Pana Yapı 2020’ye kadar 3 milyar TL ciro hedefliyor 2015-12-09

İnşaat ve gayrimenkul geliştirme faaliyetlerini sürdüren Pana Yapı, bu yıl Selimoğlu İnşaat’ı da satın alarak hızlı bir büyüme trendine girdi.
Pana Yapı 2020’ye kadar 3 milyar TL ciro hedefliyor 2015-12-09

Pana Yapı, 2020 yılına kadar 3 milyar lira ciro hedefliyor.

Pana Holding çatısı altında inşaat ve gayrimenkul geliştirme faaliyetlerini sürdüren Pana Yapı, bu yıl Selimoğlu İnşaat’ı da satın alarak hızlı bir büyüme trendine girdi.

Şirketin yeniden yapılanması, çalışmaları ve hedefleriyle ilgili bilgi vermek üzere düzenlenen toplantıda konuşan Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, özellikle İstanbul’da Kadıköy, Fikirtepe, Bağdat Caddesi ve Üsküdar, İzmir’de de önemli lokasyonlarda proje ürettiklerini kaydetti.

2015 yılını 200 milyon TL ciro ile kapatacaklarını söyleyen Ufuk “Pana Yapı’nın devam eden ve hayata geçmesi planlanan projeleri arasında ‘Brooklyn Park’, ‘Brooklyn Life’, ‘Brooklyn Dream’, ‘Safahat İstanbul’,’Broadway’ ve ‘Çeşme Jarden Eden’ yer alıyor. Çeşme’nin en büyük arsası üzerinde yani 250 dönümde 124 bağımsız bölüm yapıyoruz. Eski Çeşme-İzmir evlerini tekrar hayata geçiriyoruz orada. Bu projenin şubattan sonra lansmanını yapmayı planlıyoruz.

Ayrıca Cadde’de devam eden butik kentsel dönüşüm projelerimiz de var. 2020 yılına kadar toplam 5 yıllık ciro beklentimiz ise 3 milyar lira. Mevcutta 6 projemiz var, gelecek yıl bu rakamı 15’e çıkarmayı hedefliyoruz ” diye konuştu.

İngiltere ve Almanya’da konut üretecek

Fikirtepe bölgesinde ilk proje teslimini Pana Yapı’nın gerçekleştireceğini belirten Kürşat Ufuk, satış sonrası hizmet konusunda son derece iddialı olduklarını anlattı.

Ufuk, bu bağlamda da şirketleşerek hem satılan konutlara 5 yıl garanti verdiklerini, hem de profesyonel bir yönetim ile tüm süreçlerin takibini yaptıklarını kaydetti.

Kendilerine 5 yıl içerisinde sektörün ilk 5 şirketi arasında yer almak gibi bir hedef koyduklarını ifade eden Kürşat Ufuk, şirketin büyüme stratejisiyle beraber ilerleyen süreçte yabancı şirketlerle proje ortaklıkları gerçekleştirmek için de görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Sadece İstanbul ve İzmir’de değil, yurt dışında projeler hayata geçirmek istediklerini anlatan Ufuk “İngiltere ve Almanya’ya konut yapmayı hedefliyoruz. Tüm Fikirtepe projelerimizi 2018’den önce bitirmiş olmayı planlıyoruz” dedi. Şirket satın almalar için de görüşmeler yaptıkları bilgisin veren Ufuk “Satın alarak ilerlemeyi seviyoruz. En son Fikirtepe’de birlikte çalışmalar yürüttüğümüz Selimoğlu İnşaat’ı satın aldık. Bu, en büyük satın alma oldu diyebiliriz” dedi.

“Fikirtepe’de 2016 sonuna kadar yıkımlar biter”

Kentsel dönüşümün önemine ve gerekliliğine değinen Kürşat Ufuk, bölge ile ilgili şunları söyledi: “Ataerkil aile anlayış değişiyor artık, kendi arsanızı üretmek zorundasınız. Zor olan arsa üretmek, biz bunları iyi yapıyoruz. Avrupa yakasında özellikle arsa bulmak zor, kentsel dönüşüm zorunlu. Bu bağlamda Fikirtepe çok önemli bir bölge, 12 civarında firma inşaata başladı o bölgede. 2016 sonunda yıkımlar tamamlanmış olur. Biz bölgede yüzde 65 oranında yani 200 civarı daire sattık. Bunun yüzde 15’i yabancıya satış olarak düşünebiliriz.

Fikirtepe yatırımlarımızın tutarı 800 milyon TL civarında diyebiliriz.”

 

 

 


DİĞER HABERLER