Antalyada Emlak Rüzgarı

ANFAŞ CİTYEXPO FUARI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI
Antalyada Emlak Rüzgarı

 

Türkiye’nin en büyük belediyecilik fuarı Anfaş CityExpo Fuarı Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek , Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı  Prof Dr. Mustafa Akaydın ve Antalya Vali Vekili Sayın Fuat Ergün’ün kurdele kesimi ile açıldı.

16 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan fuarda 160 firma, son teknolojilerini ve yeni ürünlerini sergiliyor. Öte yandan, belediyeler de yer aldıkları stantlarda, hizmetlerinin ve projelerinin tanıtımını yapıyor. Anfaş CityExpo Fuarını Türkiye'nin yanı sıra Kosova, Bosna Hersek, Makedonya, Moldova, Irak, KKTC’den bin 800’ün üzerinde belediye başkan ve yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, il özel idare genel sekreterleri, valiler ve kaymakamlar olmak üzere 13 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarın açılış töreninde konuşan Anfaş Fuarcılık İşetme ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, fuarın  belediyeler, il özel idare, karayolları, DSİ, kooperatif, organize sanayi siteleri, üniversitelerin alt yapı ve üst yapı ihtiyaçlarına cevap verebileceğini söyledi. Bu yıl fuarın ana temasının ‘ulaşım’ olduğunun altını çizen Çalık, “Belediyeler fuarda ulaştırma ile ilgili projelerini paylaşma imkanı bulacaklar. Ayrıca ulaşım alanında katılan firmalar yeni ürünlerini sergileme fırsatı yakalayacaklar” dedi.

Türkiye’de belediyelerin özel sektör gibi çalıştığını ifade eden Çalık, “Belediyeler bulundukları şehrin tüm alt yapı ve üst yapı yatırımlarını üstelenmiş durumda. Bütün belediyeler şehirlerinin fiziki görüntüsüne önem veriyor. Bu fuar, belediyelere önemli yenilikler sunuyor. Öte yandan Türk ekonomisine, sanayinin gelişmesine de katkı sağlayacaktır. Fuar boyunca yaklaşık 10 milyon dolar civarında bir ticaret hacmi olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, fuarın tüm belediyelere ve Antalya’ya katkı sağlayacağını dile getirdi. Belediyelerin proje ve hizmetlerini stantlarında sergilediklerini kaydeden Böcek, “Burada belediyelere hizmet yapan firmalar var. Yeni ürünler biz belediye başkanları için sergileniyor. Belediyelerin kullandığı ne ürün varsa burada sergileniyor. Yurt dışında belediye başkanı arkadaşlarımız geliyor. Her fuarın kente, şehrimize büyük katkısı var. Yerel yönetimler adına önemli bir sempozyum düzenlenecek” ifadelerini kullandı.

Anfaş CityExpo Fuarı Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek , Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı  Prof Dr. Mustafa Akaydın ve Antalya Vali Vekili Sayın Fuat Ergün’ün kurdele kesimi ile açıldı.
 


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05