Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Çukurova Balkon’da Çifte Fırsatlı Yeni Kampanya

Eylül’de teslim Çukurova Balkon’da peşinde yüzde 15 indirim
Mail At
Çukurova Balkon’da Çifte Fırsatlı Yeni Kampanya

SON Grup Şirketleri’nden Çukurova Gayrimenkul, İstanbul’un yeni gözdesi Kartal’da konumlanan projesi Çukurova Balkon’da çifte fırsat sunan yeni bir kampanya başlattı. Eylül 2017’de teslim edilecek Çukurova Balkon’da tamamı peşin alımlarda yüzde 15 indirim uygulayan Çukurova Gayrimenkul, konut fiyatının yüzde 80’ine kadar kredi kullanma ve peşinatı vade farksız olarak teslime öteleme imkânı da sunuyor. Deniz, adalar ve orman manzaralı balkonları, geniş terasları, bahçe kullanım alanları ve her ihtiyaca uygun seçenek sunan bol alternatifli daire tipleriyle dikkat çeken Çukurova Balkon’un örnek daireleri görülmeye hazır…

İnşaat sektöründe 24 yıldır binlerce kaliteli konuta imza atan SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul’un Kartal’da yükselen projesi Çukurova Balkon, peşin ya da krediyle konut sahibi olmak isteyenlere çifte fırsat sunan yeni kampanyasıyla dikkat çekiyor. İster deniz ve adalar ister orman manzaralı daireleriyle şehrin göbeğinde doğayla iç içe yaşam imkanı tanıyan Çukurova Balkon’dan tamamı peşin alımlarda yüzde 15 indirimle konut sahibi olmak mümkün. Projede ayrıca konut fiyatının yüzde 80’ine kadar kredi kullanma ve peşinatı vade farksız olarak teslim tarihi olan Eylül 2017’ye öteleme imkânı da sunuluyor.

386 bin TL’den başlayan fiyatlarla her ihtiyaca uygun daire seçeneği

19 ve 20 katlı iki blokta 1+1’den 4+1’e kadar toplam 261 konutun yer aldığı Çukurova Balkon’da, aynı büyüklükteki dairelerin bile iç mimarisi ve metrekare dağılımı değişiyor. Kimi dairelerin salonu, kimi dairelerin ise mutfak ya da yatak odaları farklı büyüklüklerde planladığı gibi tercihe göre ebeveyn banyosu, giyinme odası, kiler, teras, bahçe kullanımı gibi seçenekler de sunuluyor. Tüm dairelerde büyüklüğü oranında en az bir balkon bulunan Çukurova Balkon’da bazı dairelerde iki ya da üç balkon, bazılarında ise 30 metrekareye kadar teras ya da 20 metrekareye kadar bahçe kullanım alanı yer alıyor.  Projede fiyatlar 386 bin ila 1 milyon 400 bin TL arasında değişiyor.

Metroya 600 metre, ormana 2 dakika mesafede…

Deniz, hava ve karayolu açısından İstanbul’da ulaşımı en kolay bölgelerden biri olan ve hızla değer kazanan Kartal’da konumlanan Çukurova Balkon; Kartal Metrosu’na ve yeni açılacak İKEA’ya 600 metre, Kartal Adliye Sarayı’na ve Maltepe Park AVM’ye 1,5 kilometre, Aydos Ormanı yürüyüş parkuruna 2 dakika mesafede yer alıyor.

Geniş yeşil alanlar ve iki katlı kapalı sosyal tesis

Yüzde 85’i yeşil alandan oluşan Çukurova Balkon’da 750 metrekarelik iki katlı kapalı sosyal tesis alanı mevcut. Projenin sosyal alanları içinde; yarı olimpik açık yüzme havuzu, açık alanda tenis kortu, basketbol sahası, çok amaçlı saha, barbekü ve yürüyüş alanı yer alıyor. Hobi odası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve buhar odası, kafeterya, toplantı odaları, fotokopi odası, hobi odaları, kapalı otopark ise projenin diğer sosyal alanlarını oluşturuyor. Kapalı otoparklarda 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için birer, 4+1 daireler içinse ikişer araçlık park yeri bulunuyor. Kameralı güvenliğin bulunduğu projede, zemin katta bulunan depo alanları ardiye olarak kullanabiliyor.

Sert kaya zemin üzerine güçlü radye temel

En son Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak, yüksek dayanımlı sert kaya zemini üzerine güçlü radye temel, kalın ve uzun perde kolonlar, Türkiye Hazır Beton Birliği onaylı C-40 sınıfı hazır beton ve konvansiyonel sistem ile inşa edilen Çukurova Balkon’da demir olarak ST3 sismik beton çeliği kullanılıyor.

Rekor Sayıda Gayrimenkul Sertifikası Satıldı

TC Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), geçtiğimiz mart ayında yapılan gayrimenkul sertifikası halka arzında talep toplamanın 42,50 TL'den sabit fiyatla gerçekleştirildiği ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde fiyat iskontosu yapılmadığını açıkladıRekor Sayıda Gayrimenkul Sertifikası Satıldı

TC Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), geçtiğimiz mart ayında yapılan gayrimenkul sertifikası halka arzında talep toplamanın 42,50 TL'den sabit fiyatla gerçekleştirildiği ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde fiyat iskontosu yapılmadığını açıkladı.

TOKİ'nin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor: "Vakıf Yatırım Menkul Değerler AŞ tarafından 3 Nisan tarihli KAP duyurusunda bildirildiği üzere, 29-30-31 Mart tarihinde Park Mavera 3 projesine ilişkin sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilen 'Gayrimenkul Sertifikası' halka arzında, toplam 143 milyon 242 bin 425 TL değerindeki her biri 42,50 TL olan 3 milyon 370 bin 410 adet 'Gayrimenkul Sertifikası' satışı gerçekleştirilmiştir. Bu ifadeden açıkça anlaşılacağı üzere, talep toplama 42,50 TL'den sabit fiyatla gerçekleştirilmiş ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde bir fiyat iskontosu yapılmamıştır. Dolayısıyla halka arzımızda bireysel ve kurumsal yatırımcıların tamamına 42,50 TL den sertifika satışı gerçekleştirilmiştir."

Kaynak: AA


Gayrimenkul Sektöründeki Kadınların Sesi: Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu, Türkiye'de ilk kez yapılacak olan anket çalışmasıyla gayrimenkul sektöründeki kadınların sesi olacakGayrimenkul Sektöründeki Kadınların Sesi: Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu, Türkiye'de ilk kez yapılacak olan anket çalışmasıyla gayrimenkul sektöründeki kadınların sesi olacak.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Danışma Kurulu Başkanı Kollu: "Bu anket çalışmasıyla, hem gayrimenkul sektöründe çalışan kadın sayısını hem de bu kadın çalışanların karşı karşıya kaldığı sorunlar ve beklentiler ile kamu kurumlarının çözmesi gereken konuları belirleyeceğiz. Böylece gayrimenkul sektöründe çalışan kadınların sesini duyuracağı bir yol haritası belirlenmiş olacak." şeklinde konuştu.

 

Gayrimenkul sektöründe çalışan kadınların ihtiyaçlarının karşılanması ve problemlerinin çözümü hedeflenerek kurulan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek anket çalışmasıyla gayrimenkul sektöründeki kadınların sesi olmayı amaçlıyor.

 

ULI Türkiye (Urban Land Institute) öncülüğünde Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Türk Müteahhitler Birliği'nin (TMB) desteği ile kurulan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Danışma Kurulu Başkanı Pınar Ersin Kollu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, platformun ilk olarak Mayıs 2016'da ULI Türkiye'nin düzenlediği "Gayrimenkulde Kadın Girişimi" etkinliği ile ortaya çıktığını, 8 Mart 2017'de ise resmi olarak faaliyetlerine başladığını anlattı. 

Kurulan bu platformun gayrimenkul sektöründe çalışan Güniz Çelen ve ULI Türkiye Başkanı Ayşe Hasol Erktin'in idealleri ışığında ortaya çıktığını dile getiren Kollu, "Gayrimenkul sektöründe azımsanmayacak sayıda kadın çalışan ve yönetici bulunmakla birlikte kadın ihtiyaçlarına özgü çalışmaların ve kadın temsilinin yeterli olmadığını düşüncesi bizleri motive etti. Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu olarak sektöre emek vermiş kadın iş sahibi ve profesyonellerden oluşan 20 kişilik bir danışma kuruluyla hedeflerimize ilerliyoruz." dedi. 

 

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu'nun yapacağı çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulunan Kollu, gayrimenkul sektörünün her alanındaki kadın çalışanların ihtiyaçlarını doğru tespit edebilmek amacıyla istatistiklerin oluşturulması ve raporların hazırlanmasına öncelik vereceklerini dile getirdi.

 

"Alanında deneyimli kadın yöneticilerin meslek hayatına yeni başlayan kadın çalışanlara rehber olabilecekleri bir mentorluk programı başlatılmasını" da hedeflediklerini ifade eden Kollu, sektörde kadın görünürlüğünü artırmak üzere paneller, konferanslar gibi etkinliklerle tüm platformlarda kadınların temsiline yer verilmesini ve periyodik toplantı ve çalıştaylarla da duyarlılığın ve ortak akıl çalışmalarının gündemde tutulmasını planladıklarını söyledi. 

Kollu, platformun çalışmalarını sağlıklı bir zemine oturtabilmesi için sektörde çalışan kadınların durum ve ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesinin zorunlu olduğuna işaret etti. 

 

Bu nedenle ABD'de ULI Women's Leadership Initiative'in (WLI) 8 bin kadın üyesiyle yaptığı anket çalışmasını karşılaştırmalı olarak Türkiye'de ilk kez ULI Türkiye, GYODER ve TMB'nin iş birliği ile hayata geçireceklerini anlatan Kollu, "Bu anket çalışmasıyla, hem gayrimenkul sektöründe çalışan kadın sayısını hem de bu kadın çalışanların karşı karşıya kaldığı sorunlar ve beklentiler ile kamu kurumlarının çözmesi gereken konuları belirleyeceğiz. Böylece gayrimenkul sektöründe çalışan kadınların sesini duyuracağı bir yol haritası belirlenmiş olacak" dedi.

Kollu, anket sonuçlarını mayıs ayı içinde açıklayacaklarını söyledi. 


Başyapıt Dragos’un Ön Talep Dönemi İçin Start Verildi

Başyazıcı Grubu'nun İstanbul Maltepe’de inşa ettiği 'Başyapıt Dragos projesinde ön satış dönemi başladıBaşyapıt Dragos’un Ön Talep Dönemi İçin Start Verildi

Başyazıcı Grubu'nun İstanbul Maltepe’de inşa ettiği Başyapıt Dragos projesinde ön satış dönemi başladı.

Başyazıcı Grubu’nun, İstanbul’da yükselen ilk inşaat projesi olan Başyapıt Dragos’ta ön satışlar başladı.

32 bin metrekare alana inşa edilen ‘Başyapıt Dragos’, 25 ve 3 katlı iki bloktan oluşuyor. Dairelerin metrekare fiyatları ise 6 bin ve 8 bin 500 TL arasında değişiyor. 

 

Açık yüzme havuzu, havuzbaşı cafe, fitness merkezi, çocuklar için temalı oyun parkları ve daha birçok sosyal alana sahip olan ‘Başyapıt Dragos’ta 150 konut ve 8 ticari birim bulunuyor.

Başyapıt Dragos, E-5’e arabayla 2 dakika, Minibüs Caddesi’ne yürüyerek 1 dakika, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne arabayla 3 dakika,  İstanbul Şehir Üniversitesi’ne yürüyerek 5 dakika ve Kartal Devlet Hastanesi’ne arabayla 3 dakika mesafede yer alıyor.


Turyap Emlak Konut Kayaşehir Evleri'nin Ön Talep Süresini Mayıs'a Kadar Uzattı

İstanbul'un hızla büyüyen semti Başakşehir’de yükselen Emlak Konut Kayaşehir Evleri, 20 Mart’ta başlayan ön talep toplama sürecinde yoğun talep aldıTuryap Emlak Konut Kayaşehir Evleri'nin Ön Talep Süresini Mayıs'a Kadar Uzattı

İstanbul'un hızla büyüyen semti Başakşehir’de yükselen Emlak Konut Kayaşehir Evleri, 20 Mart’ta başlayan ön talep toplama sürecinde yoğun talep aldı. Konutlara yapılan taleplerin 175’i bir hafta içerisinde satıldı. Turyap, ön talep toplama sürecini mayıs ayına kadar uzattığını açıkladı.

 

Toplamda 504 daireye sahip olan Başakşehir Emlak Konut Evleri’nden ön talep için bin TL ödeyerek mayıs ayına kadar Turyap’a başvuruda bulunabilecek. Ön talepler bir hafta sonra kesin talebe dönüşecek. Bir ay içinde yüzde 25 peşinat tamamlanıp; kalan bakiye nakden, defaten veya konut kredisi ile 3 ay içinde ödenecek.

 

8 farklı hastane grubu ile Avrupa’nın en büyük şehir hastaneleri ile botanik bahçenin içinde bulunan Emlak Konut Başakşehir Evleri’nde 1+1’ler 214 Bin TL, 2+1’ler 309 Bin TL, 3+1’ler 381 Bin TL, 4+1’ler 675 Bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcısını buluyor. 

 

Metro durağı 250 metre, Şehir Parkı 500 metre, Sağlık Kent 1 km, Başakşehir Devlet Hastanesi 5 km, İkitelli OSS 6 km, Başakşehir 6 km, İstoç 8 km, Tekstilkent 10 km, Tem Otoyol 11 km, Atatürk havalimanı 18 km mesafede yer alıyor.

 

Ön talep süresinin gelen yoğun talepten dolayı uzatıldığını dile getiren Turyap’ın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bilge Özdemir; ön taleplerin mayıs ayında sona ereceğini, gelen taleplerin bir hafta içerisinde sonuçlandığını aktardı. Özdemir; projede büyüklüğü 94 metrekareden başlayan 2+1 dairelere olan talebin arttığını, genellikle oturum için tercih edilen dairelerin havaalanı ve sağlık çalışanları tarafından ilgi gördüğünü dile getirdi.


Heafey Group'tan Hem Yatırım Hem Tatil Fırsatı

Heafey Group’un en gözde projelerinden biri olan Ocean Conrad Resort, Amerika’da hem yatırım, hem tatil imkanı sağlıyorHeafey Group'tan Hem Yatırım Hem Tatil Fırsatı

Heafey Group’un en gözde projelerinden biri olan Ocean Conrad Resort, Amerika’da hem yatırım, hem tatil imkanı sağlıyor.

Heafey Group, Florida’nın Fort Laudardale sahilinde bulunan Ocean Conrad Resort projesini Türk yatırımcılarla buluşturdu.  

Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun ve Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur’un katılımıyla 6 Nisan 2017'de gerçekleştirilen basın toplantısında, Amerika’da gayrimenkul almanın ayrıcalıkları, avantajları ve  son günlerde Türk yatırımcıların ilgi odağı olan Condo-Hotel modeline yatırım yaparak Green Card alma imkanı, Türk yatırımcıların Miami ve Fort Lauderdale’deki gayrimenkullere hızla artan ilgisi ve Heafey Group’un en yeni projesi Ocean Conrad Resort hakkında bilgi verildi.


Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun “Türkiye’de olmaktan çok mutluyuz. Geçmiş yıllarda Miami ağırlıklı olarak Güney Amerikalı yatırımcılar tarafından tercih ediliyordu ancak son dönemde Türklerin ilgisi çok arttı. Türkler özellikle condo-hotel modelini çok seviyor. Otel onların uzaktaki evi gibi ama kendileri kullanmadıklarında yatırımlarının dünyaca ünlü bir marka tarafından yönetiliyor olması onlara ayrıca güven veriyor. Fort Lauderdale’deki yatırımlar sadece geçen sene yüzde 9.8 oranında değer kazandı. Bu da doğru gayrimenkul seçiminin yatırımdaki önemini gösteriyor“ ifadelerini kullandı.


Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur basın toplantısında “Son zamanlarda Florida'ya gelen Türk yatırımcıların sayısı katlanarak artıyor. Miami her zaman sanatçıların ve yatırımcıların gözdesiydi. Şimdi de aralarında şirket üst düzey yöneticileri, doktorlar, avukatların yer aldığı beyaz yakalıların ilgisinin arttığını gözlemliyoruz. Her şeyi bırakıp Amerika’ya taşınmayı düşünmeyen, bir ayağım Florida'da olsun diyen yatırımcılar, özellikle condo-hotel  modeline rağbet gösteriyor. Bu şekilde hem yatırımlarının para kazanması, hem de senede 1-2 ay gelip evlerinin tadını çıkartabiliyor olmaları onlara çok cazip geliyor” açıklamasını yaptı.

 

Hem yatırım, hem tatil imkanı

Fort Lauderdale plajının tam karşısında iki bina şeklinde yükselen, Atlantic Okyanusu manzarasına sahip Ocean Conrad Resort 24 katlı olup 6. kat ile 17. katlar arası condo hotel 18. ile 24. katlar arası rezidanstır. 

Ev sahipleri dairelerini Hilton Conrad’ a kiralayip senelik yüzde 8 brüt kira geliri garantisi elde edebilirler. Ayrıca dairelerini senede 30 gün Conrad’ın bütün imkanlarından yararlanarak ücretsiz kullanabilirler. 

Kaynak: Hürriyet
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ