Nuhoğlu İnşaat'tan Fikirtepe’ye 1500 konutluk proje

Nuhoğlu İnşaat 5 Ekim Cuma günü başlayacak Kentsel Dönüşüm Yıkım Projesi’nde bin 500 konutluk özel projesiyle Fikirtepe’de yer alıyor
Nuhoğlu İnşaat'tan Fikirtepe’ye 1500 konutluk proje

1986 yılındaki kuruluşundan bu yana inşaat sektöründe konut,özellikli yapılar,sağlık, kamu, altyapı ve çevre düzenleme gibi çeşitli alanlarda nitelikli projeleri hayata geçiren Nuhoğlu İnşaat 5 Ekim Cuma günü başlayacak Kentsel Dönüşüm Yıkım Projesi'nde bin 500 konutluk özel projesiyle Fikirtepe'de yer alıyor.

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, resmi olarak 5 Ekim'de başlayacak Kentsel Dönüşüm Yıkım Projesiyle ilgili “Nuhoğlu İnşaat olarak 1986 yılından bu yana birçok büyük ve nitelikli projeyi hayata geçirdik. Bir milyon metrekareye ulaşan konut inşaatını başarı ile tamamlamış deneyimli bir şirketiz. Hayat geçirdiğimiz projeler arasında Florya'daki dünyanın en büyük Tematik Akvaryumu,Aqua Florya Eğlence ve Alışveriş Merkezi,FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapan ve bu şampiyona için yeniden projelendirilen Sinan Erdem Spor Salonu,Küçükkuyuport Lüks Konut projesi, İstanbul Cebeci Spor Kompleksi,Kazakistan Prime Plaza Alışveriş ve Eğlence Merkezi,Bayrampaşa–Şehir Parkı düzenlemesi,Karabük-Cevizlidere ilk Gecekondu Dönüşüm Alanı Projesi,Kazakistan- Muratbayeva Lüks Konutları,Van 100 Yıl Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yer alıyor.
 
Fikirtepe'de 30 bin metrekare arazi üzerinde A ve A+ hedef kitlesine hizmet vermeyi hedefleyenbin 500konutluk projemize başladık. Yıkım aşaması, konut sahipleriyle yaptığımız anlaşmalar, projenin mimarisi gibi birçok özelliği ile Türkiye için alanında örnek olacak bir projeye imza atıyoruz” dedi.
 
Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın yönetiminde yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yer almaktan ve ülkedeki güzel değişimlere tanık olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Ali Nuhoğlu, “Kentsel Dönüşüm Yasası insanın can ve mal güvenliğini güvence altına alıyor. Türkiye gibi deprem kuşağında olan bir ülke için aciliyeti ve önemi yüksek bir konu. İstanbul'da 15 milyon konuttan yaklaşık 8 milyonunun deprem fay hattı üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Yeni konut projesi yapmak güzel, ancak Kentsel Dönüşüm gibi zorlu ve çok önemli bir işin altından kalkabilmek daha güzel. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi'nde halkımızın güvenli konutlarda yaşayabilmesi Nuhoğlu İnşaat olarak bizim en temel önceliklerimizden bir tanesidir” dedi.
 

Paylaş:

HABERLER