Nissa O2 Residence'la Bahçeşehir Nefes Alacak

Bahçeşehir'de inşa edilen 16 cepheli 37 katlı Nissa 02 Residence tasarımı ve çift cephe uygulaması ile güneş ışığının maximum seviyede kullanılmasını ve binanın 24 saat nefes almasını sağlayacak.
Nissa O2 Residence'la Bahçeşehir Nefes Alacak

Avusturyalı bir şirketin ortak olduğu inşaat projeyi 2013 te teslim edecek.  İnşaat yönetim kurulu başkanı Turgut Demiroğlu, bugüne kadar yurtdışında birçok inşaata imza atan şirketlerinin Türkiyedeki ilk projelerinin 02 olduğunu söyledi. Demiroğlu çift cephe sisteminin yazın daha serin, kışların ise daha ılık geçmesini sağladığını belirterek ‘’Bina mekanik olarak değil doğal bir şekilde hava alıyor’’ dedi.

4 BAĞIMSIZ KULEDEN OLUŞAN 16 CEPHELİ YAPI

02 Residence ın giriş podyumu üzerinde yükselen dört bağımsız kuleden oluşan 16 cepheli bir yapı olduğunu kaydeden Turgut Demiroğlu çift cephe teknolojisi sayesinde 4 mevsim yaşanabileceği gibi bahçe kullanımının da en yüksek kata kadar ulaştırılabildiğini aktardı. Demiroğlu şöyle konuştu; Türkiye de ilk defa 365 gün 24 saat nefes alabilen en yüksek bina inşa edeceğiz. 16 Cepheden oluşan projemizle her yaşam alanına gün ışığı, Dvitamini girecek. ‘’ Çift katman sayesinde 37 katlı 02 Residence ın projeye adını veren oksijen her santimetrekareye ulaşmasını sağladıklarını aktaran Demiroğlu 2013 yılının mart ayında projeyi tamamlamayı beklediklerini kaydetti. 02 Residence projesinin yatırım değerinin 100 milyon dolar olduğunu kaydeden Demiroğlu, önümüzdeki 2 yıl içinde imza atacakları yeni projelerle sektöre 150 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05