216 Sancaktepe Konutları Aidat Derdini Unutturacak

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, 216 Sancaktepe Konutları’nda teslimi yapılan birinci etapta aidatların 100 lira olduğunu belirtti.
216 Sancaktepe Konutları Aidat Derdini Unutturacak

Konut alıcısının kira öder gibi aidat ödemek istemediğini söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Projeler oluşturulurken gerçek ihtiyaçlar göz önüne alınırsa aidatlar düşer. Biz 216 Sancaktepe Konutları’nda bunu yaptığımız için daire sakinleri 100 lira gibi son derece düşük bir aidat ödüyor” dedi

Son dönemde tüketiciler konut alırken inşaat kalitesi ve mimarisi kadar aidatlara da dikkat ediyor.  İnsanların günümüzde içinden çıkmadan alışverişini yapabileceği,  yüzebileceği, sportif faaliyetlerini geliştirebileceği, çocuğunu rahatça parkta oynatabileceği sitelerde oturmak istediğini söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Ancak tüm bunları yaparken kira öder gibi aidat da ödemek istemiyor. Pek çok projede aylık 500 lira ile 1000 lira arasında değişen aidatları düşürmek için çalışmalar yapılıyor” dedi.

Gerçek ihtiyaçlar önemli

Bazı projelerde yer alan suni göletlerin ya da hayvanat bahçelerinin insanlara ilk başta cazip geldiğini belirten Dündar, “Ancak daha sonra bunların rasyonel olmadığı sadece maliyetleri artırdığı görülüyor. Bence bir proje oluşturulurken gerçek ihtiyaçlar göz önüne alınmalı. Projede suni gölet yerine servis bekleme odası yapılırsa çocuklar için daha faydalı olur. En azından kışın soğukta servis beklemekten kurtulurlar. Ya da hayvanat bahçesi yerine engelliler için asansör sistemi geliştirirlerse hem daha yararlı olurlar, hem de maliyetler düşer” diye konuştu.

Engellileri unutmadı

7 katlı 10 blokun yer aldığı ve 208 konutun bulunduğu 216 Sancaktepe Konutları’nda teslimi yapılan birinci etapta aidatların 100 lira olduğunu belirten Bilent Dündar şöyle devam etti: “İkinci etabın teslimleri de bu ay bitiyor. Kalan konutlarda sahiplerine yıl sonuna kadar teslim edilecek. Bu arada sosyal tesisler de faaliyete geçiyor. Herşey tam anlamıyla hizmete girdiğinde aidatlarımız maksimum 150 lira ile 200 lira arasında değişecek.”

Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan projede çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurlarının yanı sıra fitness center ve havuzun da bulunduğunu anlatan Bilent Dündar, “Projede annelerin parkta oynayan çocuklarını izlemesi için yatak odası, mutfak ve salona kurulmuş özel bir sistemimiz ve engelliler için özel asansörümüz de var. Biz tüm bunları Türk insanının ihtiyacına göre belirledik” açıklamasını yaptı.


Paylaş:

HABERLER