Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Fuarda, yeni inşaat projeleri Orta Doğulu yatırımcılara tanıtılacak

Körfez ülkeleri ve Orta Doğu’daki emlak sektörünün aktörlerine, CNR Emlak 2016 Fuarı için özel davet
Mail At
Fuarda, yeni inşaat projeleri Orta Doğulu yatırımcılara tanıtılacak

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden gayrimenkul sektörünün aktörleri, 17-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek “Emlak 2016 – 4.Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı” ve fuar kapsamında gerçekleştirilecek “CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvesi” ile CNR EXPO’da buluşuyor.

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, emlak-inşaat sektörü için Türkiye’de yatırım yapma eğiliminde olan Orta Doğulu yatırımcıların çok önemli bir potansiyel olduğunu belirtti.  

Şenel, “Fuarımız ve fuarımız kapsamında gerçekleştireceğimiz zirvemiz amacıyla yeni inşaat projelerimizi başta Orta Doğu olmak üzere Avrupa, Afrika ve diğer Asya ülkelerinden gelecek yatırımcılara tanıtarak, sektörün ihracatına ivme kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan ve son yıllarda büyük bir gelişme gösteren gayrimenkul sektörünün aktörleri, 17-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek “Emlak 2016 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansmanı Fuarı” ile CNR EXPO’da buluşuyor. CNR Emlak 2016 ve fuar kapsamında ilk gün gerçekleştirilecek olan “CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvesi”ne, Orta Doğu’dan emlak-inşaat sektörünün aktörlerini çekmeyi hedefleyen CNR Holding,  Orta Doğu’dan gelen sektör temsilcilerini ve Körfez medyasını organize ettiği toplantıda ağırladı.

Orta Doğu ilgisi

Orta Doğu’nun, Türkiye’ye olan ilgisinin son dönemlerde dikkat çekecek şekilde arttığını ifade eden CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, “Orta Doğu yapılanmasından elde ettiğimiz veriler doğrultusunda, Orta Doğulu yatırımcıların Türkiye’yle ilgilendiğini görüyoruz. Biz de başta Orta Doğu başta olmak üzere Avrupa, Afrika ve diğer Asya ülkelerinden gelecek yatırımcılara Türkiye’deki yeni inşaat projelerini tanıtmak ve Türk inşaat sektörünü yakından tanımaları için fuarımıza ve fuar kapsamında 17 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştireceğimiz CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvemize davet ediyoruz” dedi. Şenel, fuara özellikle Katar, İran, Suudi Arabistan’dan sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini beklediklerini söyledi.

Özel sektör yatırımları ve kamunun alt yapı projelerine bağlı olarak, Emlak-inşaat sektörünün hızlı bir büyüme kaydettiğine dikkat çeken Cem Şenel, “Özellikle İstanbul'da öne çıkan ve mega projeler olarak adlandırdığımız 3.köprü, 3.havalimanı, Avrasya Tüneli, Kanal İstanbul ve İstanbul Finans Merkezi; bölgemizde bir çekim alanı oluşturmuş, ulusal ve uluslararası yatırımcıların da dikkatini çekmiştir” diye konuştu. Şenel, Türk müteahhitlerin de 2015 yılının ilk 8 ayında toplam 14,9 milyar dolar değerinde 85 yeni projeyi üstlendiğini hatırlatarak, Türk Sahra Altı Afrika ve Latin Amerika gibi yeni pazarlara giren sektörün,  hedef pazarlarını genişletmeyi hedeflediğini aktardı.

Choice Hotels Ascend Hotel Collectıon’ı Türkiye’ye Getiriyor

Choice Hotels International, üst segment markası Ascend Hotel Collection’ı Türkiye’ye getiriyor. Choice Hotels Ascend Hotel Collectıon’ı Türkiye’ye Getiriyor

Faaliyet gösterdiği 35 ülkede 6 bin 300 otel ve 500 binin üzerinde odayla dünyanın en büyük ve başarılı otel zincirlerinden Choice Hotels, 2014 yılında Clarion markasıyla girdiği Türkiye piyasasında Ascend Hotel Collection markasıyla Alaçatı, Cunda ve Bodrum’da üç yeni otel açacak.

Choice Hotels International’in İzmir’in önemli gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Sevkon Gayrimenkul ile gerçekleştirdiği anlaşma çerçevesinde, Türkiye’deki ilk Ascend Hotel Collection ekim ayı sonunda rüzgâr sörfü konusunda dünyanın en iyi üç plajından biri olan Alaçatı’da açılacak. Alaçatı koyu manzaralı,128 oda kapasiteli otelde açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sağlık merkezi, banket ve toplantı salonları bulunacak. Alakart restoranının yanı sıra İtalyan konseptli deniz ürünleri restoranının da yer alacağı otel, plajıyla misafirlerine Ege Denizi’nde yüzme keyfi yaşatacak. Anlaşmaya göre, Sevkon Gayrimenkul Cunda Adası ile Bodrum’un eşsiz koylarından Mazı’da iki yıl içinde iki Ascend Hotel Collection daha açacak.

Türkiye’ye Ascend Hotel Collection markasını Choice Hotels ile birlikte getirecekleri için çok gururlu olduklarını ifade eden Sevkon Gayrimenkul Yönetici Ortağı Nuri Sevil, “Bu markanın butik otelleri başarıyla yönetmek için ihtiyaç duyulan özgürlüğü verdiğine inanıyoruz. Choice’un marka bilinirliğinin ve dağıtım kanallarının da işimize büyük katkısı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Choice Hotels Orta Avrupa Bölge Yöneticisi Georg Schlegel ise “Ascend Hotel Collection markasını bireysel olarak Nuri Sevil ve Sevkon Gayrimenkul ile Türkiye’de geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Ascend Hotel Collection’ın Türkiye’de şu anda hizmet veren butik oteller için çok uygun ve doğru bir marka olduğunu düşünüyoruz.  Türkiye’deki varlığımızı da bu markamızla hızlı bir şekilde büyütmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Dünyanın en prestijli butik otel markalarından Ascend Hotel Collection, yüksek kaliteli hizmetiyle dikkat çekiyor. ‘Soft Brand’ konseptinin öncülerinden Choice Hotels’in, ilk kez 2008’de açtığı Ascend Hotel Collection otelleri New York, Miami, Napa Valley, Sydney, Stockholm, Nice, Edinburgh ve Dublin gibi dünyanın önemli merkezlerinde 160 noktada hizmet veriyor.

Türkiye’deki mevcut faaliyetlerini Clarion Hotel & Suites İstanbul Şişli, Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey ve Clarion Hotel Golden Horn’un yanı sıra Clarion Hotel Kahramanmaraş’la sürdüren Choice Hotels, İstanbul Bakırköy’de Clarion Hotel Bakırköy’ü geliştirme faaliyetlerine devam ediyor.

Choice Hotels, Clarion, Comfort ve Quality markalarını daha fazla büyütmek amacıyla geçtiğimiz aylarda Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da yeni anlaşmalar imzalamıştı. Anlaşmalara göre Choice Hotels, söz konusu bölgede 2021’e kadar toplamda 8 bin odalı 25 otel açacak


I-AM, Juma Vadi İçin İlham Verici Yaşam Alanları Tasarladı

I-AM, Tarabya’da bulunan yeni yaşam ve konut projesi Juma Vadi’nin tasarım çizgisini ve ruhunu yansıtan, daire konseptini ve ortak kullanım alanlarını tasarladı. I-AM, Juma Vadi İçin  İlham Verici Yaşam Alanları Tasarladı

Mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, marka stratejistleri, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan marka deneyimi ve tasarım ajansı I-AM, 2017 yılında kapılarını açacak Juma Vadi’nin örnek daire ve ortak kullanım alanlarının iç mimari tasarımını üstlendi.

I-AM, çocuklu genç ailelerin güvenli, yeşil alanlı ve şehir merkezinden uzaklaşmadan yaşayabilecekleri Juma Vadi projesini ele alırken zamansız, samimi ve ilham verici bir yaşam alanı tasarlamayı amaçladı. Mekanların etkileyici olması kadar fonksiyonel olarak da hayatı kolaylaştırması önceliğiyle hareket eden I-AM, naturel malzemeler ve renk tonlarıyla davetkar mekanları ortaya çıkardı. Konfor ve huzurla birlikte kullanıcıların yaşam alanlarında tasarımı ve tasarım detaylarındaki incelikleri hissetmesi amaçlandı.      

I-AM’in Kurucu Ortaklarından Emre Kuzlu, Juma Vadi için tasarladıkları örnek daire ve ortak kullanım alanlarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “I-AM olarak örnek daire konseptinde tasarımcı elinin değdiğini hissettiren detayların yer aldığı modern ve yalın bir şıklık yakalamayı amaçladık. Bu detaylarla birlikte sıradan olmayan ancak sıradışı olmak için gereksiz çaba göstermeyen, tasarımı içselleştirmiş, beklenmedik sürprizler yaratan mekanlar yarattık.”


İzocam, Odek Plywood’u bünyesine kattı

İzocam’ın ürün gamı genişlemeye devam ediyor İzocam, Odek Plywood’u bünyesine kattı

Yalıtım sektörünün öncüsü İzocam, Odek Plywood’u ürün gamına dahil etti. Yüksek dayanıklılığa sahip ahşap panel Plywood, inşaatlarda beton kalıbı, döşeme, kolon ve kirişlerde, ara bölme ve duvar panelinde, çatı kaplamada, vagon ve tır dorselerinin zemin döşemelerinde, gemi sektöründe, tribün ve sahne işlerinde, ahşap kutu yapımında, mobilyalarda, oyun parkı ekipmanlarında etkin olarak çözüm sunuyor.  Plywood ahşap panel levhaları kolay kullanımı, çevre dostu özelliği ve İzocam güvencesi ile piyasaya sunuluyor.

 


Özlem Öktem, The Ritz-Carlton, İstanbul’un yeni Satış ve Pazarlama Direktörü oldu

The Ritz Carlton, İstanbul’dan yeni bir atama haberi Özlem Öktem, The Ritz-Carlton, İstanbul’un yeni Satış ve Pazarlama Direktörü oldu

Condé Nast Traveller Okuyucu Ödülleri 2015 değerlendirmesinde “En İyi Denizaşırı İş Oteli“ ünvanı, Business Destinations Seyahat Ödülleri tarafından Türkiye’nin En iyi Lüks Oteli 2015 ve Aon Hewitt şirketi tarafından üç defa Türkiye’nin En İyi İş Yeri seçilen The Ritz-Carlton, İstanbul’un Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine Özlem Öktem getirildi.

İş hayatına 2005 yılında Anemon Oteller zincirinde Satış Yetkilisi olarak başlayan Özlem Öktem, daha sonra Swissotel Grand Efes’in açılış ekibinde yer alıp, 2009 yılında Çırağan Palace Kempinski zincirine geçerek uzun yıllar otelin Satış&Pazarlama ekibinde Kurumsal Satış, Grup ve Acenta Satış bölümlerinde çeşitli görevlerde bulundu.  Çırağan Palace Kempinski’deki Satış Direktörlüğü görevinin ardından, zincirin Bodrum’daki oteli Kempinski Hotel Barbaros Bay’in Satış & Pazarlama Direktörlüğü’nü yaptı. Öktem, son olarak The Ritz-Carlton, İstanbul’un Satış & Pazarlama Direktörü Yardımcısı olarak  Grup ve Münferit Segment’ten sorumlu lider olarak çalışıyordu.

1981 İzmir doğumlu olan Öktem, İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği’nden Lisans derecesine sahip bulunuyor.

Turizm sektöründe uzun yıllardır başarılı bir kariyere sahip olan Öktem, 11 yıllık satış tecrübesiyle, 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren The Ritz-Carlton, İstanbul’un tüm Satış&Pazarlama faaliyetlerini yönetecek.

 


Nef, minik aslanların futbol coşkusuna ortak oldu

“Evde olmak güzel de güzeldi ama deplasmanı da özlemişiz!” Nef, minik aslanların futbol coşkusuna ortak oldu

#HerNefesteBirlikteyiz diyerek yola çıkan ve Galatasaray Futbol Takımı’nın ana sponsorluğunu üstlenen Nef, bugün gerçekleşen Galatasaray-Antalyaspor maçı öncesinde ve sonrasında minik aslanların tüm gün süren coşkusuna ortak oldu.

#HherNnefesteBbirlikteyiz diyerek yola çıkan ve Galatasaray Futbol Takım’nın ana sponsorluğunu üstlenen Nef, bugün gerçekleşecek Beşiktaş-Galatasaray derbi maçında her iki takıma da başarılar diliyor.

Gayrimenkul sektörünün lideri Nef, sporda da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Önceki hafta ‘ilk deplasman’ heyecanını Galatasaray taraftarları ile birlikte yaşayan Nef, bugün gerçekleşen Galatasaray-Antalyaspor maçında ise minik aslanları yalnız bırakmadı. Futbolun birlikte yaşandığında heyecanların arttığı fikrinden yola çıkarak sponsorluğunu #HerNefesteBirlikteyiz sloganıyla güçlendiren Nef’in sponsorluğunda minik taraftarlar kendi evlerinde maçın keyfini çıkardı.

Öte yandan dün instagramdaki hesabından ‘Keşke gol atıp formanı bana versen’ diye Galatasaray’ın futbolcusu Eren Derdiyok’a mesaj veren Aslan Varuy ’un da hayali gerçekleşti. Çocuk tribününde maçı izleyen Minik Aslan, instagramdan istediği formayı maç sonrası Eren Derdiyok’un elinden aldı.

Çocukların kendilerini ‘evlerinde’ hissetmesini amaçlayan Nef, minik taraftarların futbol coşkusunu, Eren Derdiyok’un formasını Aslan Varuy’a teslim etmesini içeren bir de kısa film hazırladı. Kısa filmi #HerNefesteBirlikte hashtag’i altında sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

Ayrıca https://www.dropbox.com/s/52ac02k3z8tlgo0/20101002_NEF_Long%20Edit_v1.mp4?dl=0  https://we.tl/9jzkRkleLN linklerinden ulaşabilirsiniz.

Minik Aslan'ın mutluluk resmine de https://instagram.com/p/BLEMrBVAIJx/ linkinden ulaşmak mümkün. 

Ve beklenen karar sonunda çıktı… 5 yıllık aradan sonra taraftarlar için uygulanan deplasman yasağı kalktı. Futbolun birlikte yaşandığında heyecanların arttığı fikrinden yola çıkarak sponsorluğunu #HherNnefesteBbirlikteyiz sloganıyla güçlendiren Nef, bugünkü derbi maçı için her iki takıma da  başarılar dilerken, “İster kendi evinde, ister başkasının evinde, gerçek taraftarlık bugün kendini gösterecek” diyor.

2011-2012 sezonunun başında uygulanmaya başlanan deplasman yasağı bugün oynanacak Beşiktaş – Galatasaray derbisi ile son buluyor. Galatasaray’ın ana sponsorluğunu üstlenen Nef, yaptığı açıklamada, “Biz sporun, çok farklı kesimden insanları bir araya getirme ve birleştirme özelliğine yatırım yaptık. Deplasman yasağının kalkması, bu felsefe gereği kutlanması gereken bir milad. İşte bu yüzden ilk deplasman yolculuğunu belgelemek ve bu yolculuğa çıkan takımın, taraftarının, "birlikte" olmanın anlamını bilen her insanın yanında olmak, onlarla #HerNefesteBirlikte olmak için unutulmayacak bir imza atmak istedik.” ifadelerine yer verdi.  Nef, yaptığı açıklamada, sporun birleştirici ruhuna bugün sahip çıkıldığına dikkat çekti.

#HherNnefesteBbirlikteyiz diyerek yola çıkan ve Galatasaray’ın ana sponsorluğunu üstlenen gayrimenkul sektörünün lider firması Nef, yenilikçi yaklaşımını spora da yansıtıyor. Bugün gerçekleşen Beşiktaş-Galatasaray derbisinde taraftarlarının stadyuma giderken ve stadyumdaki coşkularının yer aldığı özel bir kısa film hazırlayan Nef, bu filmle futbolun birleştirici gücüne vurgu yapıyor.

Kısa filmi, derbi maçı başladıktan hemen sonra #evdeguzeldiamadeplasmaniozlemisiz HerNefesteBirlikte hashtag’i altında sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.  












EMLAK KONUT PROJELERİ




PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşüm



yeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ