Evora İstanbul Bayanların İlk Tercihi Oldu

Teknik Yapı’nın Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı kapsamında gerçekleştirdiği Evora İstanbul projesindeki dairelerin yüzde 80’i bayan müşteriler tarafından satın alındı
Evora İstanbul Bayanların İlk Tercihi Oldu

Evora İstanbul ve Evora İstanbul Marmara etaplarının satışa çıkmasından sonra 957 adet daire satıldı. Satılan dairelere gelen talebin yüzde 80’ini bayan müşteriler tarafından gerçekleştirildi.  Evora İstanbul projesi ile birlikte sunulan güvenli yaşam alanları, sosyal imkanlar ve kullanım zenginliğinin en çok bayanlar tarafından beğenildiğini belirten Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım,  Evora İstanbul projesi ile “Yuvayı dişi kuş yapar” sözü tarihe karıştı dedi.

Bayanların, çalışma hayatının ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Nazmi Durbakayım, “İnşaat gibi erkeklerin yoğun olduğu bir sektörde bile bayan elaman sayısı son yıllarda büyük bir artış yaşadı. Atalarımızın –Yuvayı dişi kuş yapar- sözü artık değişti. Bayanlarımız hem yuvayı inşa ediyor, hem satın alıyor hem de kuruyor” şeklinde konuştu. Böyle bir değişim sürecinin doğal sonucu olarak Türk bayanının isteklerinde de farklılaşma yaşandığına dikkat çeken Durbakayım, “ Yoğun bir hayat temposuna giren bayanlarımız artık ev işlerini yapacak zaman bulamıyor.  Kendine zaman ayırmak istiyor.  Teknik Yapı olarak, Evora İstanbul’da bu imkanları sağlayan proje ve daire tiplerini yarattık. Mesela mutfaksız ev fikrimize en çok sıcak bayanlar oldu. Yaklaşık 45 kişi mutfaksız daire tipi satın aldı” açıklamasını yaptı.

Özelden taviz vermeden, grup içinde yaşamak

Evora İstanbul’a gelen ilgiyi  “Bireysel ve özel yaşamlarından taviz vermeyen, ancak buna karşın büyük bir grubun parçası olmak isteyenler” şeklinde özetleyen Nazmi Durbakayım, projenin özellikle çarpık yapılaşmadan kaçmak isteyenlerin bayanların beğenisini kazandığını ifade etti. Projenin bayanlar tarafından en çok tercih edilmesini sağlayan bir diğer faktörün güven ve sosyal alan çeşitliliği olduğunu kaydeden Durbakayım “Çalışan ve üreten bayanlarımız, çocuklarını huzurlu ve kafalarının rahat bir şekilde sokağa bırakmak istiyor. Bu nedenle Evora İstanbul’da mahalle ve avlular oluşturduk ve sosyal yaşamı canlandıracak mekanlar yarattık” dedi.

Çekirdek ailelerin ilk tercihi

“Bireysel ve çekirdek aile tiplerinin yaygınlaşması, teknolojinin sağladığı imkanlar ve bireysel ticaret anlayışının ağırlık kazanması sonucu küçük dairelere gelen talepte patlama yaşandı” şeklinde de açıklamada bulunan Nazmi Durbakayım,  bu gelişmenin homeoffice konseptinde planlanan Evora İstanbul’daki talep patlamasında etkili olduğunu söyledi. İlk 1+1 tipi dairelerin Teknik Yapı tarafından satışa sunulduğunu hatırlatan Nazmi Durbakayım “2005’te 1+1 tipi daire oranı çok düşüktü. Şimdi yüzde 70-80 oranlarına yükseldi. Evora İstanbul projesinde ise en çok talep gören dairelerimiz yine stüdyo ve 1+1 tipi dairelerden oluştu” bilgisini verdi.

Toplam 4.700 daireden oluşan Evora İstanbul’un ilk etabında 1.509, ikinci etabını oluşturan Evora İstanbul Marmara’da ise 863 daire satışa sunuldu.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05