Başkent’te ‘’sertifikalı konut’’ devri başladı

Paladyum Beytepe’de yasal garanti süresinin dışında, müşterilere 2 ila 50 yıl arasında taahhütlerin yer aldığı sertifikalar verildi
Başkent’te ‘’sertifikalı konut’’ devri başladı

 

Lüks konut sektöründeki baş döndürücü gelişmeler, artan rekabet ortamı, bir farklılık yaratma peşinde olan firmaları yeni arayışlara yöneltti.
 
Ankara’da ilk çevreci konut kulesi projesi Paladyum Beytepe’yi  hayata geçirerek, ayrıcalığını ortaya koyan Uzaltaş da bir ilke daha imza atarak otomotiv başta olmak üzere dayanıklı tüketim mallarında uygulanan satış sonrası servis hizmetini, konut ve işyeri projelerine  yansıttı.
 
İncek Bulvarı’ndaki inşaat alanında medya mensuplarına yönelik ‘’Bahara Merhaba’’etkinliği düzenleyen Uzaltaş, etkinlikte bulunan bazı müşterilerine satış sonrası hizmetlerle ilgili 2 ila 50 yıl arasında taahhütleri içeren sertifikalarını verdi. 
 
Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, hayata geçirdikleri projelerin işletmeciliğini de yapacaklarını, dağıtılan sertifikanın sorumluluk kendilerine verildiği süre boyunca, bina ya da sosyal alanlarda ortaya çıkabilecek sorunların, yasal garanti süresine  bağlı kalmaksızın çözümüne yönelik taahhütleri içerdiğini belirtti.
 
Müşteri memnuniyetini temel alan bir anlayışla hareket ettiklerini, sertifika fikrinin de bu anlayışın bir sonucu olarak ortaya çıktığını kaydeden Pala,  şunları söyledi:
 
‘’Verdiğimiz sertifikayla  garanti süresini, yasal zorunluluğun çok üzerine çıkardık. Bazı ürünlerde bu süre 50 yılı bulacak. Marka bir vaattir. Tutulmuş vaatler ise iyi marka olmanın koşuludur. Vaadinizi sadece bir kez değil, her saat, her gün, her ay, her yıl sorunsuzca tutabiliyorsanız iyi marka olursunuz. Uzaltaş olarak iyi marka olduğumuza inandığımız için 50 yıllık vaatte bulunmakta tereddüt etmedik. Satış sonrası hizmet Uzaltaş’ın en önemli ayrıcalığı olacak. Sadece Paladyum Beytepe’de değil, ileride uygulayacağımız projelerde de vereceğimiz sertifikalar ile müşterilerimizi Uzaltaş güvencesi altına alacağız. Uzaltaş’tan konut ya da işyeri alanlar, bina içinde ya da sosyal alanlarda ortaya çıkabilecek sorunlarda,  her zaman bir muhatap bulabilecek. ‘’
 
-Sertifika neleri içeriyor?-
 
Ünal Pala’nın verdiği bilgiye göre, Ankara’da ilk kez Uzaltaş’ın verdiği konut sertifikası; kaba inşaatta 10 yıl olan yasal garanti süresini 50 yıla çıkartıyor. Sertifika ile asansörlerde, giydirme cephede, ince iş doğal taş uygulamasında 2 yıl olan garanti süresine ek olarak 8 yıl da Uzaltaş garantisi sağlanıyor. Ahşap kısımlarda ise garanti 2 yıldan 5 yıla çıkarılıyor. Mekanik tesisat, elektrik tesisatı ve ince iş kaplamalarda 2 yıl boyunca ortaya çıkabilecek her türlü sorunda da muhatap Uzaltaş olacak.
 
-Paladyum Beytepe projesi-
 
Başkent’in çevre dostu ilk konut kulesi olarak İncek Bulvarı’ında yapımı süren Paladyum Beytepe’de, çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında da atık sular kullanılacak.
 
Yapımında doğal ve geri dönüşümü olan malzeme kullanımına özen gösterilen Paladyum Beytepe, 3  bloktan oluşuyor. A blokta butik iş merkezi, caddeye cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alacak.  4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap edecek.
 
15 bin 750 metrekare alanda uygulanacak projede 2 artı 1, 4 artı 1 ve 5 artı 1 ve 6 artı 1 olmak üzere 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak.
 
350 metrekarelik lobisiyle Ankara'da gerçek anlamda otel gibi lobi hizmeti verecek ilk rezidans olacak Paladyum Beytepe'de,  yüzme havuzları, fitness center, çocuk kulübü ve oyun alanları, yürüyüş yolları ile 50 kişilik barbekü alanı yer alacak.
 
Islak zeminlerde, ustaların maharetli ellerinde şekillenen ve genellikle ABD'ye  ihraç edilen çok özel bir mermerin kullanıldığı Paladyum Beytepe'de, mutfak ve banyo dolapları ile kapıların imalatı da tamamen el işçiliği ile yapılıyor.

Paylaş:

HABERLER