Nev İstanbul 191 Bin Liradan Satışa Çıktı

Projesi Tago Mimarlık Ofisi’nden Japon mimar Tatsuya Yamamato tarafından çizilen ‘Nev İstanbul’da, büyüklükleri 58 ile 242 metrekare arasında değişen 239 daire bulunuyor.
Nev İstanbul 191 Bin Liradan Satışa Çıktı

‘Markalı konut’ konseptinin en çarpıcı örneklerinden biri olmaya aday ‘Nev İstanbul’ projesi, dairelerde kullanılan kaliteli, dayanıklı, son teknoloji ürünlerle öne çıkıyor. “Akılcı yaşam alanları oluşturmak” prensibi ile yola çıkan MOM Yapı, Nev İstanbul’da ev sahipleri diledikleri eşyayı önceden tasarlanan bölümlere kolayca yerleştirebiliyor.

Yaklaşık 30 yıllık başarılı sigortacılık geçmişinde kazandığı güveni emlak sektörüne taşıyan Avrupa Holding, inşaat ve gayrimenkul geliştirme şirketi MOM Yapı’nın prestij projesi olan ‘Nev İstanbul’un örnek dairesini ziyarete açıldı. MOM Yapı’nın deneyimli tasarım ekibi tarafından dizayn edilen 2+1 ve 1+1’lik örnek daireler hafta içi 09.00-18.00, hafta sonları ise 09.00-18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Tasarımındaki işlevselliği ön plana çıkaran ‘Nev İstanbul’da, küçük ebatlı mobilya kullanarak daireleri daha ferah göstermek yerine, büyük ebatlı mobilyalarla da ferah ve huzurlu bir mekan sağlayabileceğini kanıtlıyor. “Akılcı yaşam alanları oluşturmak” prensibi ile yola çıkan MOM Yapı, Nev İstanbul’da ev sahipleri diledikleri eşyayı önceden tasarlanan bölümlere kolayca yerleştirebiliyor.

‘Nev İstanbul’da kullanılan PVC doğramalar Egepen, ıslak zeminlerde kullanılacak seramik, vitrifiye ve armatürler Vitra, salonlar lamine, diğer yaşam odaları laminat parke (Şerifoğlu), mutfak ve banyo dolapları ile giyinme soyunma bölümündeki dolaplar ve portmantolar Lineadecor, daire dış ve iç kapıları Dortek, ankastreler Franke, kombi ferroli marka, gömme rezervuarlar Geberit ve asansörler Astor marka olacak.
 

Renk seçimi aşamasında birbirine uyumlu, ışıkla birlikte gözü rahatsız etmeyecek ürünler tercih edilen Nev İstanbul’da, ferah bir mekan yaratmak amacıyla açık renkli ürünlerle mekan tasarımı gerçekleştiriliyor. Bütünlük ve tarz sahibi tasarımlar, ince bir zevki yansıtıyor.

“Akılcı” yaşam alanları

MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, dairelerle ilgili şunları söyledi: “Markalı konut üretiminde ne denli ciddi, müşteri odaklı ve güvenilir olduğumuzu kanıtlayan Nev İstanbul’da yaşayacak olanların tek yapmaları gereken hareketli mobilyaları ile taşınmak olacak. 239 daireden oluşan butik projenin, hedef kitlesinin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayacağına inanıyoruz. Biz Nev İstanbul’u ‘Akıllı’ değil, ‘Akılcı’ bir proje olarak adlandırıyoruz. Örneğin, dairelerde klima altyapısını hazır olarak sunuyoruz. Ayrıca duş kabinleri, ebeveyn odalarında, giriş holünde ve büyük dairelerin diğer bölümlerindeki dolap ve çamaşırlıkların tamamı, hiçbir ek masrafa gerek bırakmadan, hazır durumda daire sahiplerini bekliyor.”

MOM Yapı’nın ilk projesi olan Nev İstanbul, sektörün son dönemdeki gözde lokasyonlarından Çekmeköy’de inşa ediliyor. Yüzde 65’i tamamlanan projede satışlar 15 Ekim 2011 tarihinde başladı. Konutların teslimi ise, satışın başlamasından sadece 7 ay sonra, 2012 yılının Haziran ayında gerçekleşecek

Projesi Tago Mimarlık Ofisi’nden Japon mimar Tatsuya Yamamato tarafından çizilen ‘Nev İstanbul’da, büyüklükleri 58 ile 242 metrekare arasında değişen 239 daire bulunuyor. Proje ile 1+1’den 4+1’e kadar dört farklı daire tipi ile 20'nin üzerinde farklı metrekare alternatifi sunuluyor. Fiyat avantajıyla benzer projeler arasından sıyrılan proje şimdiden gerek yatırımcıların gerekse tüketicilerin ilgisini üzerine çekiyor.

Projede yer alan 65–71 metrekare alana sahip 1+1’lerde fiyatlar 191.900–210.900 TL arasında değişiyor. 123–150 metrekare alana sahip 2+1’ler 353.400–447.750 TL fiyat aralığında satışa sunuluyor. 3+1 daireler 159–198 metrekarelik alana sahip, fiyatları ise 452.200–576.650 T.L arasında değişiyor. Projedeki 222 metrekare alana sahip 4+1’ler ise 630.800 TL fiyat ile alıcılara ulaşıyor. Peşin ödemelerde indirimler yapılıyor. Ödeme alternatiflerinde Vakıfbank, Garanti ve Bank Asya’dan konut kredisi kullanılabiliyor. Ödemelerin %5’i peşin, %20’si MOM YAPI Vadeli olarak gerçekleştirilebiliyor. Alıcılar, Ocak 2012’de ödemenin %10’unu, Haziran 2012’de (teslimde) %10’unu gerçekleştirip, geriye kalan %75’i banka kredili olarak ödeyebiliyor. Ayrıca %25 peşin geri kalanı ise 24 ay faizsiz taksit seçeneği de bulunuyor. Örnek dairelerin fiyatları ise 123 metrekarelik 2+1’lerde 372.000 TL; 66 metrekarelik 1+1’lerde ise 202.000 TL.


Paylaş:

HABERLER