Nurol GYO’dan İstanbul’a üç dev proje…

Nurol GYO’un Mecidiyeköy’deki Nurol Tower projesi 140 milyon dolar yatırımla inşaa ediliyor
Nurol GYO’dan İstanbul’a üç dev proje…

Geleceğin yaşam tarzını, özellikle de metropol ihtiyaçlarını doğru okuyan ve projelerini ‘Hayata Yatırım’ anlayışıyla yürüten Nurol GYO, Mecidiyeköy’de bulunan “EvOfisEv®” konseptiyle başlattığı Nurol Tower projesini tanıttı. Metrekaresi 5 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkan projede 243 adet ev-ofis, 12 adet ofis, çarşı katında da 36 adet dükkan ve mağaza olmak üzere 291 bağımsız bölüm bulunuyor. 133 metre yükseklikteki 32 katlı Nurol Tower, 360 derece İstanbul manzarasına sahip olacak.

"Hayata Yatırım" sloganıyla geleceğin yaşam tarzını yaratan Nurol GYO, 2013 yılında İstanbul’da üç dev yatırıma imza atıyor. Nurol GYO’nun İstanbul’daki üç projesinden ilki, 140 milyon dolar yatırım bedeli ile inşaa ettiği Nurol Tower projesi. 
 
İstanbul’un önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen Mecidiyeköy’de bulunan Nurol Tower, metrekaresi 5 bin dolardan başlayan relansman fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Nurol Tower projesi, fonksiyonel tasarımı, mimari teknik özellikleri ve merkezi konumu ile İstanbul’un yükselen projeleri arasında öne çıkıyor. Projenin, tüm fonksiyonları ile Haziran 2014’de tamamlanması planlanıyor.
Nurol Tower, 243 adet home ofis, 12 ofis ve çarşı katında 36 dükkan ve mağaza olmak üzere 291 bağımsız bölümden oluşuyor. Üçgen formda tek blok halinde ve 32 katlı kule mimarisiyle inşa edilen Nurol Tower, 73 m²  ile 193 m²  arasında değişen büyüklüklerde “EvOfisEv®”  seçenekleriyle faklı yaşam alternatifleri sunuyor. 
 
Nurol Tower projesinin relansmanı, Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç’ın ev sahipliğinde, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. 
 
‘Konut kredisinde faizler yüzde 0.60’lara inebilir’
 
Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, toplantıda yaptığı konuşmada, son 10 yıllık dönemde Türkiye ekonomisinin artan performansı, devam eden makro istikrar ve küresel ekonomik durgunluğa karşı gösterdiği dirençle öne çıktığını belirtti. Aykaç, ekonomideki bu dinamizm içinde gayrimenkul sektörünün bir önceki yıla göre 2012’de iyi bir yıl yaşadığını, bu yıl ise sektörde yüzde 5 – 6 oranında büyüme beklediklerini söyledi. Bir süredir devam eden konut kredilerindeki gevşemenin de piyasalara olumlu yansıdığını kaydeden Musa Aykaç, yüzde 0,70’lerde seyreden kredi faizlerinin yakın bir gelecekte yüzde 0,60’lara kadar inmesinin beklendiğini ifade etti.  
 
Faizlerdeki bu düşüşün gayrimenkul talebine yansıyacağına, yabancılara konut satışı ve kentsel dönüşümün de sektörde ek bir talep yaratacağına işaret eden Musa Aykaç, “DPT ve GYODER verilerine göre İstanbul’da 2015 yılına kadar yıllık konut ihtiyacının ortalama 250 bin adet olması bekleniyor. Bu talebin 180 bininin piyasa koşullarında, 70 binin ise kamu ve kamu-özel ortaklıkları ile karşılanması planlanıyor” dedi. 
 
Piyasa değerini en fazla yükselten şirket
 
Yarım asırlık tecrübesi ile Türkiye ve dünyada inşaat, savunma sanayi, finans, turizm ve enerji olmak üzere beş ana sektörde faaliyet gösteren Nurol Holding bünyesinde faaliyet gösteren Nurol GYO, İMKB’de 2012 yılında yüzde 402’lik artışla piyasa değerini en fazla yükselten şirket oldu. 
 
Nurol GYO’nun ‘Hayata Yatırım’ sloganıyla yola çıktığını hatırlatan Musa Aykaç, “Nurol GYO olarak tamamladığımız projelerimiz; Ankara Nurol Residence, Karum İş Merkezi, İstanbul Nurol Plaza, Zekeriyaköy Evleri, Bodrum Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’dir. Bu yıl İstanbul’da üç önemli projeye daha başlıyoruz. Görüyoruz ki Nurol GYO’nun alanındaki uzmanlığına güvenen gayrimenkul yatırımcısının yanı sıra şirketimizin hisse senetlerini tercih eden yatırımcılar da kazanmıştır. Hisselerimiz geçen yıl yüzde 402’lik artışla piyasa değerini en fazla yükselten şirket oldu. Bugüne kadar projelerimizi tercih edenlerin yanı sıra hisse senetlerimizi alan yatırımcı da kazanmıştır. Bu güzel durumun haklı gururunu yaşamaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu. 
Üç dev yatırımın ilki Nurol Tower projesi 
 
Yüzyılın yaşam tarzını ve metropol ihtiyaçlarını doğru okuyarak gayrimenkul projeleri ürettiklerini vurgulayan Musa Aykaç, İstanbul Mecidiyeköy’de 7.000 m²’lik bir alanda inşa ettikleri Nurol Tower’ı, hem işyeri hem de yaşam alanı ihtiyaçlarını karşılayacak “EvOfisEv®” konseptiyle hayata geçirdiklerini söyledi. Aykaç, Hürriyet Medya Towers’ın bulunduğu 55.000 m²’lik  arsa üzerinde Basın Ekspress projesini ve Türk Telekom Arena Stadı’nın hemen arkasında 9.500 m²’lik alanda inşa edecekleri Seyrantepe projelerine ilişkin detayları da yakın zamanda paylaşacaklarını ifade etti. 
 
Üç proje 5000 kişiye istihdam sağlayacak
Nurol Tower projesinin yatırım tutarının 140 milyon dolar olduğunu belirten Musa Aykaç, “Her üç projemiz, doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 5000 kişiye iş istihdamı yaratacaktır” dedi. Özellikle şehir merkezinde azalan arazi stoğunun Nurol Tower projesinin içinde bulunduğu bölgeyi daha değerli hale getirdiğini vurgulayan Aykaç, Nurol Tower projesinin, “EvOfisEv®” konsepti ile Türkiye için örnek bir model oluşturduğunu söyledi. 
 
 5 bin dolardan başlayan çok özel fiyatlarla satışa sunuldu 
 
Nurol Tower’ın 5 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıktığını açıklayan Musa Aykaç’ın projede Türkiye’nin önde gelen mimarlık, mühendislik ve danışmanlık firmalarının bir araya gelerek çalıştığını kaydetti. Projenin, yerli ve yabancı müşterilere açık olacağını söyleyen Musa Aykaç, “Özellikle toplu ulaşım merkezine yakınlığı, Adalet Sarayı’na ve önemli hastanelere yürüme mesafesinde olmasından dolayı Nurol Tower’a avukat, doktor, mali müşavirler, sigorta şirketleri gibi serbest meslek sahipleri ile küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerden talep alıyoruz. İlk etaptaki dairelerimizi çok özel başlangıç fiyatları ile satışa çıkarıyoruz. Amacımız, bize güvenerek yatırımlarını projemizde değerlendiren bireysel ve kurumsal müşterilerimize alternatif yatırım araçlarına kıyasla daha fazla kazandırmaktır. Şirket olarak bir yandan şehre ve şehirliye kaliteli bir yaşam ve gelecek güvencesi sunuyoruz bir yandan da yatırım piyasalarında güvenli bir alternatif oluşturuyoruz. Nurol Holding’in itibarı, Nurol GYO’nun yetenekleri ve bizlere güvenen yatırımcılarımızla, her projemizde fark yarattığımıza ve değer ürettiğimize inanıyoruz” diye konuştu.
 
İnovatif özellikleriyle İstanbul’un seyir noktası 
 
Nurol Tower, nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklar ile lüks bir residence’ın konforunu tek bir yapıda buluşturuyor. Proje, merkeze hâkim konumu, fonksiyonel tasarımı ve teknolojik altyapısının yanı sıra yatırımcılarına kazandırdığı prestijle de öne çıktıyor. “EvOfisEv®” konseptiyle örnek bir model oluşturan proje, inovatif özellikleriyle de dikkati çekiyor. Musa Aykaç, “Nurol Tower’da uyguladığımız yükseltilmiş döşeme ile tüketicilere A sınıfı nitelikli bir plazada olması gereken tüm fonksiyonları sunuyoruz. Konut sahibi, ihtiyacı doğrultusunda dilediği metrekarede konutu alabiliyor, ev, ofis, ya da ‘EvOfis’ olarak nasıl kullanmak istiyorsa mekânı ona göre dizayn edebiliyor” dedi. 
 
Her yere kolay ulaşım
 
Önünden her gün ortalama 2 milyon insan trafiğinin geçtiği Nurol Tower, hemen yanı başında bulunan metro ve metrobüs ile İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkanı sağlıyor. Mecidiyeköy’e yapılacak Kabataş-Bağcılar metrosuna da çok yakın olan proje, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı ve Florence Nightingale Hastanesi’ne de yürüme mesafesinde. 133 metre yüksekliği ve önünün açıklığıyla İstanbul manzarasına hakim olan proje, ses geçirmez camlarıyla da sakinlerine gürültüden yalıtılmış bir ortam sunuyor. Proje, 8 adet asansörüyle sakinlerine bekleme sıkıntısı yaşatmadan günlük yaşamında kolaylık sağlıyor. 
 
Projede 6.500 metrekare büyüklüğünde iki katlı butik bir çarşı da yer alacak. 36 ticari birimden oluşan çarşısında, ihtiyaçların tek bir merkezden karşılanmasını sağlanacak. Restoran, kafe, pastane, market, eczane, çiçekçi, kuaför, kuru temizleme, copy center gibi pek çok hizmet ünitesi ile banka ATM’leri, çarşıdaki dükkân ve mağazalardan bazıları olacak. 
 “LEED Gold” standartlarında inşa ediliyor 
 
Nurol Tower projesi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen Yeşil Bina Sertifikası LEED Gold kriterlerine göre inşa ediliyor. Projenin fonksiyonel özelliklerinden biri, enerji tüketiminde yüzde 40 verimlilik sağlamayı hedeflenmesi. Tüm üniteleri güney, güney-doğu ve güney-batı yönüne bakacak şekilde üçgen formasyonlu inşa edilen Nurol Tower’da, bu sayede güneş enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılacak. İnşaatında kullanılan tüm malzemelerin insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerden seçildiği projede, enerji tasarrufuna yönelik uygulamalar ve “harcadığın kadar öde” maliyet yönetim sistemi sayesinde aidat miktarlarında da avantaj sağlanıyor. 
 
İnşasına Eylül 2012 başlanan Nurol Tower projesi, Haziran 2014’de teslim edilecek. 
 
Projede yer alan üniteler
 
Toplam Bağımsız Bölüm Sayısı            291
 
Home-Ofis Adedi                                    243
 
Ofis Adedi-Zemin+Asma Kat                12
 
Dükkan Adedi                                          36
 
 
 
Projenin çözüm ortakları 
 
Mimarlık Ofisi               Piramit Mimarlık
 
Statik Grup                    Tatlısu Mühendislik
 
Elektrik Grup                 Kumsal Mühendislik
 
Leed Danışmanı            Altensis
 
Yapı Denetim                Sanat Yapı Denetim
 
Peyzaj   Ofisi                  Ses Peyzaj

Paylaş:

HABERLER