Park Village'da 525 Bin Dolara Villa!

Arıkan Yapı tarafından Büyükçekmece'de hayata geçirilen Park Village projesinde yer alan villaların fiyatları 525 bin dolardan başlıyor.
Park Village'da 525 Bin Dolara Villa!

Park Village, müstakil villa yaşamı adına bildiğimiz herşeyi bizlere unutturacak bir proje. Hepimizin yıllardır hayalini kurduğumuz yaşam konsepti artık gerçeğe çok yakın. Park Village öyle bir proje ki kendi pazar segmentini şimdiden yaratmış durumda.

Arıkan Yapı tarafından gerçekleştirilen projenin çalışmaları 2006 yılında başlamış. Uzun yıllar süren titiz çalışmalar ve arazi araştırmaları neticesinde proje bugün bizlerin karşısında.

Park Village projesinin en önemli özelliği tek katlı villalardan meydana gelmesi. Peki neden tek katlı villa diye sorduğumuzda Arıkan Yapı Genel Müdürü Habip Arıkan şöyle yanıtlıyor;

“ İnsan fizyolojisine en uygun yaşam modeli yatay yaşamdır. Biz Park Village'da gerçek müstakil yaşam modelini kurgulamış bulunuyoruz. Alışılagelmiş çok katlı, bitişik nizam ve büyük mekanlar yerine, tek katlı, tam müstakil ve optimum büyüklüklere sahip içinde merdiven olmayan bir hayat tasarladık. Esasında Park Village proje konsept tanıtım ofisimizi ziyaret eden ve Park Village' da bizlere komşu olan veya olmayan herkesin projemiz için dile getirdikleri neden tek katlı sorusunun en güzel cevabıdır. “

Habip Arıkan' ın da dile getirdiği gibi tek katlı villa gerçekten büyük konfor ve gerçek lüks. Park Village'da bu konfor ve lüksü yalnızca 144 seçkin aile yaşayacak. Proje toplam 312.000-m2 alan üzerine kurulmakta. Bu alanın 270.000- m2 si yeşil alanlara ayrılmış durumda. Sizleri biraz Park Village dünyasının büyülü atmosferine taşımak istiyorum;

Park Village kendine has nitelikleri ile sadece bir villa olmadığını bizlere ispat etmektedir. Aslında logosunda kullanılan zeytin ağacı figürü daha ilk başlangıçta bizlere birçok ipucu vermekte. Habip Arıkan zeytin ağacının neden seçildiğini şöyle özetliyor;

“Yıllar geçtikçe önemi artan ve hayatımızdaki yeri pekişen değerler olduğuna inanıyoruz. İşte zeytin ağacı da 39.000 yıllık geçmişiyle böyle bir değer. Tarih boyunca kutsallığın, bolluğun, adeletin, sağlığın, gururun, zaferin, bilgeliğin, aklın, arınmanın ve yeniden doğuşun, kısaca insanlık için en önemli erdem ve değerlerin sembolüdür zeytin ağacı. Biz Park Village yaşam kültürünü ancak böyle bir değerin sembolize edebileceğine inandık.”

Bu sembol proje içerisinde ileri yaş bin adet zeytin ağacının peyzajda kullanılması ile kendine yer bulmakta. Projenin ana giriş kapısından başlamak üzere kendinizi Ege bölgesinde zeytincilikle uğraşan bir kasabaya gelmiş gibi hissedeceksiniz. Zeytin ağaçları arasından geniş bir bulvarla Park Village köy meydanına ulaşacaksınız. Unutulmaya yüz tutmuş meydan kültürü burada sizleri kucaklayacak. Kasabalı kimliğini fazlasıyla hissedeceğiniz köy meydanı yeni arkadaşlıkların filizleneceği, eskilerin daha da kök salacağı bir buluşma noktası olacak. Proje öyle bir kurgulanmış durumda ki evinize her geldiğinizde ve evinizden her ayrılışınızda muhakkak köy meydanından geçeceksiniz.


FİYATLAR

Arıkan Yapı güvencesiyle hayat bulan Park Village yaşamı 525 bin dolardan başlayan fiyatlar ve cazip ödeme imkanlarıyla sizi bekliyor.

Proje Adı: Park Village

Yatırımcı: Arıkan Yapı

Proje Lokasyonu: Büyükçekmece Göl Vadisi

Arazi: 312.692.000 m2

Toplam İnşaat Alanı: 51.368.000 m2

Proje Başlangıcı: Ocak 2012

Proje Bitimi: Aralık 2013

Villa Adedi: 144

Villa Tipleri: Sardes- Thera-Lagina-Alinda-Claros- Larisa –Trilye (7 faklı tip)

Villa Büyüklükleri: 250m2 – 300m2 - 350m2

Mimari Proje: Proje Mimarlık-Y.Mimar Mert Yampal

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05