Batışehir Metrekaresi 2 Bin 450 Lira

BatıŞehir'de 1+0 daireler 141 bin , 1+1 daireler 174 bin, 2+1 daireler 263 bin, 3+1 daireler 377 bin ve 4+1 daireler 589 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışta.
Batışehir Metrekaresi 2 Bin 450 Lira

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile Ege Yapı Group ve yine TOKİ iştiraki Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş.'nin iş birliğiyle E-5 ve Tem Otoyolunun kesiştiği yerde hayata geçecek. 165 bin m2 arsası, toplam 818 bin m2 inşaat alanıyla bittiğinde Avrupa'nın en büyük karma projesi olacak.

3123 konut ve rezidans, bir şehir oteli, ofis alanları, özel eğitim kompleksi, açık alış-veriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi parkurları,açık&kapalı yüzme havuzları, su parkları, spor salonları ve 100 bin m2 yeşil alana sahip proje, ünlü mimar Bünyamin Derman imzasını taşıyor.

Batışehir, güney ve kuzey olarak iki ana bölüme ayrılmış. Güney kısmında alış-veriş, rezidans ve ofis alanları, kuzey kısmında ise kendi avlusunu ve yaşantısını oluşturan konutlar yer alıyor. BatıŞehir, açık havada yer alacak farklı farklı etkinlik alanları yaratılan 100 bin m2 büyüklükteki yeşil alanları ile de öne çıkan bir proje. Yürüyüş ve bisiklet yolları, göletler, parklar, güneşlenme terasları, bitki yetiştirme alanları, spor alanları bu etkinliklerden bazıları.

BatıŞehir'de yer alan konutlar 3 kısımdan oluşuyor. Batı Yaşam Panaroma, Batı Yaşam Manzara, Batı Rezidans. Batı Cadde adı verile bölüm ise Tem otoyolunun yanında BatıŞehir boyunca uzanan hareketli bir de meydanı olan, işlek bir cadde olarak tasarlanmış. Ayrıca projede BatıŞehir'i tamamlayan fonksiyonlar olarak donanımlı ofis alanlarının, ticari alanları ve bir şehir otelinin bulunduğu Batı Ticaret Merkezi, orta eğitim düzeyinde eğitim verecek Batı Kolej ve kapalı yüzme havuzu, fitness center, spa, sauna, squash, basketbol, mini golf ve voleybol sahalarıyla Batı Aktif bölümleri yer alıypr.

BatıŞehir aynı zamanda çevreci bir proje. Enerjiyi verimli kullanmak ve karbondioksit salınımlarını en aza indirmek üzere projelendirilmiş. Elektrik, fotovoltaik panellerden desteklenecek ve suyun daha verimli kullanılması için yağmur suları toplanacak.

Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, projenin kısa sürede çok büyük ilgi gördüğünü ve bunun en büyük nedeninin lokasyon, mimari konsept, tüm ihtiyaçların tek bir çatı altında toplanması ve uygun ödeme koşulları olduğunu belirtiyor. İlk etabında satışa çıkarılan 1020 konutun % 70 i satılan projenin ikinci etabının satışları da başladı. 903 konuttan oluşan ikinci etapta da birinci etap gibi 1+0'dan 4+1'e kadar daire seçenekleri mevcut. Bu etabın m2 fiyatları 2 bin 450 TL'den başlıyor. Projenin yüzde yüz getiri sağlamasını bekleniyor.

BatıŞehir'de 1+0 daireler 141 bin , 1+1 daireler 174 bin, 2+1 daireler 263 bin, 3+1 daireler 377 bin ve 4+1 daireler 589 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışta. İlk etabı 2013 Ağustos ayında teslim edilecek projenin 2014 yılında tamamlanması planlanıyor.


Paylaş:

HABERLER