42 Maslak Projesi Maslak'ta Hayat buluyor

Enerji alanında ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Turcas Petrol A.Ş. (BİST: TRCAS) ve çatı kuruluşu Aksoy Holding A.Ş., Bay İnşaat tarafından 950 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen 42 Maslak projesinden satın aldıkları yeni yönetim ofisini teslim aldı. Grubun tüm operasyonları, Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımı ödülü sahibi Bay İnşaat - 42 Maslak projesinde yer alan 17 bin metrekarelik ofislerden yönetilecek.
42 Maslak Projesi Maslak'ta Hayat buluyor

 

Faaliyet gösterdiği alanlarda öncü konumda olan SHELL, SOCAR ve RWE gibi dünya devi enerji şirketleriyle, sırasıyla, akaryakıt dağıtımı ve madeni yağlar, petrol rafinajı ve elektrik üretimi alanlarda ortak girişim şirketleri üzerinden faaliyetler sürdüren, ayrıca yenilenebilir enerji konusunda yatırımlar yapan entegre enerji devi Turcas Petrol A.Ş. (Turcas) ve çatı kuruluşu Aksoy Holding A.Ş., Maslak’ın kalbinde, Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımı Bay İnşaat - 42 Maslak projesinden satın aldığı yeni yönetim ofisini (Aksoy Plaza) teslim aldı.  Sanatla iç içe bir yaşam stili sunan “Artful Living” konseptiyle farklılaşan ve 950 milyon TL yatırımla hayata geçen 42 Maslak'ta yer alan iskanı alınmış Aksoy Plaza, Yatay Ofis gurubu içinde tek blokta 17 bin metrekare alana yayılıyor.

Aksoy Plaza’nın, öngörülenden 8 ay önce gerçekleşen teslimi ile ilgili olarak törende konuşan Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Türkiye'nin ekonomik gelişimi paralelinde kaliteli ofis alanı ihtiyacının arttığına dikkat çekti ve şunları söyledi: "Artful Living’’ konseptimiz, iş ve sosyal yaşamı sanatla zenginleştiriyor. İnşa ettiğimiz 42 Maslak, aynı zamanda bütün hukuki altyapıları tamamlanmış olarak, ve bütün güvenlik prosedürleri yerine getirilen iş ve ofis alanlarıyla büyük şirketlerin radarlarında önemli yer tutuyor. Ülkemizin enerji devi Turcas'ın da genel yönetim merkezine ev sahipliği yapmak bizlere gurur veriyor. Turcas'ın 42 Maslak’a, 42 Maslak'ın da Turcas Grubu’na ve Aksoy Holding’e değer katacağına inanıyorum."

Turcas CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy ise konu hakkında şöyle konuştu : “Turcas ve Aksoy Holding olarak bir süreden beri sürdürdüğümüz ticari gayrimenkul yatırım araştırmaları Bay İnşaat ile yollarımızın kesişmesi ile sonuçlandı. 42 Maslak’a taşınacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mimari olarak dikkat çektiği kadar, fonksiyonelliği ve verimliliği de ön planda olan 42 Maslak’ta “Artful Living” konseptiyle tüm çalışanlarımızın bulundukları ortamdan alacakları ilhamla daha da etkin çalışacaklarına eminim. İstanbul’un en önemli iş merkezlerinden Maslak’ın ilk karma projesi olarak inşa edilen 42 Maslak’a taşınmak için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. 42 Maslak’a taşınmamız ile Maslak’a yeni bir enerji getireceğimize inanıyorum.”

42 Maslak Hakkında :

İş yaşamı, ‘’Artful Living’’ yaşam konsepti ile sanattan ilham alıyor

 Bay İnşaat 42 Maslak projesi, Artful Living konsepti ile ofise giderken, öğle tatillerinde ya da iş günü sonunda, işe sanatla ilham katabilme ayrıcalığı yaşatıyor. Toplam 59 bin metrekarelik ofis alanları, iş adamları ve kurumlarına, iş planları ve ihtiyaçları paralelinde seçilebilecek 91 adet küçük Home Office ya da 48.000 metrekarelik Yatay Ofis tema alternatifleriyle sunuluyor.

300 metrekareden 10.000 metrekareye kadar opsiyonlar ile Yatay Ofisler, isteğe göre dekorasyonu mümkün kılan “Shell&Core-Şap&Sıva’’ olarak teslim ediliyor.  91 adet Home-Ofis ise ‘’Multi-Office’’ ismi altında satışa sunuluyor. 42 Maslak 76 metrekareden 188 metrekareye kadar değişen Multi - Office’leri, yatırımcılar için ideal bir fırsata dönüştürüyor. Bunun da ötesinde, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip “Extended Stay” isimli yatırım modeli de işletme opsiyonu olarak sunuluyor. Yatırımına hızlı geri dönüş almak isteyenleri hedefleyen “Extended Stay” modeli ile yönetim şirketine yetki verilmesi ardından haftalık ya da aylık periyotlarda üst düzey Türk veya Yabancı iş adamlarına ofis kiralama imkânı sunuluyor.

Dünyanın sayılı büyük mimarlık firmasından biri olan İngiliz Chapman Taylor tarafından tasarlanan 42 Maslak’ın Türkiye’den proje mimarlığı Turgut Toydemir / PİRAMİT MİMARLIK’a; Rezidans ve AVM iç mimarisi Sinan Kafadar / METEX’e; peyzaj mimarisi ise Deniz Aslan / D’s MİMARLIK’a ait. Türkiye’nin dinamizmini en iyi şekilde yansıtan bölgelerden biri olan Maslak’ın odak noktasında yer alan proje, tasarım ve fonksiyonelliği mimari bütünlükle öne çıkarıyor. Rezidans’lar, Yatay Ofis’ler, Multi-Office’ler, Shops&Art alışveriş ve yaşam merkezi ve otelden oluşan 5 farklı yaşam konseptini bir arada sunan 42 Maslak rafine bir yaşam standardını, prestij, lüks ve kalite ile birleştiriyor.

İnşa ettiği projelerde 40 yıllık deneyimini ve yaratıcı vizyonunu gözler önüne seren Bay İnşaat tarafından Türkiye’de sanatla iç içe bir yaşam stili sunan “Artful Living” konseptiyle hayata geçirilen 42 Maslak, Capital ve Ekonomist dergileri, Maison Française, hurriyetemlak.com ve Silverline Ankastre tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’ proje ödüllerinde ‘En Başarılı Emlak Yatırımı Ödülü’nün sahibi oldu. Ayrıca aday olduğu Karma Yapı Kategorisi’nde birinci olurken, Akıllı Bina Kategorisi’nde ikinci, Markalı Konut Kategorisi’nde üçüncü oldu.

Turcas Petrol Hakkında :

82 yıllık geçmişi ile Turcas, bugün faaliyet gösterdiği alanlarda öncü konumda olan birçok şirkete iştirak eden bir holding konumundadır (BİST:TRCAS). 2012 sonu itibariyle 1 Milyar TL’yi aşkın aktif büyüklük ve 693 Milyon TL öz sermayeye ulaşan, yılsonunda 70,6 Milyon TL net kar elde eden Turcas, Türkiye enerji sektöründeki sürdürülebilir performansı ve gerçekleştirdiği başarılı işbirlikleriyle uluslararası kurumsal bir kültüre sahiptir. Turcas, liberalleşen Türkiye enerji piyasalarında; Shell ile birlikte Shell & Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde akaryakıt dağıtımı ve madeni yağlar (2012 sonu istasyon adedi: 1.026, net satışları: 12,2 Milyar TL, çalışan sayısı: 621), Azerbaycan Devlet Petrol ve Doğalgaz Şirketi SOCAR ile birlikte STAR Rafineri A.Ş. bünyesinde petrol rafinajı (5 Milyar Dolar bedelli STAR Rafinerisi’nin 2017 yılında faaliyete geçmesi hedeflenmektedir, çalışan sayısı: 38), Alman RWE ile birlikte RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş. bünyesinde elektrik üretimi ve ticareti (550 Milyon Euro bedelli 775 MW kurulu gücündeki Denizli DGKÇ Elektrik Santrali, çalışan sayısı: 44) faaliyetlerini sürdüren entegre bir enerji şirketidir. Turcas aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel petrol rafinerisi ve bugün Akdeniz’e kıyısı olan en büyük akaryakıt depolama tesislerinden biri olan ATAŞ Anadolu Tasfiyehanesi A.Ş.’nin de BP ve Shell firmaları ile birlikte ortağıdır. (Depolama kapasitesi: 570.000 m3, çalışan sayısı: 45)

www.turcas.com.tr

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05