By Group Gurbetçilere Konut Yapacak!

İstanbul’daki arsa varlığıyla dikkat çeken isimlerden biri olan By Group, bu arsaların önemli bir bölümünde proje yapma kararı aldı. Sultanbeyli’den ilk adımı atan şirketin projelerine özellikle yurtdışındaki Türkler ilgi gösteriyor
By Group Gurbetçilere Konut Yapacak!

By otellerinin sahibi olan ve bir arsa zengini olarak nitelendirilen By Group, hepsi İstanbul’da bulunan arsalarının üzerinde gayrimenkul projelerine başlama kararı aldı. Grubun Ataşehir, Ümraniye ve Şerifali gibi bölgelerdeki arsalarında önemli projeler gerçekleştirilmişti. Grubun, İstanbul’un yükselen bölgeleri olarak tanımlanan Sultanbeyli, Kartal, Pendik, Ümraniye ve Tuzla başta olmak üzere pek çok bölgede arsası bulunuyor. Grubun arsa varlığını değerlendirme adına attığı ilk adım ise Sultanbeyli oldu. Şu anda buradaki projesine devam eden şirket, ikinci bir projeye da başlamak üzere.

Kurumu, “Arsa zengini” sözleriyle tanımlayan By Group Yatırım ve Satış Koordinatörü Mahmut Şaşmaz, “By Group arsa zengini. Bazıları büyük ama İstanbul’un farklı yerlerinde orta ölçekli arsalarımız var. Bu arsaları yavaş yavaş değerlendirme kararı aldık. İki-üç yıl içinde altı-yedi proje yapmak istiyoruz. 2012 yılı hedefimiz ise üç proje” diye konuştu.

İlk proje Sultanbeyli’ye
Konut sektörüne ilk olarak Sultanbeyli’den girdiklerini belirten Şaşmaz, şu anda biri yapımına devam ettikleri, diğeri yeni başlayacakları iki ayrı çalışmanın söz konusu olduğunu belirtti. İlk projenin 150 ofis, 326 konut, 216 otel odası ve AVM’den oluştuğunu söyleyen Şaşmaz, yeni başlayacakları projede adresi yine Sultanbeyli olarak göstererek, burada 500 konutluk planlarının olduğunu söyledi. Şaşmaz, ismini Byconcept olarak belirledikleri proje için ön talep aşamasında olduklarını kaydederek, resmi satışlara şubat ayında başlayacakları projeyi 24 ayda tamamlamayı planladıklarını, ancak, erken teslimin gündemde olduğunu vurguladı. Gerçekleştirecekleri yeni projeler hakkında da konuşan Şaşmaz, üçüncü proje için lokasyonlarının Ümraniye olduğunu ifade etti.

Burada Ikea’nın karşısına iş merkezi yapacaklarını açıklayan Şaşmaz, tüm projelere egemen olacak unsur olarak karma konsepti gösterdi. Şaşmaz, “Çoğunda otellere yer vermeyi düşünüyoruz. Tabii, otel için arsanın imar durumu da önemli. Buna göre belirleyeceğiz” dedi.

Projelerdeki bir diğer karakteristik olarak By Group’un mütevazi yapısının projelere de yansıyacağını gösteren Şaşmaz, “Herkese hitap ediyoruz. İnsana ve aileye saygı duyuyoruz. Projelerimiz de bu bakış açısıyla hayata geçecek” dedi.

SULTANBEYLİ YENİ ATAŞEHİR OLABİLİR
Mahmut Şaşmaz, Sultanbeyli’nin hızlı bir gelişim içine girdiğine işaret ederek, “Burası büyük gelişme potansiyeli taşıyor. Ataşehir gibi bir gelişim gösterebilir çünkü bölge yıkılıp yeniden yapılmaya çok müsait” dedi. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birinin burada yapılacağını vurgulayan Şaşmaz, tapuda sadece 103 kişinin üzerinde kayıt görünen bölgenin imar ve tapu sorununun çözülerek yeniden şekilleneceğini vurguladı.

Arsa bizim, inşaatı da kendimiz yapıyoruz; fiyatımız düşük
Şu anda Sultanbeyli’de 21 bin metrekare arsada yapımını sürdürdükleri proje için konuşan Mahmut Şaşmaz, 150 ofis, 326 konut, otel ve ticari ünitelerden oluşan çalışmayı kendilerine ait arsada inşaatı da kendileri üstlenerek geliştirmeleri nedeniyle fiyat avantajı yarattıklarını vurguladı. Şaşmaz, “40 ile 188 metrekare arasındaki konutların fiyatları 80 bin liradan başlıyor. Metrekare fiyatmız 1.900 ile 2 bin 300 lira arasında” dedi. Ekspertiz değerinin yüzde 10 altından sattıklarını vurgulayan Şaşmaz, “Alanların en az yüzde 40 kazanmasını planlıyoruz” diye konuştu.

Gurbetçiyi Türkiye’de ağırlıyor
Mahmut Şaşmaz, yurtdışında yaşayan Türklerden de talep aldıklarına ve bu konuyla ilgili özel bir çalışma başlattıklarına dikkat çekti. Almanya, Avusturya ve Fransa gibi ülkelerde yaşayan Türkler için projeye özel geziler düzenleyerek 20-30 kişilik grupları otellerinde ağırladıklarını kaydeden Şaşmaz, şunları söyledi:
“Böylece yerinde inceliyorlar. Hafta sonu gelip kalıyorlar. Lokasyonu ve firmayı tanıyorlar. Bu sayede içleri rahat, konut alabiliyorlar. Yüzde 35-40 peşinle 36-40 ay vade yapıyoruz. Amaç insanları mağdur etmemek. Görmeden alıp dolandırılan çok oldu.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05