Antepia Projesi’nin yeni etabının yüzde 25’i satıldı

Antepia’da kaçırılmayacak bayram fırsatı “1.370 TL’den başlayan taksitler”
Antepia Projesi’nin yeni etabının yüzde 25’i satıldı

Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı’nın Gaziantep’te hayata geçirdiği ve inşaatı hızla devam eden Antepia projesinin ilk etap satışları tamamlandı. 17 Eylül 2011’de görkemli bir lansmanla satışa çıkan ikinci etabı büyük ilgi görüyor. 1 ay gibi kısa bir sürede ikinci etabın yüzde 25’inin satışı şimdiden tamamlandı. Her zevke ve bütçeye uygun konut tiplerinin yer aldığı projede, kaçırılmayacak bayram fırsatı başladı.

Kampanya çerçevesinde projedeki tüm konut tiplerinde, şirket bünyesinde yüzde 5’ten başlayan peşinat ve 1.370 TL’den başlayan taksitlerle 48 ay vade farksız ödeme avantajı sunuluyor. Daha uzun vadede ödemek isteyenler için 120 aya kadar 0,75 banka kredisi seçenekleri de bulunuyor.

Yönetim koordinasyonu ve satış-pazarlama faaliyetlerini Sinpaş Yapı’nın, inşasını ise Paralel Yapı’nın sürdürdüğü projede Paralel Yapı Genel Müdürü Hayri Özhelvacı,  bugüne kadar büyük satış başarısı gösteren Antepia konut projesinin son durumu hakkında bilgi verdi.

Antepia hızla yükseliyor
Antepia projesinin ilk etabında yer alan 614 konutun yoğun ilgiyle satışlarının kısa bir sürede tamamlandığını belirten Paralel Yapı Genel Müdürü Hayri Özhelvacı, “İlk etabımızın inşasına Temmuz 2011’de başladık. Üç ay gibi kısa bir sürede farklı mimari konseptlerde dizayn edilen 10 ayrı tipte konuttan oluşan ilk etabın kaba inşaatının yüzde 40’ını tamamlandık” diyerek projenin inşasının da tıpkı satışlar gibi hızla devam ettiğini kaydetti.  “Satışa çıkarken hedeflediğimiz gibi Mart 2013’de ilk etaptaki konutlarımızı sahiplerine teslim edeceğiz” şeklinde konuşan Özhelvacı, ikinci etabı ise Ekim 2013’de tamamlayacaklarını söyledi.


Kaçırılmayacak bayram fırsatı
Bugün Antepia projesi ile yaklaşık 1000 kişinin istihdam edildiğini sözlerine ekleyen Özhelvacı, “Güneydoğu Bölgesi’ne büyük değer katan projemiz için kaçırılmayacak bir kampanya başlattık. 1.370 TL’den başlayan taksitlerle herkese Antepia’lı olma fırsatı sunuyoruz” dedi.

Projeden oturum ve bununla birlikte yatırım amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere 48 ay vade farksız ödeme avantajı sunuluyor. Daha uzun vadede ödemek isteyenler için de 120 ayda 0,75 oranında banka kredili ödeme seçenekleri yer alıyor.  

“Antepia’da, her bütçeye ve zevke uygun ev var”
Konsepti, lokasyonu, farklı konut tipleri ve cazip ödeme seçenekleriyle Antepia’da her bütçeye ve zevke uygun ev olduğunu belirten Hayri Özhelvacı “3 bin 470 konutun yer aldığı dev bir proje olan Antepia’nın ikinci etabında büyük ev tiplerinin yanı sıra 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi konut tipleri bir arada yer alıyor. Panorama Evleri’nde yer alan 3+1 konutlarımızın fiyatları 271 bin TL’den başlıyor. Amacımız, modern yaşam alanlarına,  kendileri ve çocukları için sosyal olanaklara, mimariye, lokasyona, komşuluk ilişkilerine ve güvenli bir yaşama önem verenleri Antepia’dan ev sahibi yapmak” dedi.

Küresel Isınmaya Karşı Gölet
Suyun hayat enerjisini projeye yansıtan 75 bin metrekarelik biyolojik gölet, muhteşem bir manzara, huzur ve dinginlik, sandal sefası gibi keyifler sunmanın yanında, küresel sınmaya karşı pek çok özellik de taşıyor. Hiçbir kimyasal katkı maddesine ihtiyaç duymadan ve daha az enerji sarf eden özelliğiyle biyolojik gölet, klasik sistemlere göre önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Dünyada pek çok ülkede örneklerinin yer aldığı bu biyolojik göletin eksilen su miktarının telafi edilmesi için projede bir de “Gri Su Arıtma Tesisi” bulunacak. Site genelinde lavabo ve duşlardan gelen atık su bu tesiste arıtılarak, göletin eksilen suyunun karşılanması için kullanılacak. Arıtılan bu su aynı zamanda projenin yüzde 85’ini kaplayan peyzaj alanlarının sulanmasında da kullanılacak. Projenin işletme giderlerini büyük oranda düşüren bu sistem ve göletin biyolojik özelliği sayesinde aidatlara yansıması makul düzeyde olacak.

Gaziantep’in yeni çekim merkezi Antepia Agora Meydanı
Gazianteplilere yeni bir yaşam tarzı sunan Sinpaş Yapı ve Paralel Yapı’nın bu büyük projesi, Gaziantep’te ilk özelliği taşıyan sosyal donatılarıyla dikkat çekiyor.

Antepia’nın ikinci etabı Yakut Mahallesi’nde yer alan Agora Meydanı daha proje tamamlanmadan Gaziantep’in yeni çekim merkezi olmaya aday. 2000 metrekarelik alanı kaplayan Agora Meydanı’nda site sakinleri ihtiyaçları olan her şeyi bir arada bulabilecekler. Agora Meydanı’nda, 20 ayrı seçkin markanın yer alacağı mağazalar bulunacak. Dünya ve Türkiye’den yöresel tatları sunacak cafe ve restoranlarıyla da site sakinlerini ağırlayacak olan Agora Meydanı, kıyısında yer alan gölüyle de eşsiz bir manzara ve keyifli ortam yaratacak.

Antepia’nın Yakut Mahallesi’nde keyifli zaman geçirme imkanı veren bir diğer mekan da Fener Cafe… Gölün huzur veren manzarasına karşı konumlanan Fener Cafe, deniz fenerinden ilham alan mimarisi ile de göz dolduracak. Antepia’da yerini alan basketbol, voleybol ve futbol alanları, akşam saatlerinde de spor yapabilme imkanı veren aydınlatılmış tenis kortları, açık ve kapalı yüzme havuzları, Gaziantepliler için sporu bir yaşam biçimine dönüştürecek.

Türkiye’nin yeşil alanı en fazla projesi
560 bin metrekarelik alanın yüzde 85’lik bölümünü oluşturan yeşil alanlarıyla Antepia, Türkiye’nin yeşil alanı en fazla projesi olma özelliği de taşıyor. Projenin büyük bir kısmını kaplayan peyzaj, göl kenarı boyunca uzanan fıstık ve meyve ağaçlarında oluşan koru, mesire yeri, parklar, golf sahası ve konut bahçelerinden oluşacak.

Proje Künyesi

Proje ismi:Antepia
Firma:Sinpaş Yapı ve Paralel Yapı         
Konum:Gaziantep İli Şahinbey İlçesi /
Zirve Üniversitesi Kızılhisar Kampüsü yanı
Toplam Arazi:1 milyon m2
Toplam Konut:3 bin 470            
Toplam İnşaat Alanı:560 bin m2
İkinci Etap İnşaat Alanı:140,630 m2
İkinci Etap Konut Sayısı:465 konut (18 adet blok, 12 adet yalı, 11 adet villa ve 16 adet ikiz villa)
İkinci Etap Metrekare Aralığı: 108 m2 – 609 m2
İkinci Etap Fiyat Aralığı:205 bin TL ile 1.810 bin TL
İkinci Etap Teslim Tarihi:Ekim 2013

Proje detayları için tıklayın


Paylaş:

HABERLER