İstanbullu Gazetecilere 1.500 Konut Müjdesi

Türkiye genelindeki gazetecilerin İstanbul başta olmak üzere kira ve konut sorununa çözüm bulmak için Basın İlan Kurumu’nun başlattığı ‘Medya Mensuplarını Konut Edindirme Projesi’ çalışmalarında sona yaklaşıldı.
İstanbullu Gazetecilere 1.500 Konut Müjdesi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile yaptığı görüşmeden sonra iki kurum arasında eylül ayında imzalanan ön protokolün ardından, gazetecilere tahsis edilecek konut sayısı da belli oldu. TOKİ tarafından kentin yeni gelişim alanlarından Kayaşehir’de yapılacak projede, İstanbul medyasında çalışan fikir ve beden işçilerine ilk etapta 1.500 adet konut tahsis edilecek.

Eylül ayından bu yana yürütülen çalışmalarda projenin gerçekleştirileceği alanda TOKİ tarafından arsa temini yapıldı, taslak proje hazırlandı, jeolojik etüd projesi tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilen jeolojik etüd projesinin onaylanmasının ardından tam uygulama projesi hazırlanacak ve ihaleye çıkılacak.  Bu süreçlerin tamamlanmasının ardından iki ay sonra (mart sonu veya nisan başı) talep toplama işlemine geçilecek.
 
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, TOKİ’nin imkanları doğrultusunda gazeteciler için ilk etapta 1.500 konut tahsis edildiğini belirterek, İstanbul genelinde hazırlanacak yeni çalışmalarla bu sayının arttırılacağını söyledi. Atalay, “Habercilerin konut sıkıntısı sona erene kadar çalışmalarımız devam edecektir” dedi.
 
NOT: 
Taksit sayısı, peşinat miktarı, katılım şartları gibi bilgiler henüz belirlenmemiş olup, TOKİ’den bu konularda bilgi geldiğinde ayrıca açıklama yapılacaktır.
 
M. Yaşar DURUKAN
Basın İlan Kurumu
Genel Müdürlüğü
İletişim Uzmanı

Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05