Metropol İstanbul Kule, Ekim'de satışta

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde yer alan Metropol İstanbul, ilk 9 ayda yüzde 50 değer kazandı. Satışa çıkan kısmının yüzde 75'inin satıldığı projede Metropol Kule'nin lansmanı ise Ekim ayında yapılacak
Metropol İstanbul Kule, Ekim'de satışta

Avrupa'nın en yüksek binalarından biri olacak kulesi, rezidans ve ofis blokları, içerisinde 400 metre uzunluğunda lüks bir alışveriş caddesini de barındıracak alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarıyla Metropol İstanbul, dünyanın sayılı karma projelerinden biri olarak yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ve Varyap - Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından İstanbul'un yükselen değeri Ataşehir'de inşa edilen Metropol İstanbul'un değeri 9 ay gibi kısa bir sürede yüzde 50 oranında değer kazandı.
 
 Metropol Kule Ekim'de satışa çıkıyor
 
2015 yılı başında tamamlanacak olan proje, rezidans, ofis, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye'nin en büyük karma projelerinden biri olacak. 700 bin metrekare büyüklüğündeki yekpare inşaat alanı ile Türkiye'nin en büyük projelerinden birisi olarak yükselen Metropol İstanbul, üç yüksek bina ve bin 500'ün üzerinde bağımsız üniteden oluşuyor. Ekim ayında yatırımcılara Metropol Kule'nin lanse edileceği projede rezidans bloklarından satışa çıkan kısmın yüzde 75'i satılmış durumda.
 
Metropol İstanbul Kule'nin rezidans fiyatları henüz belirlenmedi ancak konut bloğunda 1+1'ler 440 bin TL ile 824 bin TL, 2+1'ler 320 bin TL ile 1 milyon 76 bin TL, 3+1'ler ise 1 milyon 48 bin TL ile 1 milyon 433 bin TL arasında değişiyor.
 
TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından Türkiye'nin en büyük projelerinden birisi olarak yükselen Metropol İstanbul, üç yüksek bina ve bin 500'ün üzerinde bağımsız üniteden oluşuyor. Proje, rezidans, ofis, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye'nin en büyük karma projelerinden biri olacak. 2015 yılı başında tamamlanacak olan projenin sahip olduğu 700 bin metrekare büyüklüğündeki yekpare inşaat alanı, Metropol İstanbul'un en önemli özelliklerinden birini oluşturuyor.
 
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin bir parçasını oluşturan Metropol İstanbul proje konsepti, dünyaca ünlü mimarlık firması RMJM tarafından hazırlandı. Tamamlandığında dünya yapı literatürüne girecek özellik ve ilk'lere sahip bir proje olarak dikkat çeken proje kapsamında, açık havada, alışveriş konsepti üzerine kurgulanmış İstanbul'un en büyük AVM'lerinden biri, yaklaşık 400 metre uzunluğunda 'Alışveriş Sokağı' 17 salonluk, dünya sinema trendlerini Türkiye'ye taşıyacak sinema kompleksi de bulunacak. Ana Kule'den direkt erişimin sağlanacağı Balo ve Konferans Salonu da projenin ana üniteleri arasında yer alıyor. Metropol İstanbul, Antensiz 250 metre yüksekliğe sahip kulesi ile Avrupa'nın en yüksek binalarından birini de bünyesinde barındırıyor.

 


Paylaş:

HABERLER