Nev İstanbul 187 Bin'den Görücüye Çıktı

Sigorta sektöründen ayrıldıktan sonra rotasını farklı alanlara çeviren Avrupa Holding, inşaat ve gayrimenkul geliştirme şirketi MOM Yapı’nın ilk projesi Nev İstanbul’u düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.Projede fiyatlar 187.000 TL'den başlıyor.
Nev İstanbul 187 Bin'den Görücüye Çıktı

Çekmeköy'de inşa edilen ve yüzde 65 oranında tamamlanmış olan Nev İstanbul'da dairelerin satışına 15 Ekim 2011 tarihinde başlanacak. Konutların teslimi ise, satışın başlamasından sadece 7 ay sonra, 2012 yılının Haziran ayında gerçekleşecek.
 
Yaklaşık 30 yıllık başarılı sigortacılık geçmişinde kazandığı güveni emlak sektörüne taşımayı hedefleyen Avrupa Holding, inşaat ve gayrimenkul geliştirme şirketi MOM Yapı'nın konut projesi ‘Nev İstanbul'u düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıttı.

Avrupa Holding'in gücünü ve büyük ölçekli ofis binaları inşasındaki tecrübesini arkasına alan MOM Yapı'nın ilk projesi Nev İstanbul, sektörün son dönemdeki gözde lokasyonlarından Çekmeköy'de inşa ediliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan projede satışlar 15 Ekim 2011 tarihinde başlayacak. Konutların teslimi ise, satışın başlamasından sadece 7 ay sonra, 2012 yılının Haziran ayında gerçekleşecek.

Tümü kendi alanlarının önde gelen markalarıyla dekore edilen daireleri ile ‘markalı konut' konseptinin en çarpıcı örneklerinden biri olmaya aday Nev İstanbul'da, büyüklükleri 58 ile 242 metrekare arasında değişen 239 daire bulunuyor. 1+1'den 4+1'e kadar dört farklı daire tipi ile 20'nin üzerinde farklı metrekare alternatifi bulunduran projede fiyatlar 187.000 TL'den başlıyor. Fiyat avantajıyla benzer projeler arasından sıyrılan projenin gerek yatırımcıların gerekse tüketicilerin ilgi odağına yerleşmesine kesin gözüyle bakılıyor.
 
Projesi Tago Mimarlık Ofisi'nden Japon mimar Tatsuya Yamamato tarafından çizilen Nev İstanbul'un 340 araç kapasiteli kapalı otoparkı bulunuyor. 7 bloktan oluşan Nev İstanbul, 14 bin metrekare arsa alanı üzerinde projelendirilen 50 bin metrekare inşaat alanına sahip. Konut alanı olarak kullanılan 32 bin metrekarede, blokların oturum alanı 3 bin 235, sosyal tesislerin oturum alanı ise 475 metrekare.

Nev İstanbul'u ‘Akıllı' değil, ‘Akılcı' bir proje...

MOM Yapı'nın gücünü, çatısı altında bulunduğu Avrupa Holding'in 30 yılı aşan deneyiminden aldığını belirten MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, Nev İstanbul'un inşasının sorunsuz olarak finanse edildiğini belirterek şunları söyledi: “Nev İstanbul MOM Yapı'nın ilk projesi olması açısından büyük bir öneme sahip, bir anlamda prestij projesi de diyebiliriz. Bu nedenle ‘maketten satış' yöntemini değil; finansal gücümüzü de ortaya koyan, projenin tamamlanmasına yakın bir zaman diliminde satışa başlamayı tercih ettik. Markalı konut üretiminde ne denli ciddi, müşteri odaklı ve güvenilir olduğumuzu kanıtlayan Nev İstanbul'da yaşayacak olanların tek yapmaları gereken hareketli mobilyaları ile taşınmak olacak. 239 daireden oluşan butik projenin, hedef kitlesinin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayacağına inanıyoruz. Biz Nev İstanbul'u ‘Akıllı' değil, ‘Akılcı' bir proje olarak adlandırıyoruz. Örneğin, dairelerde klima altyapısını hazır olarak sunuyoruz. Ayrıca duş kabinleri, ebeveyn odalarında, giriş holünde ve büyük dairelerin diğer bölümlerindeki dolap ve çamaşırlıkların tamamı, hiçbir ek masrafa gerek bırakmadan, hazır durumda daire sahiplerini bekliyor.”

İkinci proje İstanbul Taşdelen mevkiinde

Nev İstanbul'un sakinlerine toplu yaşamın tüm olanaklarından yararlanılabilen, kapalı ve açık hava spor aktivitelerinin yapılabildiği kaliteli yaşam alanı sunduğunu kaydeden Murat Balcı, yönetimi proje henüz inşa aşamasındayken planlandığı için, Nev İstanbul'da güvenliğin en üst düzeyde olacağına dikkat çekti. Balcı sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektöre ‘merhaba' dediğimiz Nev İstanbul ile tüketicinin evini satın alırken verdiği paranın tam karşılığı kalitede bir eve sahip olmasını ve yaptığı yatırımın zaman içinde benzerleri arasında en kazançlısı olmasını amaçlıyoruz. MOM Yapı olarak, mevcut arazi stoğumuzu en iyi şekilde değerlendireceğimiz yeni projelerimize en kısa süre içinde başlamak arzusundayız. İkinci projemizi İstanbul Taşdelen mevkiinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Balcı, Nev İstanbul'un konum olarak oldukça avantajlı ve kolay ulaşılabilen bir bölgede bulunduğunu; Şile Otobanı'na ve ihalesi onaylanan Üsküdar-Alemdağ metro durağına yürüme mesafesinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Proje detayları için tıklayın


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05