Nish Adalar'da Teslimler Haziranda Başlıyor

Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyazıcı, Nish Adalar'da teslimlerin haziranda başlayacağını ve 2200 konutun 600'ünün satıldığını açıkladı.
Nish Adalar'da Teslimler Haziranda Başlıyor

Adalar manzarasına hakim tepeleri ile Maltepe Süreyyapaşa, son birkaç yıldır konut projelerinin gözdesi oldu. Bölgedeki projelerden biri de Özyazıcı İnşaat'ın '5 ada bir salon' sloganıyla satışa sunduğu Nish Adalar. Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyazıcı, projede ilk teslimlerin 30 Haziran itibariyle başlayacağını, 2200 konutluk Nish'te bin 600'ün üzerinde dairenin satışının tamamlandığını söylüyor.
 
- Nish Adalar'da 2010'dan bu yana fiyatlardaki değişim ne durumda?
Nish Adalar'da teslimata 30 Haziran'da başlıyoruz. 2010'da satışa başladığımızda metrekare fiyatı bin 700-2 bin 400 lira arasındaydı. Şimdi fiyatlar 2 bin-2 bin 800 lira aralığında. Elbette zam gelecek. Bizden daire alanların kazanç sağlamasını sağlamak boynumuzun borcu.
 
- Nasıl gidiyor satışlar?
Baharla birlikte hareketlenme başladı. Haziran'a kadar tüm daireleri satarız diye düşünüyoruz..
 
- Süreyyapaşa'da nasıl bir potansiyel görüyorsunuz?
Burası toplamda 7 bin konut yapılabilecek bir yerdi. 7 bini de doldu. Yani artık başka proje yapılamaz. Ataşehir finans merkezi olması büyük şans. Biz diyoruz ki oranın 3-4 kilometre ilerisinde biz varız. İnsanlar orada çalışsın, gelsin Süreyyapaşa'da otursun...
 
Yüzde 1'le daire satıyoruz
- Yeni kampanyanızda kolaylık var mı?
Kredi faiz oranlarımız 60 ayda 0.95, 120 ayda 0.98. Gelen müşterimizi geri çevirmemek adına yüzde 1'le daire satabilecek düzeydeyiz. Kalan yüzde 24'ü de teslimata kadar yayıyoruz.
 
İSMİNİ YALI MARINE DÜŞÜNMÜŞTÜK AMA DEĞİŞTİREBİLİRİZ
- Ataköy'de bir proje planınız vardı?
Ataköy projesinin ruhsatı alındı. Orada, Galleria'nın yanında Karadeniz Örme ile bir ortak girişimimiz var. Araziyi Toplu Konut İdaresi'nden hasılat paylaşımı modeliyle aldık. Şu anda bu projenin hazırlıklarını yapıyoruz. Sadece konuttan oluşacak çok özel bir proje hazırlıyoruz.
 
- Nasıl bir proje olacak, çok katlı mı?
İstanbul'un imza konut projelerinden birini hayata geçireceğiz burada. Öyle yüzlerce daire olmayacak. Çok katlı, butik ve çok lüks bir proje planlıyoruz. Dairelerin metrekareleri büyük olacak. İsmini Yalı Marine olarak belirlemiştik ama değişecek büyük ihtimalle.
 
Mülk sahibi çok istiyor
- Kentsel dönüşümle ilgileniyor musunuz, Fikirtepe'yi incelediniz mi?
Kentsel dönüşümle ilgileniyoruz. Fikirtepe'de rakamları çok yüksek tutuyorlar. Mülk sahipleri çok fazla para kazanmak istiyor. O yüzden girişimlerimiz başarılı olamadı.
 
En bilinçlisi bir Japon
- Nish'te yabancıya satış oldu mu?
İNGİLTERE'DEN Kuveyt'ten müşterilerimiz var. Sadece telefon görüşmesiyle yurtdışından daire alan alan 60-70 müşterimiz oldu. En bilinçli müşterimiz ise bir Japon. Kendisi Marmaray Projesi'nde çalışıyor. Evi almadan önce çok derin bir araştırma yaptı. Statik projeyi inceledi, binanın içini inceledi, zemin etüdünü inceledi. Zemin etüdünü yapan kişiye gitti, bire bir onunla konuştu. Bir gün zemin etüdünü yapan kişi bizi aradı, bir Japon geldi, sorular soruyor siz tanıyor musunuz dedi.
 
Akşam

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05