3. Köprü Kuzey Marmara Otoyolu Çalımalarında Kaza 05-04-2014

Kuzey Marmara Yolu Çamlık Reşadiye Bağlantı Yolu Çavuşbaşı mevkiinde yapım çalışmaları devam etmekte olanV35 numaralı Viyadükte, 5 Nisan 2014 günü saat 20:50sularında üzücü bir iş kazası olmuştur.
3. Köprü Kuzey Marmara Otoyolu Çalımalarında Kaza 05-04-2014
 Kaza, viyadüğün 8 numaralı kuzey ayağında başlık kirişi için beton dökümü tamamlanmak üzere iken henüz belirlenemeyen bir sebeple başlık kirişini destekleyen iskelenin çökmesi neticesinde meydana gelmiştir.
 
Alınan tüm iş güvenliği önlemlerine rağmen yaşanan bu kazada Kahraman Baltaoğlu, Yaşar Bulut ve Lütfü Bulut adlı 3 çalışanımız ne yazık ki hayatlarını kaybetmiştir.
 
Söz konusu viyadükte başlık kirişi için beton dökümünün aynıyapım yöntemi ve iskele ile güvenli bir şekilde bugüne kadar birçok kez gerçekleştirilmiş olmasına karşın meydana gelen bu üzücü kazada söz konusu iskelenin neden çöktüğü ve kazanın sebepleri yetkililerce hassasiyetle ve tüm detayları ile araştırılmaktadır.
 
Yaşanan bu elim kaza nedeniyle büyük üzüntü yaşamaktayız.Hayatını kaybeden çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, kederliailelerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
 
Kazanın neden meydana geldiği ile ilgili gerekli tüm bilgilendirme kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Paylaş:

HABERLER