Engelliler Bu Proje ile Mücevher Ustası Olacak

Mücevher İhracatçılar Birliği Engellileri Usta yapacak
Engelliler Bu Proje ile Mücevher Ustası Olacak

Mücevher İhracatçıları Birliği; başta işitme engelliler olmak üzere istihdam sorunu yaşayan toplumdaki diğer dezavantajlı gruplara ulaşmayı hedeflediği “Taşların Tılsımını Duymak” projesinde hızla ilerliyor. Birlik, Kasım ayında açılışı gerçekleştirilen proje kapsamında taş işleme ustalarını yetiştirmek üzere bir merkez kuruyor. Çalışmalar konusunda sektör temsilcilerinin bilgilendirileceği farkındalık toplantısı ise 10 Mart 2104 tarihinde gerçekleştirilecek.

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin; İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İşitme Engelliler Federasyonu ile ortaklaşa hayata geçirdiği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteklediği “Taşların Tılsımını Duymak” projesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Birlik, Kasım 2013’te açılışını gerçekleştirdiği projenin geçen üç aylık süreç içindeki gelişmelerini 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 15.30’da İstanbul Kuyumcular Odası’nda gerçekleştireceği toplantı ile sektör temsilcilerine aktaracak.

 “Taşların Tılsımını Duymak” projesi kapsamında; başta işitme engelliler olmak üzere toplumdaki dezavantajlı bireylere istihdam sağlanması amacıyla mesleki bir eğitim merkezi kurulacak. Eğitim ile birlikte mücevher sektörünün ihtiyaç duyduğu değerli taş işleme ustalarının yetiştirilmesine katkı sağlanırken, bu ustaların ürettiği ürünlerle daha yüksek katma değerli ihracata geçiş sürecine de destek olunacak.

Projenin önemli bir katkısı da; ülkemizde zengin rezervleri olan dendiritli agat, kalsedon, diyaspor gibi değerli taşların işlenmesi, kuyum ve gümüş sektörüne farklı bir ürün yelpazesinin sunulması olacak. 


Paylaş:

HABERLER
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48