Emlak Sektöründe Dijital Devrimin Temelleri Atılıyor

Sektörde artık dijital çözümler kullanılacak.
Emlak Sektöründe Dijital Devrimin Temelleri Atılıyor

Akıllı teknolojiler, nesnelerin interneti gibi kavramların gündelik hayatta kapladıkları yer artmaya devam ederken, bu teknolojilerin cevap verdikleri ihtiyaçların alanı da genişliyor. Emlak sektörü dedijitalleşmeden en çok etkilenen alanlardan biri olarak öne çıkıyor.

 

Emlak sektörünü tek bir çatı altında buluşturan, güncel ve detaylı ilanları ile emlak sektörünün nabzını tutan Hürriyet Emlak dijital dönüşüme odaklanmaya devam ediyor. Emlak sektöründe yaşanan dijitalleşmenin son dönemdeki artış gösteren hızına dikkat çeken Hürriyet Emlak Pazarlama Direktörü Yusuf Mert Yılmaz, “2019’da emlak sektöründe yaşanan dijital dönüşüm en üst seviyeye çıkacak, bizler de Hürriyet Emlak olarak dijital yol haritamıza odaklanarak teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz. Goldman Sachs yatırımı sonrasında bünyemize kattığımız, veri analiz şirketi Innobil ile teknoloji gücümüzü artırdık, satın alma sonrasında 14 kişilik Innobil kadrosu ekibimize katıldı. Önümüzdeki dönemde iş ortaklarımıza ‘emlak sektöründe dijitalleşme’ üzerine bir dizi eğitim vereceğiz.İş ortaklarımızın Hürriyet Emlak üzerinden elde ettikleri gelirleri artırmak ve kullanıcılarımızın aradıkları eve daha hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlamak için ürün geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Sektörde ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Yılmaz, “Kısa süre önce iş ortaklarımızın “satılık konut” kategorisindeki ilanlarını 6 kıtaya, toplam 60 ülkeden ve 17 milyondan fazla potansiyel alıcıya ücretsiz olarak ulaştırmaya başladık. Potansiyel alıcıları hedeflediğimiz kampanyalarımızla iş ortaklarımızın ilanlarına yüzde 52 daha fazla ziyaret göndermeye başladık ayrıca “Turbo” kullanılan ilanların görüntülenme sayısını da 3 kat artırdık. Bugün, 5.000 iş ortağımızın kullandığı, çok yakında tüm iş ortaklarımıza açılacak olan ‘Yeni İlan Verme’ sayfamızla iş ortaklarımız ilanlarını sadece birkaç dakika içerisinde verebilecek” diyor.

 

Emlak sektöründe dijital pazarlamanın önemi artıyor

Emlak sektöründe dijital pazarlama yatırımlarının her geçen gün daha da önem kazandığını vurgulayan Yusuf Mert Yılmaz, “Tüketiciler olarak hayatımızdaki en büyük kararlardan biri olan emlak arayışı da dijitale taşınmış durumda. Türkiye’deki emlak aramalarının %92’si arama motorlarında başlıyor. Bu aramaların %60’ından fazlası mobil telefonlardan geliyor” dedi.

Dijital pazarlamaya, ürüne ve teknolojiye çok ciddi bir yatırım yaptıklarını vurgulayan Yılmaz, “Müşterimiz olan emlak ofislerine ve inşaat firmalarına kaliteli ilan girme, daha fazla kişiye ilanlarını gösterebilme, gelen talepleri randevuya ve sonrasında takiple satışa döndürebilme konusunda sürekli yardımcı olmaya çalışıyoruz. Teknoloji yardımıyla her bir müşterimizin platformumuz üzerinde sağladığı başarıyı takip ediyoruz ve sıkıntı yaşadığını tespit ettiğimiz müşterilerimize birebir ulaşarak çözüm bulmaya çalışıyoruz. Sadece müşteri mutluluğu için çalışan büyük bir ekibimiz var” şeklinde sözlerini sürdürdü.


Paylaş:

Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48