Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Kartal Wings Projesi 3 Mayıs'ta Görücüye Çıkmaya Hazırlanıyor

Kartal Wings Projesi AMAD Gayrimenkul – Umran Yapı ortaklığı ile hayata geçiyor.
Mail At
Kartal Wings Projesi 3 Mayıs'ta Görücüye Çıkmaya Hazırlanıyor

Maddi varlığı 250 milyon dolara dayanan, yatırımcı desteği ile 1 milyar dolar büyüklüğünde proje üretebilecek finansal güce sahip olan Suudi Arabistan kökenli AMAD Gayrimenkul, inşaat sektörünün deneyimli firması Umran Yapı işbirliği ile, gayrimenkulde büyük bir ortaklığın ilk adımı olarak Kartal Wings projesini hayata geçiyor.

AMAD Gayrimenkul, Türkiye’de büyük projeleri gerçekleştirmenin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmalarının Ortadoğu’daki büyük projelerde yer alması için de yoğun çalışmalar yürütüyor.

AMAD Gayrimenkul – Umran Yapı ortaklığının proje değeri 200 milyon TL olan ilk projesi Kartal Wings Projesi 3 Mayıs'ta görücüye çıkıyor.

Kartal Wings projesine soru sormak ve fiyat listesi almak için tıklayınız!

KARTAL WİNGS PROJESİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


Resim İstanbul Nefes Projesi 2017 Fiyat Listesi

Resim İstanbul Daire Fiyatları ve Metrekare BüyüklükleriResim İstanbul Nefes Projesi 2017 Fiyat Listesi

81.433 m² arazi üzerinde 28 blokta toplam 1.394 daireden oluşan Resim İstanbul sizi kiraz ağaçlarıyla donatılmış kusursuz bir peyzaj ve Aydos Ormanı’nın yanı başında rüya gibi bir yaşama davet ediyor.

Daire Tipleri   MİN.m2-MAKS.m2   Liste Fiyatı
1+1                  66,53 -78,12                         422.250 Bin TL
     
     
     
2+1                 113,40-146,71          568.450 Bin TL
     
     
     
3+1                 165,52 -187,14         822.150 Bin TL        
     
     
     
4+1                 228,06-230,7                        1.237.250 TL

*Daire bedelleri; dairelerin etap,kat ve konumuna gore farklılık göstermektedir.

*Ortadoğu Grup önceden haber vermeksizin fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Resim İstanbul Projesi güncel fiyat ve ödeme planı bilgisi almak için tıklayıp formu doldurunuz!

 


Vergi borcu olanlara bir fırsat daha!

Kesinleşmiş bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına dair Kanun Tasarısı 18 Nisan’da TBMM’ye sunuldu. Vergi borcu olanlara bir fırsat daha!

Maliye Bakanı Naci Ağbal yeni düzenleme ile yaklaşık 73 milyar liralık borcun yapılandırılmasının beklendiğini ve Tasarı’nın 2 Mayıs’ta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlanacağını belirtti.

Tasarı 6736 sayılı Kanun’un kapsamından farklı olarak sadece kesinleşmiş bazı kamu alacaklarına yapılandırma getiriyor. Matrah artırımı ve kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan alacaklara ilişkin bir yapılandırma yok. Pişmanlık ve inceleme veya tarhiyat safhasında bulunan işlemlere ilişkin düzenlemeler de söz konusu değil.

Tasarı’nın kesinleşmiş vergi borçlarının yapılandırılmasına değinecek olursak, 31.03.2017 tarihinden önceki dönemlere ilişkin olan vergi borçları ile yine bu tarihe kadar verilmiş olan beyannamelerdeki vergiler, bu vergilere bağlı vergi cezaları ile gecikme faizleri ile gecikme zamlarının yapılandırma kapsamında.

Örneğin Şubat 2017 ve önceki dönemlere ilişkin aylık KDV, muhtasar, ÖTV, damga vergisi beyannameleri üzerinden tahakkuk eden ve vadesi geçtiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş bulunan vergiler bu yasa kapsamında yapılandırılabilecek.

31.03.2017 tarihinden önce yapılan tespitlere ilişkin olarak kesilen vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları (usulsüzlük veya özel usulsüzlük cezaları) da yapılandırma kapsamına giriyor.

Motorlu taşıtlar vergisi ile başta emlak vergisi olmak üzere belediyeler tarafından tahsil edilen vergilerin de kapsamda olduğunu belirtelim.

6736 sayılı Kanun’dan yararlanmış olan ve taksit ödemeleri devam eden borçluların ise anılan Kanun kapsamında yapılandırılan borçları kapsam dışı.

Nasıl bir yapılandırma?

Yapılandırma koşulları 6736 sayılı Kanun ile paralel.

Vadesi geldiği halde ödenmemiş veya ödeme süresi henüz geçmemiş olan vergilerin aslında bir indirim yapılması söz konusu değil. Dolayısıyla yapılandırma başvurusu halinde vergi aslının tamamı ödenmek durumunda.

Asla bağlı olarak kesilen vergi cezaları (vergi ziyaı cezası) ve vergi asıllarına bağlı gecikme faizi ve gecikme zamları ise siliniyor. Bunların yerine vergi aslı üzerinden Kanun’un yayımı tarihine kadar yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarın vergi aslı ile ödenmesi gerekiyor.

Kanun’un yayım tarihi itibarıyla vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş olan, vergi aslına bağlı olmaksızın kesilen vergi cezalarının (usulsüzlük ve özel usulsüzlük gibi) ise yarısı siliniyor. Kalan yarısı ile bu tutara gecikme zammı yerine Kanun’un yayım tarihine kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar ödenmek suretiyle borç yapılandırılabilecek. İştirak nedeniyle kesilmiş olan vergi cezaları için de aynı durum geçerli.

Başvuru zamanı ve taksit imkanı

Tasarı’da 30.06.2017 tarihi sonuna kadar başvuruda bulunulması gerektiği belirtiliyor. 

Yapılandırma kapsamında yeniden hesaplanan tutarın taksitle ödenme imkanı var. Bunun için başvuru sırasında 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte ödeme seçeneklerinden birinin tercih edilmesi gerekiyor. Bu durumda ödenmesi gereken tutar;

  • 6 eşit taksit için (1,045),
  • 9 eşit taksit için (1,083),
  • 12 eşit taksit için (1,105),
  • 18 eşit taksit için (1,15),

katsayısı ile çarpılıyor ve bulunan tutar taksit sayısına bölünmek suretiyle ödenecek taksit tutarı hesaplanıyor.

Vergi borçlarına ilişkin ilk taksitin 31.07.2017 tarihine kadar ve diğer taksitlerin ise bu tarihleri takip eden ikişer aylık dönemler halinde ödenmesi gerekiyor.

Peşin ödeme halinde ekstra bir indirim daha söz konusu. Kanun’un yayım tarihinden ödeme tarihine kadar geçen süre için herhangi bir faiz hesaplanmıyor ve fer’i alacaklar yerine Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarlar üzerinden ayrıca %50 indirim yapılıyor. 

Örneğin 100 TL vergi aslı, 100 TL vergi ziyaı cezası ve 50 TL faiz borcu olmak üzere toplam 250 TL kesinleşmiş borcu olan bir mükellefin yapılandırma talebinde bulunduğunu ve vergi aslı üzerinden gecikme faizi yerine 20 TL enflasyon farkı hesaplandığını varsayalım. Bu durumda yapılandırma kapsamında ödenecek tutar 100 TL vergi aslı ve 20 TL enflasyon farkı olmak üzere toplam 120 TL olacaktır.

Mükellefin 18 taksitte ödeme imkanından yararlanmak istemesi durumunda ödeyeceği toplam tutar (120*1,15) 138 TL olacak ve iki ayda bir (138 / 18) 7,66 TL ödemek koşuluyla toplam 36 ayda borç kapatılmış olacaktır.

 

 


Dekon Senkron’da Avantajlı Fiyatlarda Son Günler

Dekon Senkron Projesinin Yarıya Yakını SatıldıDekon Senkron’da Avantajlı Fiyatlarda Son Günler

Dekon İnşaat tarafından, ekonominin nabzının atacağı İstanbul Finans Merkezi’nde inşa edilen Dekon Senkron’da lansman indirimi kısa süre içerisinde sona eriyor. Lansmanın gerçekleştiği Mart 2017’den bu yana yüzde 40’ı satılan projede avantajlı fiyatlara daire satın almak isteyenlerin 25 Nisan’a kadar irtibata geçmesi gerekiyor.

Dekon İnşaat tarafından Finans Merkezi’nin kalbinde konumlanan Dekon Senkron’da daireler hızla tükeniyor. Mart 2017’de satışa çıkmasına rağmen yüzde 40’ı satılan projede metrekaresi 4.800 TL’den başlayan avantajlı lansman fiyatları için son günler başladı. Lansman indirimi 25 Nisan 2017’de sona erecek.

Finans Merkezi’nin en değerli noktasında bulunan Dekon Senkron’da daire büyüklükleri 63 ile 109 metrekare arasında değişiyor. Hem konut, hem ev-ofis olarak kullanılabilen Dekon Senkron’un en önemli özelliklerinden birisi projeyi çepeçevre saran ve 13 metrekareye varan balkonlar. Dekon Senkron’da, 200 araçlık kapalı otopark alanı, açık havuz, spor salonu, çocuk oyun alanları gibi sosyal alanların yanı sıra, sosyal donatı alanları da bulunuyor.

Dekon Senkron Finans Merkezi’nin En Değerli Noktasında

İstanbul Finans Merkezi’ne yürüme mesafesindeki konumuyla tüm dikkatleri üzerine çeken Dekon Senkron, Ataşehir’in merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Finans Merkezi kapsamında yapılacak metro hattı ise, Dekon Senkron’a ulaşımı daha da kolaylaştıracak. Plana göre, metro durağı Dekon Senkron’a 50 metre mesafede yer alacak.

Dekon Senkron Cazibe Merkezi Olacak

Finans Merkezi’ne yakınlığının yanı sıra, sağladığı sosyal imkanlarla da hem daire sahiplerine hem de bölgeye artı değer kazandıracak olan Dekon Senkron’un altında iki açık kat şeklinde bulunan alanda, kafelerden restoranlara, marketlerden farklı ihtiyaçlara yönelik alışveriş ve hizmet alanlarına kadar pek çok mağaza olacak.

Avantajlı Dairelere Dekon İnşaat Finansman Modeli

4,800 TL’den başlayan lansmana özel metrekare birim fiyatı ile büyük avantaj sunan Dekon İnşaat proje özelinde kendi finansman modelini de oluşturdu. Dekon Senkronlu olmak isteyenler, sadece yüzde 5 peşinat verip, sıfır faizle 48 ay vade yapma şansını elde ediyorlar.


Alya Penta’da Banka Kredili Satışlar Başladı

Az Katlı Butik Yaşam Keyfini 48 Aya Vade Farksız Sunuyor Alya Penta’da Banka Kredili Satışlar Başladı

Akkuş Grup, Beylikdüzü’nde devasa kent parkına komşu arazide yükselen yeni projesi Alya Penta’da banka kredili satışları başlattı. Yapı Kredi ve İş Bankası ile yapılan özel anlaşmayla birlikte Alya Penta’da 48 aya varan vadelerde sıfır faizle konut sahibi olma imkanı tanındı. Projenin örnek dairesi yakın zamanda ziyarete açılıyor.

Akkuş Grup’un Avrupa yakasının cazibe merkezlerinden Beylikdüzü’nde inşa ettiği butik  projesi Alya Penta’da özel faiz oranıyla banka kredili satışlar başladı. 30 milyon TL yatırım değeriyle temelleri Ekim 2016 tarihinde atılan Alya Penta projesinde alıcılar artık dilerlerse İş Bankası ve Yapı Kredi Bankasıyla yapılan özel anlaşma sayesinde, 48 aya varan vadelerde sıfır faizle ödeme yapabilecekler. Örnek dairesi bir ay içinde ziyarete açılacak olan 50 konutluk projede ortalama metrekare fiyatları 4 bin 200 liradan başlıyor.

Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, halen firma bünyesinde de vade seçenekleri sunduklarını ancak banka kredili daha uzun vadeli seçenek arayan müşterilerin taleplerini karşılamak üzere İş Bankası ile özel bir anlaşma yaptıklarını açıkladı. Gelen başvuru formlarına göre müşterilerin kısa vadede vade farksız borçlanmayı istediklerini dile getiren Akkuş, bu nedenle müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılayacak bir anlaşmayı bankayla yaptıklarını ifade etti.

En Fazla 5 Katlı Binalar,  Geniş Daireler

2018 yılında teslim edilmesi planlanan Alya Penta projesinde konut büyüklükleri 125-250 metrekare arasında değişiyor. Büyük ve ferah daireleri ile aileleri hedeflediklerini belirten Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, daha önceki projelerinde olduğu gibi Alya Penta’da da az katlı, butik bir yaşam keyfi sunduklarını söyledi. En fazla 5 katlı binalardan oluşan Alya Penta’nın yüzde 15’i sahibini buldu. Projede fiyatlar 550 bin liradan başlıyor.

A+Plus Proje, Devasa Kent Parkına Komşu Yapacak

Toplam 3 bin 565 metrekarelik alan üzerinde gerçekleşen A+ konut projesi Alya Penta halkın nefes alacağı, eğlenerek sosyalleşeceği ve kendini yenileyeceği devasa bir proje olan Beylikdüzü Belediyesi'nin Yaşam Vadisi Parkı'na yakın bir lokasyonda yükseliyor.

Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, projede mahalle sıcaklığı ve yaşamı bir arada sunduklarını ifade etti. Akkuş “Şehir merkezinin karmaşasından kaçmak isteyenleri Alya Penta’ya bekliyoruz. Metrobüs ve yeni gelecek olan metro hattıyla merkeze ulaşım kolaylığı olan bir proje. E-5 ve Avcılar sahil yoluna yakın. Minibüs ve İETT gibi toplu taşıma araçlarına 100 metre uzaklıkta. Okul, hastane, pazar, Paradise AVM, Carium AVM ile PerlaVista AVM'lerine yakın. Yani yaşam Alya Pentalıların ayağının dibinde. Ev hayatı anlayışına yenilikçi bir yorum getiren Alya Penta, sosyal alanlarıyla da sakinlerinin çok uzağa gitmeden eğlenip dinlenmesini sağlayacak. Kapalı yüzme havuzu, kapalı otopark, sauna, fitness, çocuk oyun parkı, kamelya ve oturma alanları, süs havuzu, basket sahası bulunuyor.

Estetiği olmayan mimarisi ve kibrit kutusunu andıran gökdelenlerin yükselmeye başladığı bir dönemde estetik ve butik bir yaşam sunuyoruz. 11 bin 216 metrekarelik inşaat alanında yükselen projede 2+1, 3+1, 4+2 ve 5+2 konut tipi seçenekleri bulunuyor” dedi.

Alya Penta Projesine soru sormak için tıklayınız!

 


Yanlış Kiracıya Rastlayana Doğru Poliçe

Türk Sigortacılık Sektöründe Bir İlkYanlış Kiracıya Rastlayana Doğru Poliçe

Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçiyor. Uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek.

Konut sahiplerinin günümüzde en sık karşılaştığı sorunların başında, kirasını ödemeyen kiracıların yaşattığı mağduriyetler geliyor. Kiracının, kirayı ödememesi halinde oluşabilecek zararları kapsayan Trink Kira Sigortası, konut sahiplerinin doğru kiracıyı bulmak için aylarca evini boş tutarak, maddi zarara uğramasının önüne geçecek.

Sektörün büyük sigorta şirketi Ray Sigorta tarafından 2 yıllık fizibilite çalışması sonucu hayata geçirilen Trink Kira Sigortası, Kuzey Sigorta Act A.Ş'nin organizasyonunda uygulamaya konacak.

Emlak Piyasasını Canlandıracak

Türk sigortacılık sektöründe bir ilk olacak uygulama hakkında bilgiler veren Kuzey Sigorta Genel Müdürü Derya Gülgeç, “Bir aylık kiranın yaklaşık yüzde 60’ı ile bir yılı koruma altına alıyoruz. Mülk sahibi mağduriyetine son verecek olan hizmet, yakında satışa sunulacak. Piyasada yer alan bir kira sigortası yok. Bir ilk olan uygulama, sektördeki boşluğu doldurarak, emlak piyasasını canlandıracak” ifadelerini kullandı.

Kiracıya Kefil Olan Uygulama

Kiracının, kirayı ödememesi durumunda devreye giren uygulama, mülk sahibinin ödenmemiş kiralarını bir kefil gibi ödeyecek. Alanında bir ilk olan uygulamada, tüm hukuki süreç, mülk sahibi ile beraber koordine edilecek ve hukuki masraflarını da sigorta şirketi limitleri doğrultusunda karşılayacak. Kiranın yanı sıra ödenmediyse doğalgaz, su, aidat gibi konutu ilgilendiren giderleri ve ödenmeyen aidat yönetim giderlerini de karşılayacak. Mal sahibi mağduriyetini önleyecek uygulamanın bir yönüyle de depozito yerine geçmesi planlanıyor.

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ