GÖLMAHAL VİLLALARI’NIN %50’Sİ SATILDI

Yalçınlar Group’un doğa ve enerji kaynaklarının her geçen gün tükendiği gerçeğinden yola çıkarak Büyükçekmece Gölü kıyısında yaptığı çevre dostu proje GölMahal Vilları’nın %50’si satıldı. İstanbul’un en özellikli ve seçkin projelerinden biri olan GölMahal’in ilk etabında yaşam Temmuz ayında başlayacak.
GÖLMAHAL VİLLALARI’NIN %50’Sİ SATILDI

 

Yaklaşık 94 dönüm alan üzerinde 38 villadan oluşan GölMahal’de satışlar hız kesmeden devam ediyor. Özellikle çocuklu aileler, kendine ait havuzu ve bahçesi olan, geniş alanlarda gerçek müstakil yaşam imkanı sunan projeye yoğun ilgi gösteriyor. %100 yeşil bir proje olma özelliğine sahip olan GölMahal, geniş sosyal olanaklarıyla bölgede fark yaratırken, villa sahiplerine kaliteli ve güvenli bir yaşam vaat ediyor. KDV’nin yarısının Yalçınlar Group tarafından ödendiği Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların şerefiyesine göre 1.395.000$’dan başlıyor.

GölMahal’in doğa dostu özellikleri, özgün mimarisi ve peyzaj düzenlemesi ile daha çok çocuklu ailelerin yaşam alanı olarak seçtiği bir proje olduğunu söyleyen Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın,  “Projemizde her villaya yaklaşık 2,5 dönüm arsa düşüyor. Bu da villa sahiplerine gerçek müstakil hayat yaşama imkanı sunuyor.  Bu yüzden projemizden villa alanların arasında evli ve çocuk sahibi çiftlerin çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Evlerinden çıktıklarında yeşile ayak basmak, çocuklarını doğanın kucağında büyütmek fikrinin yanı sıra, site güvenliği içinde olacaklarını bilmek de projeye ilgi göstermelerinin nedenleri arasında. GölMahal’in çevre dostu bir proje olmasını, akıllı ev özellikleri ile yaşamı kolaylaştırmasını da ilgi görmesinin diğer sebepleri arasında sayabiliriz. Sahip olduğu her özelliği ile bir dünya projesi olan GölMahal’e sadece Türk değil, Körfez ülkelerindeki yatırımcılar ile Avrupalı ve ABD’li yatırımcılardan da yoğun ilgi gösteriliyor. Villa sahiplerinin, sosyal tesis ve marketten 1/38 hisse sahibi olması da yatırımcıların oldukça ilgisini çekiyor diyebilirim.” dedi.

Türkiye’de pek çok ilke imza atan GölMahal Villaları, standart binalara göre %20 ile %50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Büyükçekmece gölü etrafında yapımı devam eden GölMahal Villaları, sitede kurulan güneş enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üretiyor.

Bu elektrik sosyal tesis ve ortak alan aydınlatmalarında kullanılıyor. Villa çatılarında bulunan güneş panelleri ile sıcak su ihtiyacı sağlanıyor.

Özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular, yeniden kullanıma veriliyor. 

Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.

Evdeki çatıdan bodruma kadar inen iç bahçe ile tüm evde maksimum gün ışığından faydalanılabilen villalarda, ses ve ısı yalıtımı, çatı ve temel izolasyonuna da son derece dikkat ediliyor.

Sahip olduğu özelliklerle ayrıcalıklı ve heyecan dolu bir yaşamın kapısını açan GölMahal Villaları’nda 10.000 metrekarelik ortak kullanım alanında tenis kortları,  açık - kapalı yüzme havuzları, Türk hamamı sauna, buhar banyosu, fıtness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor.

Ayrıca, 4.000 metrekarelik alanda içinde çocuk parkı bulunan rekreasyon alanı, site ortasında gölet, jeneratör, su deposu, paratonerler, artezyen kaynağı ve yangın hidrantları da bulunuyor.


Paylaş:

HABERLER