İsmail Ekşi :Sancaktepe'den konut alanlar en az yüzde 50 kazanacak

İstanbul'un en çok kazandıran ilçeleri arasında yer alan Sancaktepe'de konut yatırımı yapanların kısa zamanda ciddi kazanç sağlayacaklarını söyleyen İkiel Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ekşi;Bugün bölgeden ev alanlar projeleri tamamlandığında en az yüzde 50 kazanacak dedi.
 İsmail Ekşi :Sancaktepe'den konut alanlar en az yüzde 50 kazanacak

İstanbul Anadolu Yakası'nın önemini gittikçe artıran ilçeleri arasında yer alan Sancaktepe'de konut ve ticari alanlara ilgi de her geçen gün artıyor. Bölgede yapımı hızla devam eden mega projelerin bu ilginin atmasında önemli etken olduğunu dikkat çeken İkiel Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ekşi, Sancaktepe’de alt yapıdan üst yapıya, spordan sağlığa ve sanata birçok alanda son dönemde yükselen bir hizmet yatırımının öne çıktığını söyledi. Sancaktepe’nin 340 bini aşan nüfusuyla İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden olduğunu belirten Ekşi, iş imkanları, ar-ge, lojistijk ve endüstri merkezleri ile bölgeye önemli bir nüfusun gelmeye başladığını ifade etti.

Bölge ciddi yatırım çekiyor

Markalı konut pazarında bölgeye çok ciddi bir yatırımın söz konusu olduğuna dikkat çeken Ekşi, "Sancaktepe’de son iki yılda satılan 22 bin konutun yüzde 75’i birinci el konutlardan oluşuyor. İlçe Sabiha Gökçen Havalimanı'na olan bağlantıları, TEM otoyolu ve TEM-Kartal bağlantı yolunun sağladığı ulaşım kolaylıkları nedeniyle özellikle ilgi çekiyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu'nun iki çıkış noktası arasında bulunan Sancaktepe’de, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük şehir hastanesinin hizmete girecek olması da bölgede konut ve ticari alanlara olan ilgiyi artıran etkenler arasında yer alıyor. Sancaktepe’de satılık konut fiyatlarında son bir yılda yüzde 48'lik bir artış gözlemliyoruz. Bölgeye yatırım yapanların kısa zamanda ciddi kazanç sağlayacaklarını söyleyebiliriz. Ayrıca araştırmalar bize Sancaktepe'nin, Anadolu Yakası'nda en çok kazandıran ilçeler arasında Ataşehir'in ardından ikinci sırada yer aldığını gösteriyor. Bugün bölgeden ev alanlar projeleri tamamlandığında en az yüzde 50 kazanacak.

"İlk büyük projemizi hayata geçiriyoruz"

Biz de bugüne kadar yapı malzemeleri sektöründe edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimini inşaat sektörüne taşımaya karar verdiğimizde ilk büyük çaplı konut projemizi Sancaktepe bölgesinde hayata geçirme kararı aldık. Yeni projelerle İstanbul’un yükselen değerlerinden biri haline gelen, Sancaktepe’nin bu gelişiminde payımızın olması bizi heyecanlandırıyor. Yaz tadında bir yaşam alanı olarak konumlandırdığımız ve 450 konut ile ticari alanlardan oluşan 'Gala Sancaktepe' projemizde ön talep toplamaya başladık. Geniş yeşil alanı, birbirini kesmeyen blokları ve çevreci özellikleriyle dikkat çeken 'Gala Sancaktepe'yi 24 ayda teslim etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

2012'de çalışmalarına başlanan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının Üsküdar-Ümraniye arası ilk etabı tamamlanarak hizmete açıldı. Hattın tamamının faaliyete geçmesiyle Üsküdar ile Sancaktepe arası ulaşımı yaklaşık 27 dakikaya indirecek olması Sancaktepe’ye konut talebini daha da artırması bekleniyor. Verilere göre; Sancaktepe’de son 5 yılda konut fiyatları yüzde 42 artış gösterdi. Ortalama değerlerle Sancaktepe’de konut metrekare satış fiyatı 2 bin 600 lira olarak gerçekleşti. Sancaktepe bölgesinde yakın zamana kadar, orta ve orta alt gelir gruplarına yönelik konut üretimi yapılırken bölgede büyük alana sahip arsa stokunun fazla olması markalı proje geliştiricilerinin Sancaktepe bölgesine ilgi göstermelerine neden oldu.

90 216 386 95 40                                                               www.ikielyapi.com

 

 

 


Paylaş:

Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48