Soyak Park Aparts'da Taşınana Kadar Taksit Yok

Soyak Holding ve Emlak Konut GYO tarafından Halkalı'da inşa etmeye başladığı Soyak Park Aparts'da bahar dönemine özel bir kampanya başladı.
Soyak Park Aparts'da Taşınana Kadar Taksit Yok

Hem kira hem taksit ödemek istemeyene taşınana kadar taksit yok
Soyak Holding’in Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı yöntemiyle Halkalı’da başlattığı ve 1 yıl sonra teslim etmeyi planladığı ‘Soyak Park Aparts’ projesinde bahar döneminde sürecek yeni bir kampanya başladı. Özellikle yeni evlenen ve kirada oturan çalışan çiftleri ‘ödeme yükünü’ azaltarak ev sahibi yapmayı amaçlayan bu kampanyada, taksit ödemeleri proje tesliminde, yani 1 yıl sonra ödenmeye başlıyor. Kampanyanın ikinci seçeneğinde ise müşterilere yüzde 5 peşinat ve yüzde 0 faiz oranıyla ödeme imkanı sunuluyor. 200 milyon TL değerindeki 1.121 daireden oluşan projenin şu ana kadar yaklaşık yüzde 70’ini sattıklarını söyleyen Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, “Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 gibi farklı daire tipleri, bahçeli ve dubleks kent evi seçenekleri bulunan projede, metrekare fiyatı da ortalama 2 bin 600 lira mertebesinde. Daireler 95 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projeye özel olarak uygulanan kampanyamızı ise özellikle yeni evlenen ve halen kirada oturan çalışan çiftleri düşünerek hazırladık. Amacımız, hem kira hem konut kredisi taksidini aynı anda ödemeyecek durumda olan aileleri ev sahibi yapmak” diye konuştu.
 
Sırada lüks Soho var
Geçmişi 1961 yılına dayanan ve ilk konut projesi olan Soyak Göztepe’yi 1970 yılında gerçekleştiren Soyak Holding, sırayla Soyak Yenişehir, Soyak Olympiakent, Soyak Evreka ve Soyak Evreka Rezidans projelerine imza attı. Aradan geçen 42 yılda yaklaşık 50 bin kişiyi ev sahibi yaptıklarını kaydeden Çamlıbel, büyük montanlı projelerle ağırlıklı olarak orta gelir grubuna hitap ettiklerini, halen 6 adet projenin satışına devam ettiklerini belirterek şöyle devam etti:
 
“Soyak Park Aparts’ın yanı sıra, 6 ay önce yine Halkalı’da satışa çıkardığımız 1.000 konuttan oluşan Soyak Evostar’ın yüzde 60’ını sattık. Bahçeşehir’de inşaatına yeni başladığımız 294 bahçeli evden oluşan Soyak Bahçe&Bahçe gibi İzmir’de 2.250 konutluk Soyak Siesta ve 1.109 konutluk Soyak Mavişehir Optimus projelerinin satışları sürüyor.” Çamlıbel, Levent’teki ofis projelerinin yanı sıra Zincirlikuyu’da toplam 77 rezidans ve 3 bin m2’lik ofisten oluşan, tüm rezidans ve concierge hizmetlerinin sunulduğu 7 katlı butik projeleri Soyak Soho’yu da satışa çıkarmaya hazırlandıklarını sözlerine ekledi. Soyak Soho, şirketin şehir merkezinde üst gelir grubuna hitap eden tek projesi olacak.
 
Fiyatlar yüzde 20 artar
Emre Çamlıbel, yeni konut fiyatlarının son 1 yılda yüzde 10 arttığını, bu yıl da inşaat maliyetlerindeki artışın fiyatlara yansıyacak olmasıyla birlikte bu oranın yüzde 20’ye ulaşmasını beklediklerini kaydetti. 2011’de İstanbul’da 100 bine yakın markalı konutun satıldığını hatırlatan Çamlıbel, konut pazarının tanıtımdan yan sanayiye pek çok yönüyle 30 milyar euroyu bulduğunu belirtti. Çamlıbel, bu rakamın kentsel dönüşüm, kişi başı GSMH’deki artış, enerji verimliliği teşvikleri, mütekabiliyet, 2/B yasaları ile ikincil piyasaların kurulması gibi yasal düzenlemelerle 100 milyar euroya kadar gidebileceğine işaret etti.
 
Enerjide de büyüyor, 500 MW’yi hedefliyor
Emre Çamlıbel, konut projelerinin yanısıra Soyak’ın enerji alanında da kendine hedefler koyduğuna dikkat çekti. Bolu’da 10, Kayseri’de 50, Erzurum’da ise 100 MW kapasiteli 3 HES projesi olduğuna işaret eden Çamlıbel, 3 senelik bir dönemde toplamda 500 MW kurulu güce ulaşmak istediklerini söyledi. Çamlıbel HES’lerin dışında termik, rüzgar ve jeotermal enerji alanında da fırsatlara baktıklarını belirtti.
 
Kurtköy, Kartal ve Gebze’de orta gelirliye proje üretecek
2012 yılında 2 bin adet konut satmayı hedeflediklerini belirten Emre Çamlıbel, orta gelir grubuna yönelik olarak Kurtköy, Kartal ve Gebze’deki arsaları araştırdıklarını, buralarda ortalama 1.000 konutluk projeler geliştirmeyi düşündüklerini açıkladı. İzmir’de de 1.500 konutluk arsa stoğuna sahip olduklarını belirten Çamlıbel, “Son projemiz Soyak Mavişehir Optimus ile İzmir’e 5 yılda 5 bin konutluk yatırım yaptık. 2012’de ise, İzmir Zeytinalanı’nda 230 villadan oluşan bir projeyi hayata geçireceğiz. Böylelikle İzmir’e toplamda 1 milyar TL’lik yatırım yapmış olacağız” dedi. İnşaat sektörünün 2011 yılında yüzde 10’luk bir oranla en çok büyüme gösteren alanlardan biri olduğunu hatırlatan Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, Soyak Holding olarak verimli geçirdikleri 2011 yılında 2 bin konut satışıyla 1 milyar TL ciroya imza attıklarını söyledi. Çamlıbel, bunun yarısının şirketin ana faaliyet alanı olan konuttan, 200 milyon TL’sinin çimentodan, 200 milyon TL’sinin döküm sektöründen, 100 milyon TL’sinin de enerjiden geldiğini belirtti. Türkiye’nin cari açık, enflasyon ve Avrupa’daki gelişmelere odaklanacağı 2012 yılında konut sektöründe ılımlı bir büyüme öngördüklerini belirten Çamlıbel, “Sektörde bu yıl yüzde 5 ya da 6’lık bir büyüme bekliyoruz. Bu büyümede belirleyici faktör, kentsel dönüşüm olacak. Ayrıca yabancılara konut satışının hayata geçmesiyle birlikte konutta ilave talep oluşacak. Talep ve buna bağlı olarak arz da ağırlıklı olarak orta gelir grubuna yönelik olacak” diye konuştu.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05