Ferah Mekan Arayan Ankaralı Gölbaşı’na Yöneliyor

Yüksek binaların bunaltıcı konseptinden bıkan ve ferah konutlarda doğayla iç içe yaşamak isteyenler, Ankara’nın Gölbaşı ilçesine yöneliyor.
Ferah Mekan Arayan Ankaralı Gölbaşı’na Yöneliyor

Başkent’te, özellikle orta-üst  ve üst gelir grubu konut tercihini geniş villalara kaydırıyor. Toprağa temas etmek, doğa ile içiçe olmak, kentin gürültüsü ve karmaşasından uzaklaşmak isteyen aileler, bu yolla evcil hayvanlarını rahatlıkla besleyebildiklerini, çocuklarının daha özgür ortamda yetiştiklerini ifade ediyorlar.

Son yıllarda yüksek rant elde etme amacıyla kentin genelinde yatay konutların yerlerini kule tipi binalara bıraktığını, bu nedenle doğa ve insan merkezli projelendirme yapabilecek alan sayısının oldukça azaldığını ifade eden İnşaat Yüksek Mühendisi İlker Yılmaz, şöyle devam etti:

“Çalışmalarımızı Gölbaşı ve çevresinde yoğunlaştırmamızın en büyük nedeni Mogan gölü ve çevresinde RAMSAR Sulak Alanlar Koruma Sözleşmesi gereği çok katlı yapılaşmaya izin verilmemesi. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile gölde yürüttüğü temizleme çalışmalarıyla da bölge Ankara’nın yatay mimariye en uygun doğal alanı haline geldi. Günümüzde böyle bölgeler bulmak neredeyse imkansız. Gerek doğası gerek yüksek katlı yapılaşmanın uluslararası sözleşme gereği mümkün olmaması nedeniyle, büyük evde yaşamak, toprağa basmak, temiz hava solumak isteyenler için en doğru yer Gölbaşı. Son dönemde villa projelerinin burada yoğunlaşması da bunun en büyük göstergesi.“

-“ALICILAR KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ YAŞAM ALANI ARIYOR”

Gölbaşı’ndaki projelerin kalite çıtasının her yıl arttığına da işaret eden Yılmaz, bölgenin Ankara’nın üst gelir grubundan kişilerin buluşma yeri haline geldiğini ifade etti. Yılmaz, “Konut alıcısı artık kişiselleştirilmiş yaşam alanları arıyor. Örneğin proje müdürlüğünü yaptığım Kuğu Gölü Villaları, yaşam alanlarından, lokasyona kadar yaşamı kolaylaştıran ve konforu artıran her detay düşünülerek tasarlandı. Gölbaşı, böyle projelerle kısa gelecekte Ankara’nın en seçkin semti haline gelecek” dedi.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

Haberler


Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Enerji Nedir? Enerji Kaynakları Nasıl Sınıflandırılır?
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-12-10 12:56