, 1 Ekim 2017’de sona erecek olan “2013 Haziran % 25 Yönetmeliği” ile yerinde yenilenmesi için sözleşmesi yapılmış,  riskli bina tespiti yapılmış, tahliyesi ve hatta yıkımı yapılmış bina/site malikleri korkulu rüya görmesine neden oluyor.

Hatırlanacağı gibi 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’a bağlı olarak plan tadili yapmadan ve emsal artışı zorlaması olmadan yerinde dönüşüme imkan veren 1 Haziran 2013 tarihli yönetmeliği (2013 Haziran %25 Yönetmeliği), mevcut imar hakları tamamen kullanılmış risk taşıyan, yenilenmesi gereken bina ve sitelerin dönüştürülmesine olanak sağlıyordu. Söz konusu yönetmelik şartlarıyla yeniden yapılabilen bina ve sitelerde; hak sahiplerine mevcut metrekarelerinden daha fazla rant yaratmadan, sadece yapının yenilenme giderleri ve makul bir Yüklenici kar payını sağlamak ile mümkündü.

Yürürlüğe giren “Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği, 2013 Haziran % 25 Yönetmeliği’nin, dönüşüm sürecine girmiş olan projelere 1 Ekim 2017 tarihine kadar neticelendirilme şartı getirdi. Ancak dönüşüm sürecine giren, riskli bina tescili yapılarak tahliye tebligatları yapılan, hatta tahliyesi yapılan ve yıkılmış sitelerde müteahhit ve belediye yetkilerini aşan sorunlar, kat maliklerinin korkulu rüyası oldu. Vasi tayini, gaip malik, tebligat yapılamaması gibi art niyetli girişimler nedeniyle ruhsat başvurusu için gerekli şartları tamamlayamayan yükleniciler ve kat malikler, 1 Ekim 2017 tarihinden sonra büyük bir kaos sürecine girmekten ve projelerin ortada kalmasından büyük endişe duyuyor. Müteahhitler “Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği” ile sektöre tanınan 1 Ekim 2017 tarihine kadar olan sürenin, ortaya çıkacak sorunların çözümlenmesi için yeterli olmayacağı görülüyor.

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım 2013 Haziran %25 Yönetmeliği şartlarını kullanmak sureti yola çıkan yüklenicilerin projelerinde akamet riski, kat maliklerinin ise evsiz kalma riski taşıdığını belirtti.  Başkan Durbakayım, evleri yıkılmış, evlerini tek ederek kiraya çıkmış veya bir yakınlarının yanına geçici yerleşmiş insanların çok ağır mağduriyetlerinin söz konusu olabileceğinin altını çizdi.

“Bakanlığımızın, böyle bir kargaşa yaşanmasına müsaade etmeyeceğine ve söz konusu yönetmelikte gerekli tadilatı yapacağına inanıyoruz” diyen Nazmi Durbakayım, bu kapsamda sıkıntıya giren projelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bizzat devreye girmesinin tek çözüm olduğunu ifade etti. Başkan Durbakayım “Art niyetli girişimler nedeniyle 1 Ekim 2017 tarihine kadar ruhsat alınamadığı için hak sahiplerinin zarar görmesini engellemek adına; kanun düzenleyici sıfatını taşıyan Bakanlığın devreye girmesi gerektiğini düşünüyoruz. Vasi tayini, gaip malik, tebligat yapılamaması gibi art niyetli girişimlerle engellenen projelerin yerel idarelerden devir alınmasını ve Bakanlığın re’sen yetki kullanarak ruhsatlarının verilmesine imkân sağlanmasını önermekteyiz’ açıklamasını yaptı.

 


Kozapark, Alarko çelik kazanlarla ısınacak

İstanbul Esenyurt’ta inşaatı süren 42’şer katlı 7 gökdelen bloğundan oluşan Kozapark projesinde, toplam kapasitesi 50 MW olan 28 adet Alarko çelik kazan kullanılıyorKozapark, Alarko çelik kazanlarla ısınacak

3 katlı AVM, bir otel ve 1+1 ile 5+1 arasında değişen farklı metrekarelerdeki 4 bin 896 lüks rezidans bölümlerinin bir arada olduğu proje, Alarko Carrier’ın en büyük kapasiteli uygulamalarından biri olma özelliğini taşıyor.

Kozapark projesindeki binalarda ısıtma ve sıcak kullanım suyu temini için, Alarko tarafından üretilen 26 adet CGS 3-1500 (1.500.000 kcal/saat) ve 2 adet CGS 3-1750 (1.750.000 kcal/saat) üç geçişli sıcak su kazanları tercih edildi. Kazanların çatıya yerleştirilmesiyle, baca ve tesisat maliyeti en aza indirilirken cihazların yüksek basınçtan korunması mümkün oldu. Dairelerdeki ısıtma tesisatını yüksek basınçtan korumak için de ısıtma sistemi belirli katlarda çelik plakalı eşanjörlerle birbirinden ayrıldı. Mevsim geçişlerinde düşen kapasiteyi karşılamak ve acil durumlarda yedekli çalışmayı sağlamak amacıyla her blokta, 2’şer kazan dairesinde 4 kazanla kaskad sistem kuruldu. Modülasyonlu brülörler, binanın değişken ısı yüküne (değişken ısı enerjisi ihtiyacına) verimli ve konforlu şekilde cevap verilmesini sağladı.

Yüksek verim değerleri ve uzun ömürleriyle öne çıkan Alarko CGS tip çelik kazanlar, tasarım ve üretim teknikleriyle hem Avrupa hem de ulusal normlara uygun üretiliyor. Büyük hacimli yanma odası ve maksimize edilen ısı transfer yüzeyleriyle kazan verimi ve suya aktarılan enerji en yüksek seviyeye çıkıyor. Kazanların verim değerleri maksimuma çıkarken, gaz ve su tarafı dirençleriyle bekleme kayıpları minimum değerlerde gerçekleşiyor. Kozapark projesinde de kullanılan üç geçişli kazanlarda  yanma gazları, yanma odasını, iki geçişli kazanlara kıyasla daha kısa yoldan, daha kısa sürede ve daha düşük sıcaklıkta terk ediyor. Böylece atmosfere daha düşük azot oksit salınıyor. Kazanlarda kullanılan ekopanel kaskad çalışmaya imkân verirken kazanın ömrünü uzatıp daha tasarruflu bir kullanım sağlıyor. Ekopanel kendisine bağlı sensörlerle dış havayı sürekli kontrol ediyor; hava soğuksa kazanın su sıcaklığını yükseltiyor, hava sıcaksa düşürüyor. Haftalık döngülü programlama sayesinde kazan suyu sıcaklığının gereksiz yere yüksek tutulması önleniyor. Ayrıca ekopanel, gerekli ekipmanlara komuta ederek, kazan içinde yoğuşma olmasını engelliyor.


Eston Şehir Mahallem’de açık hava sinema keyfi

Bahçeşehir’in en güzel projesi Eston Şehir Mahallem, yazlık sinema nostaljisi yaşamak isteyenleri bu cumartesi tanıtım ofisinin bahçesinde “Olanlar Oldu” filminin gösterimine çağırıyor.Eston Şehir Mahallem’de  açık hava sinema keyfi

Az katlı, yeşille iç içe konseptiyle özlenen mahalle kültürünü yeniden başlatmayı hedefleyen Eston Şehir Mahallem’de etkinlikler devam ediyor. Eston Şehir Mahallem yazlık sinema nostaljisi yaşamak isteyenleri açık havada sinema keyfine davet ediyor. Keyifli bir bahçede gerçekleşecek bu özel geceyi, ikram edilen mısır, dondurma ve gazoz nostaljisi daha da renklendirecek. 8 Temmuz Cumartesi akşamı saat 20:30’da gerçekleşecek “Olanlar Oldu” filminin gösterimine 7’den 70’e herkes davetli.

Eylül’de taşın Ocak’ta öde

Özlenen mahalle kültürünü yeniden başlatmayı hedefleyen Eston Şehir Mahallem’de hayat Eylül ayında başlıyor. Projenin dikkat çeken özelliklerinden biri toplam 68 dönüme yayılan ve 47,5 dönümü açık ve yeşil alan olarak tasarlanan az yoğunluklu bir proje olması. Her biri bahçeli, teraslı veya balkonlu olan dairelerin pencereleri, gün ışığını en fazla alacak şekilde yerden tavana kadar yükseliyor. Projede otopark girişleri, sitenin dış kabuğundan verilerek çocuklara özgür ve güvenli bir mahalle ortamı yaratıldı. Eston Şehir Mahallem’in sunduğu yeni kampanya ile yüzde 1 peşinatla ödemeler Ocak 2018’de başlayacak.

Web    : estonsehirmahallem.com

Tel       : 444 8616
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ