Gayrimenkul Sektörüne İmza Atan Projeler Belli Oldu

Sign of the City Awards 2018 görkemli bir törenle gerçekleştirildi
Gayrimenkul Sektörüne İmza Atan Projeler Belli Oldu

Hürriyet’in öncülüğünde 5 yıl önce gayrimenkul ve inşaat sektörünü teşvik etmek üzere yola çıkan ve bu süre içerisinde Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul platformu olarak kabul edilen; Sign of the City Awards töreni önceki akşam Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşti.

Ödül alan firmalar ;

SotCA 2018 Kazananlar

•  En iyi Konut Projeleri Kategorisi

En İyi Konut-Devam Eden Projeler

Modda Suites, Ontan Mühendislik Mimarlık- Mimari Tasarım: Mennan Elmacı

Ödül Veren: Schindler Genel Müdürü Sayın Zafer Kabadayı

 

En İyi Çok Katlı Konut-Tamamlanmış Projeler

Kumru Ankara, Kuzu Toplu Konut İnşaat- Mimari Tasarım: A Tasarım Mimarlık

Ödül Veren: LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Ecemiş

 

En İyi Çok Katlı Konut-Devam Eden Projeler

Akzirve Hayat, Akzirve Turizm İnşaat Gayrimenkul Yatırım - Mimari Tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık

Ödül Veren: LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Ecemiş

 

En İyi Rezidans-Devam Eden Projeler

Prym Luxury Residence Tokat, Prym Gayrimenkul Yatırım – Mimari Tasarım: HD Tasarım Mimarlık - Hakan Dol

Ödül Veren: Schindler Genel Müdürü Sayın Zafer Kabadayı

 

 

•  En İyi Ticari Projeler Kategorisi

 

En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı-Tamamlanmış Projeler

Aster Tekstil / Tokat / Erbaa, Aster Tekstil – Mimari Tasarım: Idee Decor- Karay İnşaat Mimarlık

Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

 

 

En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı-Devam Eden Projeler

NG Kütahya Seramik 15 Temmuz Şehitler Fabrikası, NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş.

Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

 

En İyi Karma Kullanımlı Proje-Devam Eden Projeler

Cubes Ankara, Ndl Gayrimenkul – Mimari Tasarım: Lejant Mimarlık

Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

 

 

•  En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi

En İyi Sağlık Binası-Tamamlanmış Projeler

Memorial Bahçelievler Hastanesi, İstanbul Memorial Sağlık Yatırımları – Mimari Tasarım: Memorial Proje Yönetimi

Ödül Veren: Sayın Güzin Konuk

 

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü – Tamamlanmış Projeler

Terakki Vakfı Okulları Tuzla/ Tepeören Kampüsü, Terakki Vakfı Okulları – Mimari Tasarım: Yavuz Selim Sepin/Sepin Mimarlık

Ödül Veren: Sayın Güzin Konuk

 

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü – Devam Eden Projeler

Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Yaşam Merkezi, Yda Group – Mimari Tasarım: Osman Sualp Güreşçioğlu

Ödül Veren: Sayın Güzin Konuk

 

En İyi Sosyo - Kültürel Yapı – Tamamlanmış Projeler

Selçuklu Kongre Merkezi, Konya Selçuklu Belediyesi – Mimari Tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık

Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

 

En İyi Sosyo - Kültürel Yapı – Devam Eden Projeler

Jüri Özel Ödülü: Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü  /  Çağdan Mühendislik – Mimari Tasarım:  Semra Uygur – Özcan Uygur / Uygur Mimarlık

Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

Jüri Teşvik Ödülü: Kartal Dragos Kahramanlar Camii, Sadık Kahraman - Apak Mimarlık

Ödül Veren: Sayın Suha Özkan

Jüri Teşvik Ödülü: Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi, Merkezefendi Belediyesi - TAFF Mimarlık Mühendislik

Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

 

En İyi Ulaştırma ve Altyapı Hizmetleri – Devam Eden Projeler

İzmir Sürdürülebilir Ulaşım Projesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi – Mimari Tasarım: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Ödül Veren: Sayın Suha Özkan

 

•  Kent ve Mimarlık Kategorisi

En İyi Mimari Tasarım (Kamu) -  Tamamlanmış

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Konya Selçuklu Belediyesi – Mimari Tasarım: ARUP Mühendislik ve Müşavirlik (Primary Consultant – Butterfly House Consultancy (HK)

Ödül Veren: Emlak Konut Genel Müdürü Sayın Hakan Gedikli

 

 

En İyi Mimari Tasarım (Kamu) - Devam Eden Projeler

Bursa Ulus Kültür Merkezi, Bursa Yıldırım Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü - Mimari Tasarım: Mental Design Works - Salih Çıkman

Ödül Veren: AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan

 

En İyi Mimari Tasarım ( Özel Sektör ) – Devam Eden Projeler

Evora İzmir, Teknik Yapı-Halk GYO Adi Ortaklığı – Mimari Tasarım: Teknik Yapı Proje

Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

 

Genç Mimar Teşvik-Devam Eden Projeler

Eğirdir Çarşı Projesi, Eğirdir Belediyesi – Mimari Tasarım: Ali Sinan/ ASMA

Ödül Veren: Demirören Medya Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Sayın Emrah Kurtoğlu

 

En İyi Kentsel Tasarım – Devam Eden Projeler

Bolu/ Mudurnu Mahalle Projesi, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü – Mimari Tasarım: Alper Aksoy Mimarlık

Ödül Veren: Demirören Medya Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Sayın Emrah Kurtoğlu

 

En İyi Kentsel Tasarım – Tamamlanmış Projeler

İzmit Kültür Tepesi Kentsel Tasarım Projesi, İzmit Belediyesi – Mimari Tasarım: META Peyzaj Planlama

Ödül Veren: AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan

 

 

Kültürel ve Doğal Mirası Koruma ve Yaşatma

Altındağ- Tarihi Kent Merkezinde Bir Mahalle Yeniden Doğuyor, Altındağ Belediyesi – Mimari Tasarım: Km Mimarlık

Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

 

Eyüp Sultan Tarihi Merkez Üçgen Ada Kentsel Tasarım ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Eyüpsultan Belediyesi – Mimari Tasarım: Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ESTAM Birimi

Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

 

İzmir Tarih Projesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi

Ödül Veren: Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Vahap Munyar

 

Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Cibali, Kadir Has Üniversitesi – Mimari Tasarım: Tures Planlama Restorasyon - Mehmet Alper

Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

 

Narmanlı Han, Erkul Kozmetik Sanayi Ve Ticaret &Eteksan Tekstil – Mimari Tasarım: Dr. M. Sinan Genim

Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

 

En Yeşil Bina – Tamamlanmış Projeler

Sincan/ Etimesgut Tapu ve Kadastro Hizmet Binası, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü - Hasançebi Mühendislik – Mimari Tasarım: Ekodenge

Ödül Veren: Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Vahap Munyar

 

 

En Yeşil Bina – Devam Eden Projeler

Kıbrıs Town Houses, Kıbrıs Developments – Mimari Tasarım: Harper Özbirim-Hafise Kasap-Ebru Olgun Çağıner

Ödül Veren: Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Vahap Munyar

 

 

Jüri Teşvik Ödülü

Summer Wind, Ülkü Doğan – Mimari Tasarım: Ali Kerestecioğlu  - Doç. Dr. Funda Kerestecioğlu

Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

 

•  Diğer Kategoriler

En İyi Pazarlama Kampanyası – Devam Eden Projeler

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Sponsorluğu, Tahincioğlu Gayrimenkul

Ödül Veren: EY Türkiye Gayrimenkul Sektör Lideri Şirket Ortağı Avukat Mehmet Küçükkaya

 

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

Folkart Sanata Değer Folkart Yapı

İçerde Çocuk Var, Tahincioğlu Gayrimenkul

Nef Karaçay, Nef Gayrimenkul

Oyun Engel Tanımaz, Nilüfer Belediyesi

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya Selçuklu Belediyesi

Ödülleri Veren: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal

 

En İyi Gayrimenkul Tesis Yönetimi – Tamamlanmış Projeler

Nidapark Seyrantepe, Tahincioğlu Gayrimenkul – Mimari Tasarım: Viva Mimarlık

Ödül Veren: EY Türkiye Gayrimenkul Sektör Lideri Şirket Ortağı Avukat Mehmet Küçükkaya

 

Sign of the City Jüri Onur Ödülü

Prof. Dr. Metin Sözen, Çekül Vakfı Başkanı

Ödül Veren: Prof. Dr. Sayın Güzin Konuk, Prof. Dr. Sayın Suha Özkan,

 

Sign of the City Awards 5. Yıl Özel Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

 

 

SotCA 2018 Jüri Listesi

Prof. Dr. Güzin Konuk - SotCA Jüri Eş Başkanı Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı

Prof. Dr. Suha Özkan - SotCA Jüri Eş Başkanı World Architecture Community Kurucu Başkanı

Ali Faruk Göksu -Kentsel Strateji Kurucu Ortağı

Ali Pamir - Pamir & Soyuer Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı

Altan Elmas - KONUTDER Başkanı

Avi Alkaş - JLL Ülke Başkanı

Aytek İtez - Türk Serbest Mimarlar Derneği Başkanı

Ayşe Hasol Erktin - Mimar, MDS

Ercan Ecemiş - LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı

Ferdi Erdoğan - Türkiye İMSAD Başkanı

Füsun Yılmaz Phillipson - GYODER Yönetim Kurulu Üyesi

Haluk Sur - FORUM İstanbul 2023 Düşünce Platformu İcra Kurulu Başkanı

Hüseyin Arslan - Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili

Doç. Dr. Lale Özgenel -ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi

Makbule Yönel Maya - TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü

Nazmi Durbakayım - İNDER Başkanı

Neşecan Çekici - GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Zafer Baysal- ULI Türkiye Başkanı

 


Paylaş:

Haberler










Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Enerji Nedir? Enerji Kaynakları Nasıl Sınıflandırılır?
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-11-12 13:17