Bio İstanbul Yeşil Binalar Zirvesine Sponsor oldu

Sürdürülebilirlik her yönüyle masaya yatırıldı
Bio İstanbul Yeşil Binalar Zirvesine Sponsor oldu

Geleceğin yaşam merkezi olarak tasarlanan Bio İstanbul projesinin sponsorluğunu üstlendiği ve bu yıl 20-21 Şubat tarihlerinde ‘Sürdürülebilirlik’ teması ile 3.’sü düzenlenen Yeşil Binalar Zirvesi’nde, BCDCo. COO'su Drew Carr-Ellison da konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına destek verebilmek amacıyla ortak akılla hazırlanan Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat tarihlerinde Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından 3. kez düzenlendi. Bio İstanbul’un gümüş sponsor olarak destek verdiği zirve, alanında uzman, ulusal ve uluslararası pek çok konuşmacının katılımı ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın gözlendiği organizasyonda yer alan konferans, panel ve seminerler ile yapı sektöründe iletişim ve bilgi paylaşımı için nitelikli bir tartışma ortamı yaratıldı.

Zirvede; Sürdürülebilir Planlama, Mimarlık ve Mühendislik, Derin Ekoloji ve Alternatif Yaklaşımlar, Sürdürülebilirlikte Medyanın Rolü, Şirketlerin Sürdürülebilirlik Stratejiler gibi sektörü yakından ilgilendiren temalar tartışıldı.

Sürdürülebilir ekonomik bir kalkınma hedefliyoruz

3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin yapı sektörünün yeşil dönüşümüne rehberlik eden bir etkinlik olduğunu belirten Bio City Development Company (BCDCo.) COO'su Drew Carr-Ellison ‘21.YY Kentleri ve Yaşam Kalitesi’ başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Kentlerin yaşam kalitesinin nasıl yükseltilebileceğinin konuşulduğu oturumda Bio City Development Company COO'su Drew Carr-Ellison şunları söyledi: "Bio şehirler geliştiren bir firma olarak vizyonumuz insanların ihtiyaçlarını karşılayacak ve insanlara hizmet edecek çalışmalar yaparak sürdürülebilir ekonomik bir kalkınma sağlamak. 4 yıllık bir süre içinde, Bio Istanbul projemizde insanların yaşamaya ve çalışmaya başlamasıyla, Türkiye pazarında bu vizyonumuzu kanıtlayacağız. Başarılı olan karma-kullanımlı projeler, kendi içlerinde yaşayan bir topluluk yarattıkları gibi, etraflarındaki mahalle ve şehrin bütünüyle entegre olanlardır” dedi.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05