Asma Bahçeler Projesi,Sağlam Zeminde Sağlam Proje

Tanyer İnşaat'ın Narlıdere'de yapımı devam eden özel projesi Asma Bahçeler, kullanılan yapım tekniğiyle dikkat çekiyor.
Asma Bahçeler Projesi,Sağlam Zeminde Sağlam Proje

Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, gerçekleştirdikleri inşaatlarda her zaman teknolojiyi ön planda tuttuklarını ve güçlü bir makine parkına sahip olduklarını söyledi.

Narlıdere’de yapımı devam eden Asma Bahçeler projesini zor ve eğimli bir arazi üzerine

inşa ettiklerini söyleyen Tanyer, “İksaları dikey ve yatay olarak zemin çivileri ve fore kazıklarla araziye sabitliyoruz. Böylece zemin daha sağlam oluyor. Ayrıca; bina yükünden daha fazla bir ağırlıkta toprak yükünü hafriyatla kaldırdığımız için zemine gelen yükte bir artış olmadığından herhangi bir risk söz konusu değil” dedi.

Kendi makine parklarını oluşturmanın maliyet ve hız anlamında büyük avantaj sağladığını belirten Münir Tanyer, şirketlerinin bünyesinde bulunan ve 35 metre kazı derinliğine ulaşan 21.5 metrelik kule yüksekliğine sahip kazık makinası kullandıklarını ayrıca kazı derinliği 12 metre olan ankraj çivisi ve kazı derinliği 16 metreye ulaşan mini kazık uygulamaları için Casagrande C6 makinalarıyla çalıştıklarını vurguladı.

Bugüne dek projelerinde insanların yaşam konforu ve yapı teknolojisini ön planda tuttuklarını kaydeden Tanyer sözlerine şöyle devam etti: “Biz öncelikle gelişen teknolojiyi estetik bir anlayış ve ahenkle bir araya getiriyoruz. Konut almak isteyenler için özel projeler hazırlıyoruz. Çağdaş, yaşanabilir, doğayla birlikte ve doğayı bozmadan proje geliştiriyoruz. Teknik detaylara çok önem veriyoruz. Bugüne kadar hep eğimli arazilerde projeler uyguladık. İnsan odaklı olmadan konut üretmek kolay; projemizde özellikle kadınların yaşam konforunu yükselten uygulamalar sunduk. Projelerimizi onların beklenti ve istekleri doğrultusunda yönlendirdik. Bunun da karşılığını alıyoruz” dedi.


Paylaş:

HABERLER