Doğadan gücünü alan proje; Istanbloom

Esin Yapı’nın son projesi Istanbloom, konut sahiplerinin yüzünü güldürecek enerji tasarruflu donanımı ve çevreye duyarlı yapısı ile Zincirlikuyu’da yükselmeye devam ediyor!
Doğadan gücünü alan proje; Istanbloom

İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın süredir güvenliği, konfor, kalite ve estetiği müşterileriyle buluşturan Esin Yapı, İstanbloom Projesi’ni Zincirlikuyu’da yükseltmeye devam ediyor. 14 bin 760 m2 arsa üzerine konumlandırılan Istanbloom, ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasının bütün gerekliliklerini sağlayan enerji yönetimi ve çevreci duruşu ile sözde değil gerçek bir akıllı bina.
 
Ekonomik ve kaliteli bir yaşam için İstanbloom…
 
Istanbloom, enerji tasarrufunu maksimum seviyede tutarak hem çevreyi hem de konut sahiplerini düşünüyor. Maksimum izolasyon ve ısı geri kazanım sistemi ile enerjide yüzde 20 tasarruf sağlayabilen Istanbloom’da güneş kollektörlerinden elde edilen elektrikle genel mekânların maliyetsiz aydınlatılması sağlanıyor. Bina çatısı ve dış cephede kullanılan malzemeler ise cepheyi güneş ışınları emisyonundan koruyor.

Istanbloom, tüm gün bina içinde temiz hava sirkülasyonunu sağlamak için  frekans kontrollü sistemler kullanıyor ve kendi iklimlendirme sistemini yaratıyor. Karbondioksit ve karbonmonoksit sensörleri ile sürekli oksijen sağlayan bu sistemler, aynı zamanda frekans kontrolü de sağladığı için enerji tasarrufunu gerçekleştiriyor.

Istanbloom’da yağmur suları değerlendiriliyor…

Yeşilin huzuru ve gücünden her alanda yararlanan Istanbloom, yeşili korumayı ilk hedeflerinden biri olarak belirliyor. Istanbloom’da yağmur sularının depolanacağı yaklaşık 175 – 200 adet depo bulunuyor. Yeşil alanların canlandırılması ve korumasında kullanılacak olan yağmur suları aynı zamanda otopark alanlarında da değerlendiriliyor.


Paylaş:

HABERLER