Sinpaş Yapı ile Metro Properties dev bir işbirliğine girdi

Gayrimenkul sektörünün lideri Sinpaş Yapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş ile Alışveriş Merkezi yatırım ve yönetiminde öncü kuruluş Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş , Sinpaş Yapı’nın Denizli’de inşa edeceği yeni projesi içerisinde yer alacak Alışveriş Merkezinin, yönetimi ve kiralaması için işbirliği anlaşması imzaladı.
Sinpaş Yapı ile Metro Properties dev bir işbirliğine girdi

Anlaşma kapsamında Metro Properties, Sinpaş’ın Denizli’deki 3 bin konutluk yeni projesi bünyesinde yer alan 40.000 metrekarelik alana sahip Alışveriş Merkezinin yönetim ve kiralamasını üstelenecek.  Denizli’nin ilk temalı ve karma (mixed use) kullanımlı konut projesi olarak çok yakında lanse edilecek olan proje, gerek Denizli gerekse Ege Bölgesi için daha birçok ilki hayata geçirecek.
 
Sinpaş Yapı ile Metro Properties arasındaki işbirliği anlaşması, 8 Temmuz 2014 Salı günü Sinpaş’ın iştiraklerinden Batı Ege Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ve Metro Properties Genel Müdürü  ve Yönetim Kurulu Başkanı  Eyüphan Boyvadaoğlu  tarafından İstanbul’da imzalandı.
 
Denizli ve Ege bölgesi için birçok ilkler barındıran projede, İzmir-Antalya yoluna paralel şekilde konumlanan ve “street mall” yaklaşımıyla dizayn edilen Alışveriş Merkezinin yönetimi ve kiralama sürecini Metro Properties yürütecek.
 
Alışveriş merkezi bünyesinde, 15 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilecek Metro Cash & Carry Market’in yanı sıra, tasarımı Belçikalı bir dizayn ajansı tarafından yapılan 3.000 metrekarelik temalı bir oyun parkı, 2.000 metrekarelik kapalı bir spor merkezi, 200 metre uzunluğunda bir kayak pisti (snow flex) ve cafe, restoran ve mağaza kiralamasına uygun ticari üniteler de yer alacak.
 
Denizli’nin ilk karma kullanımlı (mixed use) projesi  
 
Sinpaş’ın Denizli’de hayata geçireceği projesi, yaklaşık 250 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek ve zengin sosyal olanaklarıyla tüm bölgeye yeni bir renk katacak. Teması ve ismi sır gibi saklanan ve içerisinde birçok ilki ve sürprizi barındıracak projede, orman alanıyla iç içe, bölgenin termal olanaklarından da yararlanan özel alanlar geliştiriliyor.
 
Bünyesinde farklı tiplerde evler, çok katlı iki residence kulesi , çocuk oyun alanları, organik pazar, yeme içme alanları ve alışveriş caddesi de barındıran ve Ege Bölgesi’nin en büyük karma kullanımlı (mixed use) konsept projesi olarak inşa edilecek projede, Metro Properties’in yönetim ve kiralamasını gerçekleştireceği Alışveriş Merkezi, alışveriş caddesi üzerinde yer alacak.
 
Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hakkında
 
METRO GROUP’un gayrimenkul kuruluşu olan METRO PROPERTIES, Gayrimenkul Geliştirici ve Yatırımcısı sıfatıyla,  perakende sektöründe sahip olduğu kapsamlı deneyimini, gayrimenkul alanındaki geniş tecrübesi ve istikrarlı uygulamaları ile birleştirmektedir. Modern toptan ve perakende lokasyonların geliştirme ve yönetimlerine yatırım yapılması söz konusu olduğunda, METRO PROPERTIES, en doğru iş ortağıdır. Birlikte çalıştığı firmaların başarılarına katkıda bulunurken müşterilerine de değer katan şirket, eş zamanlı olarak METRO GROUP bünyesindeki satış kanallarının mal sahibi ve çözüm ortağı olarak gayrimenkul sektöründe değer yaratmayı başarmaktadır.
 
METRO PROPERTIES Türkiye’nin ana sorumluluğu uzun dönemde aktif varlık ve stratejik portföy yönetimi ile gayrimenkul varlıklarının değerini arttırmaktır.
METRO PROPERTIES Türkiye, sahip olduğu ve yönetimini yaptığı alışveriş merkezleri’nde gerçekleştirdiği yönetim ve kiralama faaliyetlerini, uluslararası deneyim ve know-how’ı ile METRO GROUP dışındaki diğer  gayrimenkul geliştirici  ve yatırımcılarına da sunarak yeni alışveriş merkezi projelerini kendi portföyüne eklemiştir.
 
Yeni binalardan dönüştürme projelerine, modernleştirme projelerinden genişletmelere; METRO PROPERTIES Türkiye, müşterilerine perakende alanları için anahtar teslim çözümler sunmaktadır.
 
Sinpaş Yapı hakkında
 
Sinpaş Grubu bünyesinde bundan 40 yıl önce Ankara’da kurulan ve 1986 yılında faaliyetlerini geliştirmek üzere Genel Müdürlüğü'nü İstanbul'a taşıyan Sinpaş Yapı End. Tic. A.Ş. , 2007 yılından bu yana konut projelerinin inşaatı, ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve kiralanması faaliyetlerine odaklanmış ve Türkiye gayrimenkul sektörünün lider şirketi olma yolunda emin ve güvenilir adımlarla yürümektedir. Doğayla barışık nitelikli yaşam alanları ve iş dünyasına artı değer katacak ticari gayrimenkul projeleri geliştirme vizyonu ile Türkiye'nin kentsel dönüşüm sürecine katkıda bulunan Sinpaş Yapı, bugüne kadar Kelebekia, Kelebekia Premium, Marenegro, Sealybria, Aqua City, İstanbul Palace, Boğaztepe, Central Life, Aqua Manors, Flatofis, Deposite AVM ve Topkapı Ticaret Merkezi gibi pek çok projeyi tamamlamıştır. Tüm projelerinde dünya standartlarındaki inşaat teknolojilerini kullanan Sinpaş Yapı, 2010 yılından itibaren yepyeni projeler hayata geçirmiştir. İstanbul'un hızla değer kazanan bölgesi Sancaktepe'de satışları tamamlanan Kelebekia projesi ve proje geliştirme ve satış/pazarlama süreçlerinin Sinpaş Yapı tarafından gerçekleştirildiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin GAP'tan sonraki en büyük yatırımı olarak kabul edilen Antepia projesi ise Gaziantep'de yer almaktadır. Sadece yükselen değil, yükselme potansiyeli olan bölgeleri en iyi ve en verimli biçimde değerlendiren Sinpaş Yapı, Sancaktepe'deki ikinci projesine Kelebekia Premium ile 2011 senesinde imza attı. 106 konutluk butik proje Kelebekia Premium'u ise Sultanbeyli'de yer alan Liva projesi ve Sancaktepe’de yer alan Köyceğiz projesi takip ediyor. Sinpaş Yapı tarafından hayata geçirilen ve Ankara’nın merkezi Çankaya Oran’da yükselen Altınoran ise Türkiye’nin en büyük yaşam projesi olarak dikkat çekiyor.
 
Hayata geçirdiği tüm projelerde kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunmayı hedefleyen Sinpaş Yapı, geçmişten gelen 40 yıllık uzmanlığını geleceğe taşımaya devam ediyor.

Paylaş:

HABERLER