216 Sancaktepe Konutları Aidat Derdini Unutturacak

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, 216 Sancaktepe Konutları’nda teslimi yapılan birinci etapta aidatların 100 lira olduğunu belirtti.
216 Sancaktepe Konutları Aidat Derdini Unutturacak

Konut alıcısının kira öder gibi aidat ödemek istemediğini söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Projeler oluşturulurken gerçek ihtiyaçlar göz önüne alınırsa aidatlar düşer. Biz 216 Sancaktepe Konutları’nda bunu yaptığımız için daire sakinleri 100 lira gibi son derece düşük bir aidat ödüyor” dedi

Son dönemde tüketiciler konut alırken inşaat kalitesi ve mimarisi kadar aidatlara da dikkat ediyor.  İnsanların günümüzde içinden çıkmadan alışverişini yapabileceği,  yüzebileceği, sportif faaliyetlerini geliştirebileceği, çocuğunu rahatça parkta oynatabileceği sitelerde oturmak istediğini söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Ancak tüm bunları yaparken kira öder gibi aidat da ödemek istemiyor. Pek çok projede aylık 500 lira ile 1000 lira arasında değişen aidatları düşürmek için çalışmalar yapılıyor” dedi.

Gerçek ihtiyaçlar önemli

Bazı projelerde yer alan suni göletlerin ya da hayvanat bahçelerinin insanlara ilk başta cazip geldiğini belirten Dündar, “Ancak daha sonra bunların rasyonel olmadığı sadece maliyetleri artırdığı görülüyor. Bence bir proje oluşturulurken gerçek ihtiyaçlar göz önüne alınmalı. Projede suni gölet yerine servis bekleme odası yapılırsa çocuklar için daha faydalı olur. En azından kışın soğukta servis beklemekten kurtulurlar. Ya da hayvanat bahçesi yerine engelliler için asansör sistemi geliştirirlerse hem daha yararlı olurlar, hem de maliyetler düşer” diye konuştu.

Engellileri unutmadı

7 katlı 10 blokun yer aldığı ve 208 konutun bulunduğu 216 Sancaktepe Konutları’nda teslimi yapılan birinci etapta aidatların 100 lira olduğunu belirten Bilent Dündar şöyle devam etti: “İkinci etabın teslimleri de bu ay bitiyor. Kalan konutlarda sahiplerine yıl sonuna kadar teslim edilecek. Bu arada sosyal tesisler de faaliyete geçiyor. Herşey tam anlamıyla hizmete girdiğinde aidatlarımız maksimum 150 lira ile 200 lira arasında değişecek.”

Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan projede çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurlarının yanı sıra fitness center ve havuzun da bulunduğunu anlatan Bilent Dündar, “Projede annelerin parkta oynayan çocuklarını izlemesi için yatak odası, mutfak ve salona kurulmuş özel bir sistemimiz ve engelliler için özel asansörümüz de var. Biz tüm bunları Türk insanının ihtiyacına göre belirledik” açıklamasını yaptı.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05