Doğadan gücünü alan proje; Istanbloom

Esin Yapı’nın son projesi Istanbloom, konut sahiplerinin yüzünü güldürecek enerji tasarruflu donanımı ve çevreye duyarlı yapısı ile Zincirlikuyu’da yükselmeye devam ediyor!
Doğadan gücünü alan proje; Istanbloom

İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın süredir güvenliği, konfor, kalite ve estetiği müşterileriyle buluşturan Esin Yapı, İstanbloom Projesi’ni Zincirlikuyu’da yükseltmeye devam ediyor. 14 bin 760 m2 arsa üzerine konumlandırılan Istanbloom, ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasının bütün gerekliliklerini sağlayan enerji yönetimi ve çevreci duruşu ile sözde değil gerçek bir akıllı bina.
 
Ekonomik ve kaliteli bir yaşam için İstanbloom…
 
Istanbloom, enerji tasarrufunu maksimum seviyede tutarak hem çevreyi hem de konut sahiplerini düşünüyor. Maksimum izolasyon ve ısı geri kazanım sistemi ile enerjide yüzde 20 tasarruf sağlayabilen Istanbloom’da güneş kollektörlerinden elde edilen elektrikle genel mekânların maliyetsiz aydınlatılması sağlanıyor. Bina çatısı ve dış cephede kullanılan malzemeler ise cepheyi güneş ışınları emisyonundan koruyor.

Istanbloom, tüm gün bina içinde temiz hava sirkülasyonunu sağlamak için  frekans kontrollü sistemler kullanıyor ve kendi iklimlendirme sistemini yaratıyor. Karbondioksit ve karbonmonoksit sensörleri ile sürekli oksijen sağlayan bu sistemler, aynı zamanda frekans kontrolü de sağladığı için enerji tasarrufunu gerçekleştiriyor.

Istanbloom’da yağmur suları değerlendiriliyor…

Yeşilin huzuru ve gücünden her alanda yararlanan Istanbloom, yeşili korumayı ilk hedeflerinden biri olarak belirliyor. Istanbloom’da yağmur sularının depolanacağı yaklaşık 175 – 200 adet depo bulunuyor. Yeşil alanların canlandırılması ve korumasında kullanılacak olan yağmur suları aynı zamanda otopark alanlarında da değerlendiriliyor.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05