Avea’ya 2. Genç Türkiye Zirvesi’nde ‘En İnovatif Ürün/Fikir Ödülü’

Türkiye’nin en yenilikçi mobil iletişim şirketi
Avea’ya 2. Genç Türkiye Zirvesi’nde ‘En İnovatif Ürün/Fikir Ödülü’

Türkiye’nin en yenilikçi mobil iletişim operatörü Avea; 23-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında  İnovatif Düşün, Geleceği Yönet” ana temasıyla düzenlenen “2. Genç Türkiye Zirvesi”nde “Kimlik Erişimi ve Yönetimi Projesi ile ‘En İnovatif Ürün/Fikir Ödülü’ne layık görüldü.

Avea adına ödülü alan Avea Kıdemli IT Direktörü Egemen Kurdoğlu:

“Bu ödül bizler için gurur verici, ancak şaşırtıcı değil. Ar-Ge Merkezi’mizde görev yapan donanımlı mühendislerimiz ve genç girişimcilerimizin kullanımına sunduğumuz Kuluçka Merkezi’mizle, Türkiye’de yenilikçi fikir ve teknolojilerin geliştirilmesine verdiğimiz desteği sürdüreceğiz.”

Avea, 23-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen “Genç Türkiye Zirvesi” kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde “Kimlik Erişimi ve Yönetimi Projesi ile ‘En İnovatif Ürün/Fikir Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye’nin en yenilikçi mobil iletişim operatörü Avea; “İnovatif Düşün, Geleceği Yönet” ana temasıyla inovasyon, inovasyon ekonomisi, stratejik sektörler (savunma, uydu ve uzay teknolojileri), kentsel dönüşüm, ulaşım teknolojileri ve denizcilik konularının masaya yatırıldığı; Türkiye ve 165 ülkeden inovasyona ve bilgi paylaşımına açık binlerce öğrencinin konuk edildiği Genç Türkiye Zirvesi’nden “En İnovatif Ürün/Fikir Ödülü” ile ayrıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Birliği ve İstanbul Sanayi Odası’nın stratejik ortaklığı ve işbirliğiyle gerçekleştirilen Zirve’nin ardından düzenlenen törenle sahiplerini bulan Genç Türkiye Zirvesi Ödülleri’nde, Avea adına ödülü İnovasyon Ekonomisi panelinde konuşma yapan Avea Kıdemli IT Direktörü Egemen Kurdoğlu aldı.

 

Egemen Kurdoğlu: “İnovasyon ve inovatif ürün ile çözümler birçok sektörde rekabetteki en belirleyici unsur olma özelliğini giderek artırıyor”

“En İnovatif Ürün/Fikir Ödülü”nü Avea adına alan Kurdoğlu, şöyle konuştu: “Bu ödül, bizler için gurur verici ancak şaşırtıcı değil. İşimizin de temelini oluşturan Ar-Ge çalışmalarına son 4 yılda 122 milyon TL bütçe ayırdık. Çünkü Ar-Ge ve inovasyonu genlerinde taşıyan bir şirketiz.

Bu özelliklerimiz ve vizyonumuzla da zamanın ruhunu en iyi kavrayan gençlerin fikirlerine ve yenilikçi yaklaşımlarına daima destek vermeye çalışıyoruz. Ar-Ge Merkezi’mizde görev yapan donanımlı mühendislerimiz ve genç girişimcilerin kullanımına sunduğumuz Kuluçka Merkezi’mizle, yenilikçi fikirleri güçlü altyapımızla buluşturuyor; geliştirilip hayata geçirilmesi için de tüm desteğimizi sağlıyoruz. İnovasyon ve inovatif ürün ile çözümler artık sadece teknoloji alanında değil birbirinden farklı birçok sektörde rekabetteki en belirleyici unsur olma özelliğini giderek daha fazla hissettiriyor; iş yapış biçimlerinden hedef kitlelerin ihtiyaç ve beklentilerine kadar birçok konuyu etkiliyor. Önümüzdeki dönemde de, Türkiye’de yaratıcı beyinlerin inovatif fikirlerinin geliştirilmesi adına sürdürmekte olduğumuz desteğe hiç ara vermeyeceğiz.”

Avea bünyesindeki kurumsal uygulamaların tek merkezden yönetimiyle, iş akış yetki süreçlerinin iyileştirilmesini gerçekleştiren “Kimlik Erişimi ve Yönetimi Projesi, müşteri hizmetlerinin ihtiyaçlarına yönelik yapılan geliştirmelerle 20 kat performans iyileştirmesi ile yüzde 10 verimlilik artışı sağladı. Avea aynı projesiyle dünya çapında 250 şirketin projelerinin aday gösterildiği Oracle İnovasyon Ödülleri'nde de “Arakatman Yazılım Birleştirme İnovasyon Ödülü’nü kazanmıştı.

 


Paylaş:

HABERLER