Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Lensistanbul’da İlkbahar Kampanyası Başladı

60 Ay Sıfır Faiz Ve Yüzde 5 Peşinatla Konut Sahibi Olma Fırsatı
Mail At
Lensistanbul’da  İlkbahar Kampanyası Başladı

Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanına komşu yükselen; kapısında Metro durağı, altında AVM yer alacak Lensistanbul’da ilkbahar kampanyası başladı. Yüksek yatırım potansiyeline sahip  projede daire fiyatları 270 bin TL’den başlarken; yatırımcıya 60 ay sıfır faiz avantajının yanı sıra yüzde 5 peşinatla konut sahibi olma fırsatı sunuluyor.

Aydınoğlu Grup, Mah Havacılık, Egal İnşaat ve Renium Yapı ortaklığında kurulan Lens Yapı, Kurtköy’de hayata geçirdiği Lensistanbul’da ilkbahar kampanyasını başlattı.

Projede daire fiyatları peşin alımlarda 270 bin TL’den başlarken, konut alıcılarına kazançlı bir yatırımın kapılarını açan Ortak Girişim; Lensistanbul’da yüzde 5 peşinatla, 60 aya kadar vade farksız ödeme kolaylığı  sağlıyor.

2020’de hizmete açılacak Sabiha Gökçen – Kurtköy Metro hattı durağının projenin önünde yer alması Lensistanbul’a ayrı bir değer katıyor.

AVM, KONUT ve DÜKKANLARIYLA YENİ BİR MAHALLE

800 milyon TL’lik yatırım bedeline sahip proje, estetik mimarisi ve peyzaj alanlarıyla Kurtköy’ün yenilenen çehresinde örnek teşkil ediyor.

Ayrıcalıklı konumuyla öne çıkan Lensistanbul’da, 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut tiplerinin yanı sıra; 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan dubleks daire seçenekleri de yer alıyor.

Bünyesinde bulunan ticari üniteleri ve AVM’siyle Kurtköy’ün sembol projesi olarak konumlanan Lensistanbul, 33 bin metrekare arsa üzerinde 1.162 konut ve 85 ticari üniteden oluşan yeni bir mahalle konseptiyle hayata geçiyor.

Ayrıca, Lens Çarşı’da yer alan  85 semt dükkanı da bölge halkının tüm ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirildi.Mahalle kültürü konseptinde tasarlanan dükkanlar 45 metrekare ile 150 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip.

YÜZDE 5 PEŞİNATLA DAİRE SAHİBİ OLMA FIRSATI

Lüks ve konforlu detaylarla sahip dairelerin yer aldığı Lensistanbul’da daire fiyatları peşin alımlarda 270 bin TL’den başlıyor. Proje donatılarına göre fiyatları ekonomik oranda tutan Ortak Girişim; yüzde 5 peşinat, 60 ay sıfır faiz seçeneğiyle de yatırımcıya konut sahibi olma fırsatı sunuyor.

Firma bünyesinde ayrıca; ara ödemeli, düşük peşinatlı esnek ödeme alternatiflerine  de yer veriliyor.

AYRICALIKLI YAŞAM ALANLARI SUNUYOR

Geniş peyzajı ve zengin sosyal donatılarıyla keyifli bir yaşam sunulan Lensistanbul’da; yürüyüş parkuru, kreş, hobi bahçesi, sauna, SPA ve fitness salonu gibi spor ve sosyal yaşam alanları yer alıyor.Proje bitiminde yaklaşık 3.000 kişinin yaşayacağı Lensistanbul’un mimarisinde Dome Mimarlık’ın imzası bulunuyor.

KAPISINA METRO DURAĞI GELİYOR

2020’de hizmete açılacak olan Sabiha Gökçen - Kurtköy Metro hattı durağının projenin önünde yer alması Lensistanbul’a değer katarken yatırımcılara da büyük avantaj sağlıyor.

Metro durağına ek olarak TEM Otoyolu’nun yanı başında konumlanan proje; Sabiha Gökçen Havalimanı ve şehir içi ulaşım ağlarına yakın bir noktada yer alıyor.

İnşa çalışmalarının devam ettiği projede teslimler Eylül 2018’de yapılacak.

LENS İSTANBUL PROJESİ PROJESİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


Dekon İnşaat YKB Cevdet Erdem: “1+0 Daireler Türk Toplumuna Uyum Sağlamıyor”

Dekon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Erdem, 1+0 dairelerin Türk toplumuna uyum sağlamadığını, her ne kadar fiyat anlamında cazip olsa da, kullanılmadığı için uzun vadede zarara neden olduğunu söyleyerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı"nda geçen 1+0 dairelerin yapılmama kararını olumlu buldu. Dekon İnşaat YKB Cevdet Erdem: “1+0 Daireler Türk Toplumuna Uyum Sağlamıyor”

Türk Toplumu Birlikte Yaşamak İstiyor

Cevdet Erdem “Bugüne kadar hiçbir projemizde stüdyo daire yapmadık. Bunun başıca nedeni Dekon İnşaat olarak oturumcuya yönelik işler yapma prensibimiz. Projelerimizde ailelerin bir arada yaşadığı yaşam alanları oluşturuyoruz. 1+0 dairelerin Türk toplumu birlikte yaşama alışkanlıklarına uygun olmadığı görüşündeyim” dedi.

1+1’ler Hem Yatırımcıyı Hem Kiracıyı Mutlu Eder

Diğer taraftan 1+0 dairelerin kolay ulaşılabilir rakamlara satıldığından yatırımcıyı alırken zorlamadığını belirten Cevdet Erdem, “Yaşam başladıktan sonra alan küçüklüğü açısından kiracıyı tam olarak memnun etmediğini de biliyoruz. Bu sebeple uygun büyüklükteki 1+1’ler hem yatırımcının, hem de kiracının yüzünü her zaman güldürmüştür” şeklinde konuştu.

Karar Sektöre Olumlu Yansıyacak

1+1’lerin oturumcu olarak yeni evli çiftlerin ve çocukları evden ayrılmış yaşlı çiftlerin ihtiyacını karşıladığını söyleyen Cevdet Erdem “1+1 daireler üniversite hayatı ya da yeni bir şehirde iş  nedeniyle evlerinden ayrılan gençlerin istek ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan kararın sektörü konforlu yaşama alanına sahip daha geniş ev yapımına iteceğini ve olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz” dedi.

Cevdet Erdem Dekon İnşaat’ın projelerinde 1+0 daireler bulundurmama alışkanlığını kısa süre içerisinde inşaatına başlayacağı Turkuaz ve İnci projesinde de devam ettireceğini bildirdi.

 


Adania Gayrimenkul İnşaat kentsel dönüşüme odaklandı

Son Grup şirketlerinden Adania Gayrimenkul İnşaat, kentsel dönüşüm projeleri için İstanbul’da arsa arıyorAdania Gayrimenkul İnşaat kentsel dönüşüme odaklandı

İnşaat sektöründe 24 yıldır gerçekleştirdiği prestijli konut projeleri ile öne çıkan SON Grup bünyesindeki şirketlerden Adania Gayrimenkul İnşaat da kentsel dönüşüm projelerine odaklandı. Kentsel dönüşüm kapsamında; konut projeleri, özel sektör ve kamu binaları, endüstri yapıları, iş merkezleri, hastaneler, oteller, lojistik depolar gibi pek çok farklı alanda faaliyet alanına ilgi gösteren Adania Gayrimenkul İnşaat, İstanbul'un merkezi lokasyonlarında kentsel dönüşüm projeleri geliştirmek için çalışıyor.

Adana ve Mersin’deki projeleriyle 1993 yılında inşaat sektörüne adım atan ve ardından İstanbul’un hızla değerlenen ilçesi Kartal’da AdanusPark, Çukurova Tower ve Çukurova Balkon projelerini hayata geçiren SON Grup’un iştiraki olan Adania Gayrimenkul İnşaat, kentsel dönüşümü odak noktası olarak belirledi. İstanbul'un merkezi lokasyonlarında kentsel dönüşüm projeleri üretmek için arsa arayan Adania Gayrimenkul İnşaat, büyük ölçekli yatırımlara İngiltere merkezli yatırım ortaklığı ile girmeyi planlıyor.

Mühendislik bilgi birikimi ve deneyimli kadrosu ile kentsel dönüşüm kapsamında; çevreci ve kaliteli konut projeleri, iş merkezleri, hastaneler, oteller, lojistik depoları gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren Adania Gayrimenkul İnşaat, estetik ve güvenli modern yapılar planlıyor.

Beklenen büyük Marmara depremi nedeniyle özellikle İstanbul gibi bir metropolün acilen yeniden yapılandırılması ve çarpık kentleşme sorununun çözülmesi gerektiği gerçeğinden yola çıkan Adania Gayrimenkul İnşaat; depreme karşı dayanıklılığı yüksek, yeşil alanları ve sosyal imkanları ile konforlu bir yaşama imkan tanıyan, çevreye duyarlı sürdürülebilir projeler geliştirmek için yatırım yapmayı sosyal sorumluluk olarak görüyor.

www.adaniainsaat.com


En Modern Konutları Ankaralı Müteahhitler İnşa Ediyor

Konut anlayışının baştan sona değişmesi ile ülke genelinde yeni konutların önemli bölümü, klasik konut çizgisinden uzak özelliklerde inşa edilmeye başladı.En Modern Konutları Ankaralı Müteahhitler İnşa Ediyor

Özellikle büyükşehirlerde ‘en iyi’ projeyi üretme konusunda inşaat firmaları birbiriyle yarışırken, ‘modernizm’ konusunda Ankara bir adım daha öne çıkıyor.

Gelişen teknolojiler ve değişen anlayışlar konut projeleri üzerindeki etkisini sürdürmeye devam ediyor. İnşa edilen konutların, bir öncekilerden ‘daha akıllı, daha donanımlı, daha konforlu’ olarak hayata geçirilmesi, alıcının da konuttaki tercih kriterlerini değiştiriyor.

Ankara’da da son yıllarda projelerin son teknoloji ve trendlere uygun özelliklerde inşa edildiğinin altını çizen İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, “gelenekselci Ankaralı konut alıcısının” tercihlerinin de değişmeye başladığını vurguladı.

Özçelik, şunları söyledi:

“Ankaralı konut alıcısı bazı alışkanlıklarda gelenekselci olsa da yeni ve trendlere uygun konutları daha çok seviyor. Geniş, ferah, kolay ulaşılabilen lokasyonda inşa edilen konutlar her zaman Ankaralıların öncelikli tercihi. Zaten müteahhitler de buna uygun projeler üretmeye dikkat ediyor. Büyük, kaliteli aynı zamanda gelişmiş ülkelerden de esintilerin olduğu modern ve farklı mimariye sahip konutlar Ankara’da bir adım öne çıkıyor. İstanbul’da da elbette çok modern, Avrupa standartlarında mimariye sahip projelere imza atılıyor. Ancak daha sıkıştırılmış bir kent olduğu için alıcının istediği konforlarda konutları üretmek çok zor. Bu noktada Ankaralı müteahhitlerin daha modern konutlar inşa ettiğini söylemek mümkün.”

Yüksek kalitede olmasına karşın fiyat bakımından İstanbul’dan çok daha uygun koşullarda satış yapıldığını belirten Özçelik, “Ankara’nın en nezih bölgelerinden Oran’da inşa ettiğimiz One Tower Diplomatique gibi yüksek standartlarda üretilen projelerin yüzde 80’i ithal malzeme kullanılarak üretiliyor. Hal böyle olunca maliyeti de çok yüksek oluyor. Ancak İstanbul’da aynı konutu yapmaya kalktığınızda, hem daha yüksek fiyatlar karşınıza çıkarılıyor, hem de çevresel ve yapısal açıdan bu kadar ferah konutlar üretilemiyor. O yüzden Ankaralı konut alıcısının benzer fiyatlarla çok daha kaliteli ve ferah konutlarda oturduğunu söyleyebiliriz” dedi.


Toki Taşınmazları 11 Milyon 687 Bin TL’ye Satıldı

Turyap, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ)’nin mülkiyetindeki 28 ilde 290 iş yeri ve 3 ilde 4 konutu açık artırma yöntemi ile satışa çıkardı. Toki Taşınmazları 11 Milyon 687 Bin TL’ye Satıldı

Muhammen bedel toplamı 8.150.341 TL olan 90 adet gayrimenkul yüzde %43 artışla 11.687.000 TL’den işlem gördü. 

Ankara, Adana, Trabzon, Adıyaman, Amasya, Bitlis, Bursa, Giresun, İstanbul, Kırşehir, Şanlıurfa’daki gayrimenkuller için teklif alındı. 

Müzayedenin en çok ilgi görenleri Bitlis Merkez’deki iş yerleriydi. %25 peşin 120 ay vade ile satılan iş yerleri %200 oranlarında artış gösterdi. Bitlis Merkez’de 61 adet iş yeri teklif aldı.  

Teklif alınmayan gayrimenkullere 25 Nisan 2017 mesai bitimine kadar Turyap üzerinden teklif verilebilecek.

TOKİ müzayedelerinde alıcılara kolay ödeme seçenekleri ve uygun vadelerle taksit imkanları sunuluyor. Alıcılar, konutları %12 peşin, 180 aya varan vade seçenekleri; iş yerlerini ise %25 peşin 120 ay vade ile alabiliyor.   


Ön Ödemeli Satışlarda Cayma Hakkı (Maketten Satışlarda Cayma Hakkı) Var Mıdır?

Olağanüstü hâl kapsamında yayımlanan 684 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ön ödemeli konut satışında cayma hakkı bakımından düzenleme yapılarak, ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren 24 aya kadar tüketici, herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönebilmesi sağlanmıştırÖn Ödemeli Satışlarda Cayma Hakkı (Maketten Satışlarda Cayma Hakkı) Var Mıdır?

Olağanüstü hâl kapsamında yayımlanan 684 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ön ödemeli konut satışında cayma hakkı bakımından düzenleme yapılarak, ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren 24 aya kadar tüketici, herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönebilmesi sağlanmıştır.

Bu durumda satıcılar, sadece %2 oranında tazminat isteyebiliyordu. Ancak aynı düzenleme içinde, 24 aylık cayma hakkına karşı satıcılar lehine de tüketiciden konutun satışı nedeniyle oluşan masraflar ile sözleşmeden dönme süresine bağlı olarak yüzde 2 ila yüzde 8 arasında tazminat da isteyebilmesine yönelik hak verilmiştir. Böylece keyfi caymaların da bir nebze önüne geçilmiş olması istenmiştir.

Tüketici, sözleşmeden dönerse konutun satışı veya satış vaadi sözleşmesi nedeniyle oluşan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masrafları öder. Bunun yanı sıra satıcı, sözleşme tarihinden itibaren ilk 3 ay için sözleşme bedelinin yüzde 2’sine, 3-6 ay arası için yüzde 4’üne, 6-12 ay arası için yüzde 6’sına ve 12-24 ay arası için yüzde 8’ine kadar tazminat ödenmesini isteyebilir.

Fakat tüketicinin vefatı, uzun süreli işsiz kalması nedeniyle ödemelerini yapamaması ya da satıcının taahhüdünü yerine getirmemesi veya eksik getirmesi, aynı evin birkaç kişiye satılması gibi durumlarda tüketicinin, hiçbir masraf ve tazminat ödememesi de düzenlemenin bir başka yönüdür. Bu durumlarda mirasçıları veya şartları oluşmuşsa kendisi sözleşmeden dönme hakkını konutun devir ya da teslimine kadar kullanabilir. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde müteahhidin tüketiciyi borç altına sokan belgeleri (sözleşme-muvafakatnameler-senetler gibi) ve ödenen tutarları 180 gün içinde tüketiciye iade etmesi gerekiyor.

6502 sayılı Tüketici Kanunu’na göre ön ödemeli konut projelerinde teminat verilmesi zorunludur. Bu nedenle maket üzerinden ev alan tüketiciler, bina tamamlama sigortasının olmadığı projelerde mutlaka banka kredisi kullanılabilen veya banka garantörlüğünde hak ediş sistemi ile çalışan konut projelerini tercih etmeli ve bunu çekinmeden, sıkılmadan inşaat şirketine sormalıdır. Tüketici, projenin yapılamama/inşa edilememe risklerine karşı kendisini ancak bu şekilde koruyabilecektir.

Konut satışında tüketiciye en az bir gün önce verilmesi gereken ön bilgilendirme formu vardır. Bu formdan bir gün sonra sözleşme imzalanabilir. Bu ön bilgilendirme formunda forma ek olarak, bağımsız bölüm planı, vaziyet planı, kat planı ve mahal listesinin de verilmesi gerekir ve eğer satıcı, tüketiciye teminat olarak bina tamamlama sigortası verecekse bu sigortaya ilişkin önemli hususlar formunu da ön bilgilendirme formuna ek olarak vermelidir.

Tüketici, yapı ruhsatının olup olmadığını iyi araştırmalıdır. Ruhsatın alınmadığı ve inşaata başlamanın belirsiz süreli olduğu projelerden uzak durmalıdır.

Genel olarak satış vaadi sözleşmesi noterde düzenlenmeli ve tapuya şerh konmalıdır. Arsa payının devrine ilişkin sözleşmelerin bir resmi kurum huzurunda yapılması, bu tür sözleşmelerin geçerlilik şartıdır.

Bina tamamlama sigortası yoksa bağlı kredi, teminat mektubu, hak ediş sistemi veya bakanlıkça onaylanan teminatlardan biri tüketici tarafından talep edilmelidir.

Bu rakam daha önce yüzde 2 ile sınırlıydı. Bu sebeple tüketicilerin, sözleşmeden dönmeye karar vermesi durumunda bahsi geçen miktarları göz önünde bulundurarak karar vermesi ve maketten konut alırken ince eleyip sık dokuması gerekiyor.

Kaynak: Av. Cihat Demirbağ


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ