Spine Tower 2014 Yazında Kapılarını Açıyor

Maslak'ta Ofis İhtiyacına Yeni Bir Soluk Getirecek Spien Tower 2014 Yazında Açılıyor
Spine Tower 2014 Yazında Kapılarını Açıyor

Istanbul’da Avrupa yakasının en iyi, en güvenilir, en yüksek, en büyük bahçeli, en merkezi, en sağlam ve en estetik New York stil ikon ofis binası 2014 yazında açılıyor. Maslak ve Levent bölgesinin ve Istanbul’un en muhteşem ofis binası açılıyor.
 
Modern projesi, büyüleyici estetiği ve güven veren yapısıyla İstanbul’a çok farklı bir bakış açısı getirmesi planlanan Spine Tower, 22 bin metrekarelik yeşil bir bahçe alanında, yaklaşık 9 bin metrekarelik taban üzerinde 56 kattan oluşuyor.
 
Spinetower'ın ayrıcalıkları;
 
- Spine, İstanbul Boğazı’nın büyüleyici kıvrımlarını, Belgrad Ormanı’nın uçsuz bucaksız yeşilini, Levent’ten Pera’ya uzanan şehri, 360 dereceye varan görüş açısıyla sunuyor.
 
- Spine’de ilk kez c-80 sınıf beton kullanılarak, doğal afetlere karşı kusursuz bir güvenli yapı oluşturuldu. Doğal afetler dışında bahçesinin büyüklüğü ve çapı sayesinde hem Büyükdere caddesindesiniz hem de caddede oluşabilecek herhangi bir riskli durumdan uzaktasınız. Istanbul’dasınız ve Avrupa’nın en güvenli binasındasınız. Amerika'daki Trump World Tower, Çin'deki Central Plaza, Tayvan'daki Taipei 101, Bahreyn'deki Burj Al Arab gibi dünyanın en yüksek ve en dayanıklı yapılarında kullanılan “Yüksek Dayanımlı C80 Beton” Türkiye'de ilk kez Spine Tower'da kullanılıyor.
 
- Rüzgar ve fırtına testleri, rüzgar test değerleri mucidi Achen Üniversitesi uzmanı Prof. Ruscheweyh tarafından yapılarak, kusursuz bir rüzgar optimizasyonu sağlandı.
 
- Avrupa’nın en önemli düşey ve yatay sirkülasyon uzmanı Jappsen’de, 6 metre /saniye hız ve en az bekleme süresinde rahat ve konforla katlara dağılan asansör sistemini kurdu.
 
- Spine’da Avrupa’nın modern bina cephelerinin usta tasarımcısıPurz’un da imzası yer alıyor. İstenilen her kat ve cephede açılabilir kanatlar dizayn edilerek, bu yükseklikteki binalarda hiç bulunmayan doğal hava sirkülasyonu sağlandı. Bu enerji tasarrufunda da ciddi bir avantaj sağlayacak. Yüksek tavanla sadece m2 değil m3 olarak hacimli bir ortamda daha havadar ve rahat bir çalışma alanınız olacak.
 
-22 dönüm arsa alanına sahip olan Spine Tower'ın inşaat alanı 140 bin metrekare olarak belirlendi. Spine Tower'ın sosyal donatıları arasında; kuaför, kuru temizleme, parti salonu, restoran, yürüyüş-bisiklet parkurları ve parklar bulunuyor.
 
Spine Tower, 2012 ve 2013 Europe Best Office Arhitect Award ödülünü aldı.


Paylaş:

HABERLER