Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

En Fazla Parayı Kira Ve Konuta Harcadık

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press Türk halkının en çok harcama yaptığı tüketim başlıkları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi
Mail At
En Fazla Parayı Kira Ve Konuta Harcadık

Ajans Press’in araştırmasına göre, hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalarda en yüksek payı yüzde 25,2 ile konut ve kira harcamaları oluşturdu. TÜİK’ten derlenen verilere göre İkinci sırayı yüzde 19,5 ile gıda ve alkolsüz içecek harcamaları alırken toplam tüketim harcamaları içerisinde en düşük payı alan harcama grupları; yüzde 2,3 ile eğitim ve yüzde 2 ile sağlık harcamaları oldu.

HANE BAŞINA AYLIK TOPLAM 3 BİN 406 LİRA HARCANDI

Türkiye’de geçtiğimiz yıl hane başına aylık harcama 3 bin 406 lira olurken bu rakam bir önceki yıl 3 bin 43 lira oldu. En çok harcamanın yapıldığı ilk beş başlıkta; kira ve konut ödemelerine aylık ortalama 858 TL harcama yapılırken, gıda ve alkolsüz içeceklere 665 TL, ulaştırmaya 618 TL, lokanta ve otellere 216 TL, mobilya ve ev eşyasına ise 215 TL harcama yapıldı.

Ajans Press ve PRNet’in gerçekleştirdiği medya analizine göre kira ve konut ödemeleriyle ilgili medyaya yıl boyunca 49 bin 468 basın yansıması tespit edilirken haberler içerisinde emlak ve kira ödemelerinde yaşanan artışlar geniş yansıma buldu. Gıda ile ilgili 131 bin 593, ulaşım ile ilgili ise 59 bin 240 haber yansıması tespit edildi. Sağlıkla ilgili ise medyaya 326 bin 700 haber yansıması çıktığı belirtilirken harcamanın en az olduğu sağlık, medyanın en çok konuştuğu başlık oldu.

Akfen Holding, Mersin Uluslararası Limanı’ndaki yüzde 40 hisseyi devrediyor

Akfen Holding, Mersin Uluslararası Limanı’ndaki yüzde 40 hisseyi Avustralyalı altyapı fon yönetim şirketi IFM Investors’a devrediyor. Akfen Holding, Mersin Uluslararası Limanı’ndaki yüzde 40 hisseyi devrediyor

2017 yılında Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yüzde 33’ünü EBRD ve IFC’ye, TAV Havalimanları Holding’deki yüzde 8.1’lik hissesini Fransa merkezli Aéroports de Paris şirketine devreden Akfen Holding, Türkiye’ye bir başka dev yabancı yatırımı daha çekmeyi başararak Mersin Uluslararası Limanı’ndaki yüzde 50 hissedeki  yüzde 40’lık payın 869 milyon dolara devri için Avustralyalı altyapı fonu IFM Investors ile hisse devir sözleşmesi imzaladı.

Elde edilecek geliri 6.9 milyar liralık yatırım projelerinde kullanmaya devam edeceklerini belirten Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Türkiye’ye yapmış olduğumuz yatırımlara yabancı sermayeyi ortak ederek ‘taze döviz’in ülkemize girişini blok hisse satışı yoluyla yapmaya çaba gösteriyoruz. Bu tür hisse ihraçları en değerli ihracat kalemi sayılmalıdır. Şirketlerimizi ölümsüzleştirmek için yapılan bu hisse ihracı Türkiye ekonomisine duyulan güvenin önemli bir göstergesidir” dedi.

Hisselerini, IFM Global Altyapı Fonu’nun sahip olduğu, danışmanlık verdiği ve yönettiği Avustralya merkezli IFM Investors’a ait Global InfraCo SP NEUM SLU şirketine devredecek olan Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, anlaşma maddelerine göre kalan yüzde 10’luk payla “Mersin Uluslararası Limanı Yönetim Kurulu Başkanlığı” pozisyonunu koruyacak.

Akfen Holding, hisse ihracı karşılığında Türkiye’ye yaklaşık 869 milyon dolarlık nakit girişi sağlayacak, buradan elde ettiği geliri Türkiye’de hayata geçireceği toplam 6 milyar 935 milyon liralık yatırım paketinde kullanacak. Akfen, 2017 yılı başında 2 yılda tamamlayacağı yatırım paketi açıklamıştı. Toplamda 1380 kişilik istihdam yaratan paketinin en önemli iki ayağını 3.9 milyar liralık Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ’daki şehir hastaneleri ve 2 milyar 250 milyon liralık yenilenebilir enerji projeleri oluşturuyor. 

“MERSİN LİMANI’NA 10 YILDA 1 MİLYAR 208,5 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTIK”

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, 1.2 milyar dolarlık yatırım sonucunda Mersin Uluslararası Limanı’nın bölgenin en önemli limanlarından biri olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Dünyanın en büyük liman işletmecilerinden Singapur merkezli ortağımız PSA International ile Mersin Uluslararası Limanı’na özelleştirme sürecinin ardından hızla yatırımlarımıza başladık. 2007 yılında Özelleştirme İdaresi’nden 755 milyon dolar ile 36 yıllık işletme imtiyazını aldığımız Mersin Limanı’nı bugüne kadar 453,5 milyon dolar ilave yatırım yaparak toplam 1 milyar 208,5 milyon dolarlık harcama ile Akdeniz’in HUB’ı haline getirdik ve liman kapasitesini 8 kat arttırdık. Bugün itibariyle elleçlenen yük 1.600.000 TEU’ya ulaşarak 10 yılda 4 kat artış kaydetti, halen boş kapasitemiz bulunuyor. Limanı uluslararası megataşıma gemilerini ağırlayacak kapasiteye ulaştırdık. Konvansiyonel kargo elleçlemesi 4.1 milyon ton seviyelerinden 2 katına çıkarak 8 milyon ton seviyelerine yükseldi. Daha önce olmayan Ro-ro hizmeti de bizimle başlamış olup, 74 bin seviyelerine geldi. Mersin Uluslararası Limanı’nı sadece Türkiye değil, bölgenin en önemli uluslararası limanları arasında hak ettiği noktaya getirdik.”

 

 

 

AKFEN’DEN 2017’DE

1 MİLYAR 229 MİLYON $’LIK YABANCI SERMAYE (FDI) GİRİŞİ

 

Akfen Holding’in Mersin Uluslararası Limanı’ndeki yüzde 40’lık hissesi için Avustralya merkezli dünyanın sayılı altyapı fon yönetim şirketlerinden IFM Investors ile 869 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmasıyla birlikte 2017 yılı içinde Türkiye’ye doğrudan sağladığı yabancı yatırım nakit girişi (FDI) 1 milyar 229 milyon dolara ulaştı.

Akfen, 2017 yılı başında Akfen Yenilenebilir Enerji şirketindeki yüzde 33’lük blok hissesi için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Uluslararası Finans Kurumu’na (IFC) 200 milyon dolar, TAV Havalimanları Holding’deki yüzde 8.1’lik hissesi için Fransa merkezli Aeroports de Paris şirketine ise 160 milyon dolarlık hisse ihracı gerçekleştirmişti.

 

“BU TÜR HİSSE İHRAÇLARI EN

KIYMETLİ İHRACAT KALEMİ” SAYILMALIDIR”

 

Bu tür hisse satışlarının “en kıymetli ihracat kalemi" sayılması gerektiğine dikkat çeken Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Yurtdışı şirketlerine yapılan bu tip hisse devirlerinin en kıymetli ihracat kalemleri arasında yer aldığını düşünüyorum ve hiçbir ithal ikamesine dayanmadığı için "net döviz girişi" olarak çok değerli buluyorum. Sadece bir hisse senedi karşılığı bu sermayenin ülkeye girdiği düşünüldüğü zaman, bu tip devirlerin cari açığı kapatması açısından önemi çok daha iyi anlaşılacaktır. Bu devirlerle oluşan döviz girişlerinin, net cari açığı kapatan sermayeler (FDI) olarak değeri çok fazladır” diye konuştu.

 

“SON YILLARIN EN BÜYÜK YABANCI YATIRIMINI

TÜRKİYE’YE ÇEKMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

 

Türkiye’de 16 Nisan 2017 tarihinde hayata geçirilen “Anayasa Değişikliği Referandumu” sonrasında siyasi belirsizliklerin büyük oranda son bulduğuna dikkat çeken Hamdi Akın, “Ülke olarak önümüzü görmeye başladığımız ve ekonomik parametrelerin daha iyiye gittiği ortamda son yılların en büyük yabancı yatırımını Türkiye’ye çekmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“2019 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlere bizi taşıyacak yeni kabinenin de belirlenmesinin ardından artık ekonomide kaldığımız yerden başarı hikayeleri yazmamız gerekiyor. Ülkemize yapmış olduğumuz yatırımlara yabancı sermayeyi ortak ederek ‘taze döviz’in ülkemize girişini blok hisse ihracı yoluyla yapmaya çaba gösteriyoruz. Böylelikle Akfen Holding olarak 2017 yılı başıyla birlikte Akfen Yenilenebilir Enerji, TAV Havalimanları Holding ve Mersin Uluslararası Limanı’nda dört dev yabancı şirketin Türkiye’ye toplam 1 milyar 229 milyon dolarlık yatırımını ülkemiz ekonomisinin geleceğine duyulan güvenin önemli bir göstergesi olarak görüyorum. Bu da Türk ekonomisinde yeni başarı hikayeleri için güzel bir başlangıç olacaktır.”

 

 

 


Mebuskent’te Ticari Alanlar Satışta…

Başkent’in yeni gözdesi Karacakaya’da, uydu kent olarak kurulan Mebuskent projesinin kendisine ait 5.000 kişiye hitap edecek AVM alanındaki 8.000 metrekare satılabilir alan için ön talep toplama süreci başladı. AVM, Eylül sonuna kadar faaliyete geçecek. Mebuskent’te Ticari Alanlar Satışta…

Aymor Grup tarafından Batıkent Karacakaya bölgesinde gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük yeşil alana sahip marka projesi Mebuskent’te yaşam başlarken, 8.000 metrekarelik  ticari alanın satışları için ön talep toplama süreci de başladı.

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan konuyla ilgili bilgi verirken, yaklaşık 1.000 konut ve toplamda 4.000-5.000 kişinin yaşayacağı, kendi içinde bir uydu kent olarak tasarlanan Mebuskent projesinin kendisine ait, en az 5.000 kişiye hitap edecek bir AVM alanı bulunduğunu ve bunun da 8.000 metrekare satılabilir alandan oluştuğunu bildirdi. Ayhan, “Bu satılabilir alanları yönetim olarak satmaya karar verdik ve ön talepleri toplamaya başladık. Şu an metrekare birim fiyatları hazırlanıyor. Çeşit çeşit metrekareler bulunmakta. AVM’nin Eylül sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor. İçerisinde kuaförden markete, kuru temizlemeden güzellik salonuna kadar insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı her şey bulunuyor. Yoğun bir nüfusun yaşayacağı Mebuskent’te AVM için büyük bir taleple karşılaştık, bu da en iyi hizmeti verebilecek, buradaki yaşam kalitesini artıracak bir yapı oluşturacak.” dedi. 

Fark yaratan bir proje

Ankara’nın yeni cazibe merkezi Batıkent Karacakaya bölgesinde gerçekleştirilen Mebuskent, 10 blokta 652 daire ve 332 villadan oluşuyor. 

Mebuskent, Türkiye’nin en büyük yeşil alana sahip marka projesi olma özelliğini taşıyor. “Şehir içinde koca bir şehir” konseptiyle hayata geçirilen projenin üzerine kurulduğu 388.000 metrekarenin yüzde 87’sini yeşil alan ve sosyal yaşam alanları oluşturuyor. Şehir merkezinin kuzeyinde, rakım olarak 110 metre daha yüksekte ve kente oksijenin girdiği bir lokasyonda kurulan Mebuskent yerleşkesi içine toplam 23 bin ağaç dikilecek. Doğanın tüm renklerini içinde barındıracak, meyve ağaçları dâhil her türden ağacın yer alacağı Mebuskent yerleşkesi, doğal park niteliğinde olacak.

Başkent’in yeni eğitim üssü olan bir lokasyonda yer alan Mebuskent, fark yaratıcı daha birçok başka özelliğe de sahip bulunuyor. Site içinde dev alışveriş merkezinin yanı sıra, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik golf sahası olacak. Ayrıca yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri yer alıyor.

Tamamen bisikletli hayata göre tasarlanan Mebuskent’e “Ankara’daki Küçük Kopenhag” deniyor. Mebuskent, şehrin gürültü ve kirliliğinden uzak, yeşile dokunarak yaşamak isteyenlere doğayla iç içe, bol oksijenli bir ortam ve sportif faaliyetler için bol imkan sunuyor.

Sakinlerine 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti verecek Mebuskent, lokasyondaki gelişmiş ulaşım imkânları sayesinde Ankara’yı bir uçtan diğer uca bağlayan güzergâhlara sadece 25 dakika mesafede.

 


Kartallife-Atalar’da son 16 daire için özel fırsat

STCA Gayrimenkül’ün Kartal-Atalar’da hayata geçirdiği lüks butik konut projesi Kartallife-Atalar’da son 16 daire, yüzde 10 indirim ayrıcalığı ve kolay ödeme koşullarıyla şanslı sahiplerini bekliyor.Kartallife-Atalar’da son 16 daire için özel fırsat

STCA Gayrimenkul’ün İstanbul’da kentsel dönüşümün en başarılı yürütüldüğü ilçelerin başında gelen Kartal’ın gözbebeği Atalar’da hayata geçirdiği Kartallife-Atalar’da geri sayım başladı. Mayıs 2016’da lansmanı gerçekleşen ve son teslim tarihinin Haziran 2018 olarak belirlendiği projenin teslim tarihi 3 ay öne çekildi. İnşaatta kullanılan en son teknolojiler sayesinde her hafta bir katın yükseldiği projenin son teslim tarihi, Şubat 2018 oldu. Hem özlenen mahalle hayatını hem de site hayatının tüm ayrıcalığını bir arada sunan 24 katlı ve 104 daireden oluşan projede son 16 daire, sahiplerini bekliyor. Kartallife-Atalar’da ev sahibi olacaklar kolay ödeme koşulları ile birlikte yüzde 10 indirim fırsatından da yararlanabiliyorlar.

Eşsiz manzara ve yeşilin huzuru Kartallife-Atalar’da!

4000 metrekarelik bir alan üzerinde yükselen ve bu alanın yüzde 80’inin doğal peyzaj alanına ayrıldığı Kartallife-Atalar, doğayla iç içe ve özlenen yeşil yaşamı sunuyor. Eşsiz Adalar manzarasını kuş bakışı seyretme imkanı ise İstanbul’da yaşam keyfini taçlandırıyor. Sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla tatil tadında keyifli ve güvenli bir şehir hayatı sunan Kartallife-Atalar, şehir merkezine, okullara, alışveriş merkezlerine, hastanelere olan yakınlığı ve ulaşım aksları üzerinde yer alan konumuyla da yaşamı kolaylaştırıyor. Mimarisi sayesinde bina ana koridorları günün her saati gün ışığı alabilen Kartallife-Atalar’da her daire için ayrılmış  kapalı otoparkın yanı sıra  misafirler için de yer ayrılan kapalı  otoparkı, çocuklar için oyun alanları, engellilere özel yürüme parkuru, yılın 12 ayı hem açık hem kapalı kullanılabilecek yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve çok amaçlı spor sahası bulunuyor.

Son 16 daireye özel, kolay ödeme koşulları

24 adet 2+1, 76 adet 3+1 ve 4 adet dubleks olmak üzere toplam 104 daireden oluşan Kartallife-Atalar’da, 2+1 dairelerin brüt metrekareleri 86 ila 117, 3+1 dairelerin 146 ila 169 ve dubleks dairelerinse 225 ila 256 metrekare arasında değişiyor. Satışa çıktığı ilk günden itibaren 88 dairenin sahibini bulduğu projede, son dairelere talip olanları ise özel fırsatlar bekliyor. 2+1 dairelerin satış fiyat aralıkları 476 bin ila 720 bin TL, 3+1’lerin 850 bin ila 1 milyon 170 bin, dubleks dairelerin de 2 milyon ila 2 milyon 325 bin TL arasında değişen daire fiyatları, uygulanacak yüzde 10 indirimle de ayrıcalıklı bir hayata sahip olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek. Kartallife-Atalar’da lüks ve konforla birlikte aile ve mahalle kültürünü yaşamanın keyfine ulaşmak ise çok zor değil! Dilerseniz, yüzde 25 peşinatla 60 ay yüzde 0 faiz; dilerseniz, yüzde 25 peşinatla yüzde 0,95 faiz 120 aya kadar vade seçeneğini tercih ederek, huzurunuz için yeni bir adım atabilirsiniz! 

 

 

 


Ortadoğu Pazarına Altın Mutfak İle Girdi, İhracatını 3 Katına Çıkardı

Yapı malzeme sektörünün güçlü oyuncusu Aslandağ Group, A plus mutfak markası Tresette Mutfak ile Ortadoğu pazarına ihracata başladı. Ortadoğu Pazarına Altın Mutfak İle Girdi, İhracatını 3 Katına Çıkardı

Yapımı için 3 ay sıranın beklendiği, 200 bin TL’lik altın mutfağa en büyük ilgi ise Suudi Arabistan’dan geldi.

Son dönemde katma değeri yüksek ihracat ürünlerine bir yenisi daha eklendi: Altın Mutfak. Aslandağ Group’un hazır mutfak sektörüne kazandırdığı yüzde 100 yerli üretim olan Tresette Mutfak, yurt içinde lüks konut projelerinin vazgeçilmez markası olurken Ortadoğulu tüketicilerin de merceğine girdi. Kapaklarında kullanılan altın tozuyla şaşaalı bir görünüme kavuşan Altın Mutfak, beden ve el ergonomisine uygun kullanıcı dostu tasarımı, enerji tasarrufu sağlayan hareket algılayıcılı aydınlatmalı led sistem teknolojisi, kalın ve dayanıklı kapakları, çevreye sağlık açısından uygunluğu bulunan kanserojen madde kullanılmadığını belirten CE belgesi, 70 kg taşıyacak kapasitede çekmece rayları, bluemotion teknolojisi kullanılarak geliştirilen frenli kapaklar ile üst düzeyde güvenlik ve kapak kapandığında ses çıkarmama özelliği, sararmayan, dayanıklı üst yüzey, kırılmaz camıyla dikkat çekiyor. 200 bin TL’lik Altın Mutfak’ın yapımı için tam 3 ay sıra beklenilmesi gerekiyor. Aslandağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ, “Şu anda üretimimizin yüzde 10’unu ihraç ediyoruz. Amacımız yıl sonuna kadar ihracatımızı yüzde 30’a çıkarmak. Mart ayında lansmanını gerçekleştirdiğimiz lüks hazır mutfak markamız Tresette Mutfak, ihracatımızı hızlandırmamıza imkan sağladı. Bir yıldır yürütmüş olduğumuz Ar-Ge ve fizibilite çalışmaları sayesinde Ortadoğu pazarına hızlı bir giriş yapabildik. Ortadoğu ülkeleri için özel olarak ürettiğimiz Altın Mutfak modelimiz, yoğun ilgi gördü. Başta Suudi Arabistan olmak üzere Kuveyt ve Irak’tan da yoğun talep alıyoruz. Bu mutfağın yapımı 3 ay sürdüğü için müşterilerimiz şu anda sıra beklemek durumunda. Özellikle bu ülkelerdeki önemli iş insanlarının ve prenslerin evleri için talep aldık.” açıklamalarında bulunurken, Altın Mutfak’ın en önemli özelliğinin ise taştan daha dayanıklı olan özel yapım lamine kapakları olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda koleksiyonda 12 çeşit kompakt laminat ve 7 çeşit boyalı cam seçenekleri de bulunuyor.

 


Konutta “Transformasyon” Dönemi

Son 10 yılda özellikle gecekonduların kentsel dönüşümü ile atağa geçen inşaat sektörünün, bundan sonraki aşaması ‘yaşam alanlarını kısıtlayan apartman modelinden, proje konutlara geçiş sürecinin yaşanacağı’ “transformasyon dönemi” olacak. Konutta “Transformasyon” Dönemi

Sektörde stok fazlası söylemleri olsa da uzmanlar, ülkemizde konut inşaat sektörünün 20 yıl daha gelişim ve değişim içinde olacağını öngörüyor. Değişimin temelinde ise 30-50 yıllık apartmanların yerini proje konutlara bırakması yatıyor. Çünkü, yapılan araştırmalar Türk halkının bünyesinde her tür olanak bulunan ve komşuluk ilişkilerinin yeniden canlandığı modern konut projelerini çok sevdiğini gösteriyor.

Başkent Ankara’da Nefis Çankaya Evleri ve Koordinat Çayyolu projelerine imza atan YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, son yıllardaki bu gelişim ve değişimi “transformasyon dönemi”nin başlangıcı olarak tanımladı.

Sektör detaylı incelendiğinde büyükşehirlerden başlayarak yurt genelinde konutta transformasyon dönemine girildiğini belirten Çankaya, şunları söyledi:

“Büyüyen bir nüfusa sahibiz; nüfus bazı kentlerde her yıl yüzde 1,5, bazılarında yüzde 3 artıyor. Ülkemizde 8-10 milyon kişinin gelecek yıllarda kırsaldan, kentlere, metropollere göçeceği öngörülüyor. Yani her yıl yaklaşık 500-600 bin yeni konuta ihtiyaç var. Bu ihtiyaç bundan sonraki süreçte kentsel dönüşüm yerine daha kapsamlı, daha merkezi alanlardaki transformasyon ile giderilebilir. Yani asıl kentsel dönüşüm yeni başlıyor. Kent merkezlerinin çok kupon yerlerinde bulunan, buna karşın otopark, çocuk parkı ve sosyal donatı alanları gibi olanaklardan yoksun eski apartman dairelerinin transformasyonu, gerçek anlamda modern Türkiye’nin inşa edilmesini sağlayacak.”

Osman Cem Çankaya, son dönemde inşa edilen proje konutların mimarileriyle göz kamaştırdığı gibi, konforu, modernliği, sakinliği ve her şeye kolay ulaşımı ile de çok tutulduğunun altını çizerek, “Çocukların güvenli bir ortamda parklarda gönüllerince oynaması, kentlerin en önemli çilesi otoparktan kurtulmak, en önemlisi ortak yaşam alanlarında özlenen komşuluk ilişkilerinin yeniden başlaması, dairesinin güvende olması proje konutlara ilgiyi her geçen gün daha da artırıyor. Aslında Türk halkının apartmanların yeni versiyonu rezidansları, nitelikli konut projelerini sevmesinin ve benimsemesinin altında ferah ortamlar araması, komşuluk ilişkilerine önem vermesi yatıyor. Bu süreç şehir merkezleri modern konut projeleri ile donatılana kadar devam edecek” dedi.

 

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ