ARKIMEET 2013 PROGRAMI
7 Ekim 2013 (1. Gün)
10:00 - 10:30 Açılış Konuşmaları
Konuşmacılar:
Ömer Yılmaz (Moderator), Sevinç Hadi
Yer: Eyüp Salonu
Konuşmacılar:
Naci Koru
Yer: Eyüp Salonu
10:30 - 19:00 Yürünebilirlik: Ortak Yüzeyler / İstanbul Kamusal Alanının Yüzey Tasarımı
Konuşmacılar:
Alexis Şanal (Moderator)
Yer: Lale Salonu
12:00 - 13:00 Mimarlıkta Türk Pasaportu
Konuşmacılar:
Anne Marie Galmstrup (Moderator), Hakan Aldoğan, Melike Altınışık, Selva Gürdoğan
Yer: Fener Salonu
12:00 - 13:00 Yerel ve Küresel Arasında Mimarlık: Glokal Bir Bakış
Konuşmacılar:
Arzu Erdem (Moderator), Nanne de Ru, Stefano Rabolli Pansera
Yer: Eyüp Salonu
14:30 - 15:30 Avrupa'da Çağdaş Mimarlık
Konuşmacılar:
Gökhan Avcıoğlu (Moderator), Caroline Bos, Simona Della Rocca, Panos Dragonas
Yer: Fener Salonu
14:30 - 15:30 Sürdürülebilir Tasarımlar
Konuşmacılar:
Duygu Erten (Moderator), Selçuk Avcı, Chip DeGrace
Yer: Eyüp Salonu
16:00 - 18:00 "The Competition" Film Gösterimi
Konuşmacılar:
Angel Borrego Cubero (Moderator)
Yer: Fener Salonu
16:00 - 17:00 Konferans Serisi: "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor"
Konuşmacılar:
Josep Lluis Mateo
Yer: Eyüp Salonu
17:30 - 18:30 Konferans Serisi: "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor"
Konuşmacılar:
Manuelle Gautrand
Yer: Eyüp Salonu
18:00 - 18:30 Angel Borrego Cubero ile "The Competition" Tartışması
Konuşmacılar:
Charles Landry
Yer: Eyüp Salonu
20:30 - 22:00 Pecha Kucha Night
Konuşmacılar:
Yaşar Adanalı, Arman Akdoğan, Ömer Selçuk Baz, Koray Çalışkan, Şafak Pavey, Ali Taptık, Ertuğ Uçar
Yer: Lale Salonu
8 Ekim 2013 (2 . Gün)
10:00 - 10:30 Ahmet Eyüce Anısına
Konuşmacılar:
Oktay Akdeniz, Burak Altınışık, Aysel Çetinsoy
Yer: Lale Salonu
10:30 - 13:00 Kampüste Neler Oluyor?
Konuşmacılar:
Zekai Görgülü (Moderator), Emre Aysu, Orhan Hacıhasanoğlu, Güzin Konuk, Tansel Korkmaz, Mehmet Küçükdoğu, Sinan Mert Şener
Yer: Lale Salonu
10:30 - 11:45 Mimarlıkta Dijital Gelişmeler
Konuşmacılar:
Salih Küçüktuna (Moderator), Alper Derinboğaz, Elif Erdine, Ahmet Turan Köksal, Tobias Nolte
Yer: Fener Salonu
10:30 - 11:30 Yakın Doğu'dan İstanbul'a
Konuşmacılar:
Gökhan Karakuş (Moderator), Shahira Fahmy, Nadim Karam, Kamran Afshar Naderi
Yer: Eyüp Salonu
12:00 - 13:00 Çalışan Mimar / Patron Mimar
Konuşmacılar:
Enis Öncüoğlu (Moderator), Elif Aksayan, Şevki Pekin, Nevzat Sayın
Yer: Fener Salonu
12:00 - 13:00 Mimarlığın Sergilenişi
Konuşmacılar:
Pelin Derviş (Moderator), Saitali Köknar, Ertuğ Uçar, Şebnem Yalınay Çinici
Yer: Eyüp Salonu
14:30 - 18:30 ARKIMEET Zaman Tüneli: Zorlu Center
Konuşmacılar:
Emre Arolat, Murat Güvenç, Gonca Paşolar, Kerem Piker, Uygar Yüksel
Yer: Fener Salonu
14:30 - 15:30 Binalarda Sürdürülebilirlik Konsepti
Konuşmacılar:
Şahin Albayrak, Galya Molinas, Serhan Süzer
Yer: Tophane Salonu
14:30 - 15:00 Endüstriyel Miras Alanlarında Dönüşüm
Konuşmacılar:
Donald Hyslop
Yer: Eyüp Salonu
Konuşmacılar:
İclal Dinçer (Moderator), Suay Aksoy, Can Çinici, Zeynep Enlil, Nuran Zeren Gülersoy, Korhan Gümüş, Yegan Kahya
Yer: Eyüp Salonu
Konuşmacılar:
Aslı Özbay (Moderator), Hakan Dalokay, Ali Erdoğmuş, Celal Abdi Güzer, Baran İdil
Yer: Tophane Salonu
Yer: Fuar Alanı
18:30 - 19:30 Ulusal Yeşil Bina Sertifikası Tanıtımı
Yer: Fener Salonu
20:00 - 20:20 RAF Yapı Malzemesi Ödülü
Konuşmacılar:
Derya Akdurak, Durmuş Dilekçi, Mehpare Evrenol, Bülent Güngör, Adnan Kazmaoğlu
Yer: Eyüp Salonu
Konuşmacılar:
Mutlu Çilingiroğlu, Can Çinici, Lale Özgenel, Yavuz Selim Sepin, Kerem Yazgan
Yer: Eyüp Salonu
20:40 - 21:00 Genç Mimar Ödülü
Konuşmacılar:
Emin Balkış, Deniz Güner, Nurbin Paker Kahvecioğlu, Cem Sorguç, Mehmet Soylu
Yer: Eyüp Salonu
21:00 - 23:59 Mimarlar Siyah Giyer Partisi
Yer: Açık Alan