Logos Portföy Akbatı Avym'ye Yatırım Yapacak Gayrimenkul Yatırım Fonu İçin Talep Topluyor

Dünyanın önde gelen otel ve gayrimenkul geliştirme danışmanlığı firmalarından Servotel’in gayrimenkul yatırım stratejisi danışmanlığını yürüttüğü Logos Portföy, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne yatırım yapacak 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı.
Logos Portföy Akbatı Avym'ye Yatırım Yapacak Gayrimenkul Yatırım Fonu İçin Talep Topluyor

Dünyanın önde gelen otel ve gayrimenkul geliştirme danışmanlığı firmalarından Servotel’in gayrimenkul yatırım stratejisi danışmanlığını yürüttüğü Logos Portföy, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne yatırım yapacak 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı. Yatırımcılarına dolar bazında sürdürülebilir yıllık yüzde 6,9’dan başlayarak, yüzde 10’lara yükselen kira getirisi sunmayı hedefleyen Logos Portföy, 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için 6-16 Aralık tarihleri arasında talep toplayacak.

Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu, AKİŞ GYO’nun fonun süresi sonundaki geri alım garantisi nedeniyle dolar bazında ana para korumalı olarak satışa sunuluyor. Türkiye’nin en büyük üçüncü gayrimenkul yatırım ortaklığı olan AKİŞ GYO’nun mülkiyetinde bulunan Akbatı AVYM, İstanbul’un en hızlı büyüyen yeni yaşam akslarından Bahçeşehir’in merkezinde bulunuyor. Toplam 66 bin metrekare kiralama alanında yüzde 99 doluluk oranıyla çalışan Akbatı AVYM, 2011 yılından beri artan müşteri trafiği ve satış grafiği ile bölgenin en önemli çekim merkezi olarak kabul ediliyor.

Logos Portföy kurucu ortağı Berrin Önder, Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu ile Akbatı AVYM’ye yatırım yapacak nitelikli yatırımcıların AVM'nin topladığı net kiraları yılda iki defa, temmuz ve ocak aylarında, nakit temettü olarak hesaplarında göreceklerini, bu özelliği ile de fonun benzerlerine göre önemli bir fark yarattığının altını çizdi. Temettü özelliği olan fon ile yatırımcılar yıllık yüzde 7 ila yüzde 10 dolar bazında getiriyi nakit olarak kazanacaklar.

Gayrimenkul yatırım fonlarının vergi avantajlarına dikkat çeken Berrin Önder, bireysel yatırımcılar için vergi yükümlülüğünün sadece yüzde 10 stopaj olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“Fon gayrimenkul ile ilgili tüm vergi ve diğer yükümlülükleri yerine getireceği için bireysel ve kurumsal yatırımcıların stopaj dışında hiçbir başka masrafı yoktur. Yabancı yatırımcılar için ise vergi oranı sıfırdır.”

Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu, talep toplama döneminin sonunda alışveriş merkezinin tapusunu alacak ve bütün fon payları diğer gayrimenkul yatırım fonlarında olduğu gibi Takasbank’ta yatırımcılar adına saklanacak.


Paylaş:

Haberler


Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Enerji Nedir? Enerji Kaynakları Nasıl Sınıflandırılır?
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-11-12 13:17