Soyak Yeni Projeleriyle Hep Kazandırıyor

Yarım asrın üzerinde gayrimenkul alanında öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projeleri çok rağbet görüyor. Soyak’ın inşası devam 4 büyük projesinde sadece 850 konut kaldı. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel “Soyak olarak istikrarlı bir şekilde ayda ortalama 100-150 aileyi konut sahibi yaparak geleceklerini güven altına alıyoruz” dedi.
Soyak Yeni Projeleriyle Hep Kazandırıyor

Soyak’ın İstanbul ve İzmir’de inşası devam eden 4 büyük montanlı projesi büyük rağbet görüyor. İstanbul’da Soyak Evostar ve Soyak Park Aparts, İzmir’de Soyak Siesta ve Soyak Mavişehir Optimus projelerinin toplamında sadece 850 konut kaldı.

Ortalama olarak ayda 100-150 konutun satıldığını belirten Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel; “Satış ofislerimizde yaklaşık 2 saatte bir ev satıldığını görüyoruz. Böylece biz her ay 100-150 kişiye aynı zamanda hem yatırım olanağı sunuyoruz hem de geleceklerini güven altına alıyoruz” dedi. Dr. Çamlıbel, “Bir kişi son 2 yılda altına yatırım yapmış olsaydı toplamda yüzde 25 oranında, parasını bankada tutarak mevduata yatırım yapmış olsaydı yüzde 15 oranında, dövize yatırım yapmış olsaydı da yaklaşık yüzde 17 civarında bir kazanç elde edecekti. Oysa Soyak projelerinden son 2 yılda ev sahibi olanların proje lokasyonu ve şehrine göre de yüzde 40-65 aralığında bir kazanç sağladıklarını görüyoruz.” Dedi.

Dr. M. Emre Çamlıbel, Soyak projelerinin bu denli rağbet görmesinin nedeninin, Soyak’ın özellikle gayrimenkul trendlerini yakından izlemesi olduğunu vurguladı. Çamlıbel “Soyak olarak konut kullanıcısının değişen ihtiyaçlarına cevap verebilen projeler üretiyoruz. Araştırma geliştirme faaliyetlerini ön planda tutarak yenilikçi yaklaşımlarla sektöre yön veren müşteri odaklı bir firmayız aynı zamanda. Tasarruflu ve sürdürülebilir yaşam
kriterlerini gözeterek yeşil binalar üreten ve Türkiye Kalite Başarı Ödülü EFQM’i almış tek Türk gayrımenkul firmasıyız”
dedi. Çamlıbel Soyak projelerinin tercih edilmesinin bir nedeni olarak da, konutların ideal büyüklükte tasarlanmalarını, böylece de satın alınabilir olduğunu ve tasarruflu bir yaşam vaad ettiğini de sözlerine ekledi.  

Çamlıbel Soyak’ın devam eden tüm projelerinin %1 KDV taahhüdüyle satıldığını da vurgulayarak “Bu senenin başında konut satışlarında KDV oranı değişti Oysa orta gelir grubuna hitap eden konutlardan yüzde 1 KDV alınması gerekirken, arazi değeri esas alındığı için bu oran yüzde 8, hatta bazı yerlerde yüzde 18 baremine takılabiliyor. Bu da konut alıcısına ekstra bir yük getiriyor. Ancak Soyak projelerinden satın alanlar, yatırım yaptıkları bu konuda da avantaj yakalıyorlar” dedi. Çamlıbel %1 KDV taahhüdünün yanı sıra hem düşük faiz oranları hem avantajlı yeşil konut kredisi hem de indirim imkanına sahip projelerinin olduğunu belirterek; “Tüm bu avantajlı koşullar müşterilerimize daha satın alırken kazandıran bir imkan tanıdığı için, Soyak projeleri  çok rağbet görüyor. Bu yüzden  son 2 yılda Soyak'tan konut sahibi olan yaklaşık 3000 ailenin yüzde 10’nunun 2 veya daha fazla ev almayı tercih etmiş durumda olduğunu memnuniyetle söyleyebiliriz.” 

Paylaş:

HABERLER