Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Ncadde Agora'da teslimler başladı

Özyurtlar İnşaat, Ncadde Agora'yı yatırımcısıyla buluşturuyor...
Mail At
Ncadde Agora'da teslimler başladı

Özyurtlar İnşaat tarafından Esenyurt'ta inşa edilen Ncadde Agora'da teslimler başladı. Klasik iş merkezinden farlı olarak inşa edilen Ncadde Agora, iş dünyasını bir araya getiriyor. Hemen teslim hemen tapu fırsatı sunan Ncadde Agora'da son 20 home ofis alıcısını bekliyor. Teslime özel fiyatlarla satışa çıkan Ncadde Agora'da fiyatlar 241 bin TL'den satışa sunuluyor.

Gayrimenkul sektörüne kazandırdığı projelerle adından sıkça söz ettiren Özyurtlar İnşaat, Esenyurt'ta hayata geçirdiği Ncadde Agora'yı yatırımcısıyla buluşturuyor. İş dünyasının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan Ncadde Agora, sahiplerine teslim ediliyor.

Klasik iş merkezlerinden farklı olarak inşa edilen Ncadde Agora, her detayın özenle tasarlandığı modern mimarisiyle dikkat çekiyor. Esenyurt'un en işlek caddesi Doğan Araslı’ya cepheli olan proje, iş dünyasını bir araya topluyor. İstanbul'un merkezinde yer alan Ncadde Agora, çalışanlara yoğun iş tempoları arasında gündelik hayattan kopmadan sosyal aktivitelerini de yapabilme imkanı sunuyor. 

500 metrekarelik geniş bir lobiye sahip projenin caddeye bakan cephesinde 13 adet farklı büyüklükte dükkan yer alıyor. Üst katlarında ise 1+0, 1+1 ve 2+1 daire seçeneğinden oluşan 144 adet home ofis bulunuyor. Hemen teslim hemen tapu fırsatı sunan Ncadde Agora'dan son 20 home ofis 241 bin TL'den başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor. İki adet 2 bin 500 metrekare büyüklüğünde lojistik deponun bulunduğu projede; kapalı otopark, depo ve teknik alanların yanı sıra spor salonu ve resepsiyon hizmeti de yer alıyor.

İş dünyası Ncadde Agora'da toplandı

Klasik iş yerlerinden farklı olarak inşa edilen Ncadde Agora'yla iş dünyasını bir araya getirdiklerini söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, bir projenin daha sonuna gelmenin büyük mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yeni bir proje açmak kadar, projeyi teslim etmenin de büyük bir keyif olduğunu ifade eden Özyurt, yatırımcılarına, markalarına olan güveninden dolayı teşekkür etti.

Ncadde Agora'nın İstanbul'un son yıllarda en çok gayrimenkul satışı yapılan Esenyurt'ta inşa edildiğini bildiren Özyurt, buradan gayrimenkul sahibi olanların karlı çıkacağını söyledi. Son yılların en çok tercih edilen ofis kullanım şeklinin home ofisler olduğunu anlatan Özyurt, “Ncadde Agora ile zihinlerdeki soğuk iş merkezi algısını tamamen ortadan kaldırdık. Kısa katlı binaları ve özgün mimarisiyle Ncadde Agora'yı, konforu ve şıklığı bir arada arayan iş dünyası için hazırladık” dedi.

Ncadde Agora ile ofis yaşamını keyfe dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten Tamer Özyurt, “Kalıplaşmış iş merkezi kavramını tamamen değiştirip, insanların çalışırken dinlenebileceği stres atabileceği yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyoruz. İçerisinde restoranlar ve seçkin mağazaların da bulunacağı residence konseptinde inşa ettiğimiz projemiz, özellikle yatırımcılar tarafından tercih ediliyor” diye konuştu.

Esenyurt’un merkezinde

Esenyurt’un en işlek caddesi Doğan Araslı üzerine inşa edilen Ncadde Agora, metrobüse 5 dakika uzaklıkta yer alıyor. Atatürk Havalimanı’na ise sadece 15 dakika uzaklıkta bulunan Ncadde Agora, sanat ve eğlence merkezlerine, AVM'lere, okullara, cafe ve restoranlara, hastanelere hatta daha pek çok önemli merkeze oldukça yakın bir lokasyonda yer alıyor. 

www.ncaddeagora.com                                                        

 

NCADDE PROJESİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


Özen Kuzu Tapu Harcı İndirimini Değerlendirdi

Bugünkü Resmi Gazete’ de yayımlanan Karar ile tapu harcı indirimi geldi. Özen Kuzu Tapu Harcı İndirimini Değerlendirdi

Ayrıca bazı sözleşmeler için damga vergisi sıfırlandı. Mevcut oranı "binde 20" olan tapu harcı konut ve işyerlerinde (kat irtifakı tesis edilmiş olanlar dahil) artık "binde 15" oranında tahsil edilecek. Söz konusu indirim uygulaması 30 Eylül 2017 de dahil bu tarihe kadar uygulanacak.

Konuyla ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun görüşleri aşağıdaki gibidir;

Gayrimenkul sektörünün merakla beklediği tapu harçlarında indirime gidilmiş olması sevindirici bir haber. Hükümetimizin verdiği destek ile 2017 yılı sektörümüz için güzel gelişmelerle başladı ve devam ediyor. Tüm yatırımcılar için önem taşıyan ve satış değerinin yaklaşık yüzde 4’ünü bulan tapu harçlarının indirilmesi sektörümüze ivme kazandıracak önemli bir konu. 30 Eylül’e kadar geçerli olacak indirim teşviki ile yatırımcılar konut alım kararlarını hızlandıracaklardır.


Tapu Harcı İndirimi İle Sektörün Önü İyice Açılmış Olacak

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kararla tapu işlemleri üzerinden binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar binde 15 olarak uygulanacak. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür:Tapu Harcı İndirimi İle Sektörün Önü İyice Açılmış Olacak

Son 6 aylık dönemde üst üste yapılan yeni düzenlemeler ile inşaat sektörü gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Devletimizin yaptığı bu yeni düzenlemeyle hem müteahhitlerin hem de konut alıcılarının masrafları azalacak ve sektörün önü iyice açılmış olacak. Bu düzenlemelerle 2017 yılı da inşaat sektörünün yılı olacak.

 


Tapu Harçlarındaki Düşüş Konut Satışlarını Yüzde 15 Artıracak

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile şimdiye kadar binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar binde 15'e düşürüldü. Tapu Harçlarındaki Düşüş Konut Satışlarını Yüzde 15 Artıracak

Yaşanan bu indirimle birlikte gayrimenkul sektöründe yüzde 15’lik bir artış yaşanması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş; “Sektörü hareketlendirmesi adına uzun süredir beklediğimiz bir indirim. Emlak sektöründe satış adetlerinde yüzde 15’lik artış olacağını düşünüyoruz.  Özellikle düşük satış bedelli gayrimenkul satışlarında önemli ölçüde artış olmasını bekliyoruz.  Geçtiğimiz günlerde emlak sektörünü canlandırmak adına atılan adımların devamının gelmesiyle birlikte de 2017 yılında emlak sektöründe ciddi bir büyüme öngörüyoruz” dedi.

Emlak fiyatlarına etkisi olmayacak

Kararın damga vergisi ile ilgili düzenlemesiyle de yüzde 0.94 olarak uygulanan kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi hizmet sözleşmelerinden alınan damga vergisi oranı sıfırlandı. Ayrıca gayrimenkul danışmanlığı hizmet ve satış aracılık sözleşmesinde damga vergisinin de kalkmasıyla birlikte satış masraflarında ciddi oranda düşüş sağlandı. 

Taş, “Yapılan indirimin etkisiyle birlikte emlak fiyatlarında düşüş yaşanmayacak alım satım masraflarında düşüşler yaşanacak. Binde 5 rakamı düşündüğünüzde çok küçük bir rakam gibi gözükse de tüketiciler için değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat. 250 bin TL’lik bir gayrimenkul için hem alıcı hem de satıcı bugüne kadar binde 20'lik bedel üzerinden ayrı ayrı 5'er bin TL ödüyordu. 30 Eylül'e kadar devam edecek düzenleme ile bu rakam 3 bin 500 TL'ye düşürüldü” dedi. 


Bayramoğlu G Marin Projesi Daire Fiyatları ve Ödeme Seçeneği

Mar Yapı’nın Bayramoğlu’na yeni bir soluk getiren ve hemen teslim avantajı sağlayan G Marin Managed by Divan projesi GYODER kampanyası kapsamında peşinatsız 60 ay sıfır faiz oranıyla alıcılarla buluşuyor. Bayramoğlu G Marin Projesi Daire Fiyatları ve Ödeme Seçeneği

Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerine, Bayramoğlu Marina projesi ve Marmaray hızlı tren buluşma noktasına yakınlığı ile öne çıkan, Bayramoğlu’nun kaliteli konut ihtiyacını karşılayan G Marin Managed by Divan, çok özel koşullarla konut alıcılarına sunuluyor. GYODER’in “Gayrimenkulde Güçbirliği / Daha Güçlü Türkiye” kampanyasına dâhil olan, Mar Yapı’nın kalitesi ve Divan’ın yönetim deneyimini bir arada sunan G Marin Managed by Divan’da şimdi 60 ay vadeye kadar sıfır faizle ev sahibi olmak mümkün. 120 aya kadar 0,49, 240 aya kadar 0,79 faiz oranlarıyla eşsiz bir fırsat sunan kampanya hem yatırımcılar, hem de Bayramoğlu’nda kaliteli bir yaşam alanına sahip olmak isteyenleri bekliyor.

Şehir merkezinde sayfiye konforu

Anahtar tesliminin hemen yapıldığı proje, sanayi merkezlerine yakınlığının yanı sıra denize yakınlığı  , alçak katlı evleri ile şehir merkezinde bir sayfiye hayatına davet ediyor. 1+0'lardan 3+1'lere kadar geniş seçeneklere sahip G Marin Managed by Divan projesi ,her geçen gün değeri artan Bayramoğlu bölgesinde açık ve kapalı havuz, fitness, SPA, sinema odası, cafeler, bilardo odasıgibi bölgenin çok üstünde hizmetler sunarak Divan kalitesini yansıtıyor.

Otelcilik ve yeme içme sektörünün önde gelen markası Divan’ın yıllara dayanan tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışını site yönetimine  yansıttığı G Marin Managed by Divan her yaştan site sakinine konforlu ve güvenli bir yaşama hemen başlama imkanı sunuyor. Ortak terasları ve geniş balkonlarında gökyüzü ve denizin birleştiği G Marin Managed by Divan’da sakin ve huzurlu hayat modernlikle bir arada yaşanıyor.

Bayramoğlu’nda yeni yaşama hemen başlayın

Anadolu yakasının yükselen lokasyonu Bayramoğlu’nda Divan markasının yönetim deneyimiyle Mar Yapı’nın inşaat kalitesinin birleştiği G Marin Managed by Divan, geniş yeşil alanları ve az katlı binaları ile 556 seçkin daireden oluşuyor. Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerine yakınlığı, Bayramoğlu Marina projesi ve Marmaray - hızlı tren buluşma noktası olarak öne çıkan Bayramoğlu’nun kaliteli konut ihtiyacını G Marin karşılıyor. G Marin Managed by Divan kalitesi 161.425,00  bin TL’den başlayan fiyatlarıyla satılırken daire tipi bazında fiyatlar ise şu şekilde:

37 m2 - 46 m2 arasındaki 1+0 Stüdyo daireler:  161.425,00 TL – 204.5987,00 TL

69 m2 - 91 m2 arasındaki 1+1 daireler: 268.542,00 TL – 362.560,00  TL

116 m2 - 131 m2 arasındaki 2+1 ve 2+1 dubleks daireler: 423.317,00  TL – 739.229,00  TL

179 m2 - 203 m2 arasındaki 3+1 ve 3+1 dubleks daireler: 536.364,00 TL – 746.549,00 TL

G Marin Managed by Divan satış ofisi

 444 15 36

info@gmarin.com.tr


Artı Deneyim Danışmanlık Artık Ankara’da da Hizmet Verecek

Ufuk Kayador ve Sevgi Güngör Uyanık tarafından kurulan Artı Deneyim Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Danışmanlık şirketi, stratejik danışmanlık hizmetlerini Ankara’ya da taşıyor. Artı Deneyim Danışmanlık Artık Ankara’da da Hizmet Verecek

Bugüne kadar İstanbul’da, sektörün önde gelen gayrimenkul firmalarından; İş GYO, Nurol GYO, Özak GYO, Pera GYO,  Metal Yapı Konut, Yapı Merkezi gibi firmalar ile farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdürüp, gayrimenkul sektörüne yatırım yapmayı hedefleyen çok sayıda girişimci firmaya, sektöre girerken, doğru ve stratejik bir şekilde adım atabilmelerini sağlayacak tarzda danışmanlık hizmetleri vermekte olan Artı Deneyim firması, bu deneyimlerini artık başkentli gayrimenkul yatırımcıları ile de paylaşacak.

Ankara gayrimenkul piyasasında artan iş potansiyeli sebebiyle bir süredir Ankara ile ilgilendiklerini belirten şirketin kurucu ortağı Ufuk Kayador, değişen ve gelişen piyasa koşulları çerçevesinde Ankaralı ve Ankara’da iş yapmak isteyen gayrimenkul firmalarına çözüm ortağı olarak hizmet vereceklerini belirtti.

Ankara emlak piyasasında yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Sevgi Güngör Uyanık, Ankara’da son yıllarda özellikle konut anlamında bir hareketlilik olduğunu, bu kapsamda bölgede proje geliştirmek isteyen gayrimenkul firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda; projenin doğru olarak geliştirilmesi konusundaki önerilerden, pazarlama, iletişim, satış stratejilerinin oluşturulmasına, lansman öncesi tüm hazırlık aşamalarından projedeki son ünite satışın tamamlanmasına kadar olan süreçlerde danışmanlık desteği sunacaklarının altını çizdi.

Artı Deneyim, sektörde faaliyet göstermekte olan danışmanlık şirketlerinden tamamıyla farklı olarak, firmaların ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda oluşturduğu danışmanlık hizmet paketlerini de devreye alarak butik tarzda çalışmaları da gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda, Artı Deneyim yetkililerinin deneyimleri ile hazırlanan ve pazara sunulacak bir projenin başarıya ulaşabilmesi için projenin bulunduğu bölge ile rekabet analizinin irdelendiği kapsamlı "Stratejik Bölge ve Rekabet Analizi" sayesinde doğru bir proje karmasının oluşturulması konusunda kapsamlı bir rapor sunuluyor.

Gayrimenkul firmaları için büyük önem taşıyan mevcut ve potansiyel data havuzunun etkili ve doğru şekilde yönetilmesini sağlayabilmek adına oluşturulan "CRM ve Etkin Data Yönetimi" paketi; satış ekiplerinin kurumsal marka kültürüne uygun olarak hareket etmesini sağlayabilecek tarzdaki eğitimler ve sonuç odaklı çalışmaların yer aldığı "Satış Ekibi Geliştirme Danışmanlığı" ve satış ofisinin tamamıyla müşteri deneyimiyle oluşturulduğu "Satış Ofisi Müşteri Deneyim Danışmanlığı" Artı Deneyim'in sunmakta olduğu danışmanlık hizmet paketlerinden birkaçı.

Bunların yanı sıra, yine firmaların ihtiyaçları paralelinde geliştirilen "Pazarlama ve İletişim Danışmanlığı", "Fiyat Konumlandırma Danışmanlığı" ve  "Müşteri Memnuniyeti Araştırması" gibi çalışmalar da Artı Deneyim’in diğer tamamlayıcı destek paketlerini oluşturuyor.  
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ