Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

THBB Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri

Seminer, Samsun' da yapıldı.
Mail At
THBB Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri

Kuruluş tarihi olan 1988 yılından bu yana Türkiye’de kaliteli betonun üretilip kullanılması için önemli çabalar gösteren Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), bu amaçla yapmış olduğu çok sayıda etkinliğin yanı sıra “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları” konulu seminerler düzenliyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde periyodik olarak gerçekleştirilen bu seminerler ile müteahhitler, mimarlar, mühendisler başta olmak üzere beton kullanıcılarına; betonla ilgili kamu idarelerinin yetkililerine; yapı denetim kuruluşu temsilcilerine ve beton üreticilerine betonun doğru uygulamalarının anlatılması hedefleniyor.

2017 yılında İstanbul’da ve Gaziantep’te düzenlenen seminerler dizisinin üçüncüsü 22 Ağustos 2017 tarihinde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Samsun Şubesinde yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu’nun katıldığı Seminere inşaat mühendisleri, müteahhitler, mimarlar ve beton üreticileri yoğun ilgi gösterdi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ve İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü’nün açılış konuşmasıyla başlayan Seminer THBB Genel Sekreter Yardımcısı Aslı Özbora Tarhan’ın “Türkiye’de ve Dünyada Hazır Beton Sektöründeki Son Gelişmeler” başlıklı sunumu ile devam etti. Seminer kapsamında, İTÜ İnşaat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir “Beton Teknolojisinde Son Gelişmeler”; THBB Kalite Güvence Sistemi Direktörü Selçuk Uçar “Betonda Kalite Denetimleri”; Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ise “Samsun Beton Yol (SSB) Uygulamaları” başlıklı birer sunum gerçekleştirdi.

Seminerde Türkiye’de ve dünyada hazır beton sektöründeki son gelişmeleri aktaran THBB Genel Sekreter Yardımcısı Aslı Özbora Tarhan: “Türkiye, yılda 109 milyon metreküp hazır beton üretimi ile Avrupa’da 1., dünyada ise 3. sırada yer almaktadır. Türkiye’de üretilen beton, seneler içerisinde sadece miktar olarak değil aynı zamanda dayanım sınıfları açısından da önemli ölçüde yükselmiştir. Hazır beton dayanım sınıfları açısından Avrupa ortalamasının üstüne çıkan Türkiye, C25 ve üstü dayanım sınıfındaki beton kullanım oranında yüzde 92 ile listenin en üstlerinde yer almaktadır.” dedi. 2016 yılında THBB Başkanı Yavuz Işık ile ERMCO Başkanlığının Türkiye’ye taşındığı ifade eden Aslı Özbora Tarhan: ”Bu başarı ulusal olarak ülkemizin saygınlığına saygınlık katmanın dışında sektörümüz için çok önemli gelişmelere de zemin hazırlamıştır. Bu gelişmelerden, ülkemiz ve hazır beton sanayimiz için çok büyük bir adımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Türkiye Hazır Beton Birliği olarak “The Concrete Sustainability Council - Beton Sürdürebilirlik Konseyinin” kurduğu “Beton Sorumlu Kaynak Kullanımı Belgelendirme Sistemi’nin “Bölgesel Sistem Operatörü” olmaya hak kazandık. Aynı zamanda THBB Kalite Güvence Sistemi de bu sistem içerisinde görev alacak “Belgelendirme Kuruluşu” olmuştur.” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir Seminerde, beton bileşenleri, betonun üretimi, yerleştirilmesi ve bakımı ile ilgili bilgiler vererek “Günümüzde beton alıcısı sadece basınç dayanımını ve işlenebilirliği değil betonun daha ileri düzey teknik özelliklerini bildirerek hazır beton talebinde bulunabilir.” dedi.

Betonun üretim aşamasından şantiyelerde kullanımına kadar kalite denetimlerinin nasıl yapılacağı konusunda bilgi veren Selçuk Uçar, kentsel dönüşüm mevzuatıyla gündeme gelen mevcut yapılardaki beton kalitesinin ölçümü konularına değindi. Konuşmasında Kalite Güvence Sisteminin önemine vurgu yapan Selçuk Uçar, “Beton kalitesindeki en önemli unsur, beton üretim yerinin ve sisteminin uygun olmasıdır. Bu nedenle beton alırken, betonun KGS denetiminden geçmiş olması aranmalıdır.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt da Samsun’daki silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamaları hakkında bilgi verdi.

THBB’nin 2017 yılı programı dâhilinde İstanbul, Gaziantep ve Samsun’da düzenlediği “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri”, Türkiye genelinde farklı illerimizde gerçekleştirilmeye devam edecek.

Beykoz AcarVadi Evleri Daire Seçenekleri, Fiyatları

Acarlar Şirketler Topluluğu yeni projesini tanıtıyor.Beykoz AcarVadi Evleri Daire Seçenekleri, Fiyatları

Acarlar Şirketler Topluluğu; İstanbul’un yeşili ve oksijeni en bol ilçesi Beykoz’da bir projeye daha imza attı. Şehrin merkezine yakın, kalabalığına uzak Acarkent’in içinde konumlandırılan AcarVadi Evleri, daire sahibi olmak isteyen herkese villa ferahlığında, birbirinden geniş daireler ve zengin sosyal alanlardan oluşan bir yaşam alanı sunuyor.

Ankastre ürünlerden çamaşır odasına, klimadan giyinme odasına kadar sakinler için her detayın düşünüldüğü AcarVadi Evleri, anahtar teslim seçeneğiyle yatırımcılarını bekliyor.

 

Detaylarda saklı, ayrıcalıklı bir hayat

3 blokta toplam 48 daireden oluşan AcarVadi Evleri’nde 266 metrekarelik 3+1 ve 300 ile 350 metrekarelik 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. En yüksek kalitedeki ankastre ürünleri, yerden ısıtma sistemleri, çamaşır ve giyinme odaları, tüm odalarında bulunan klimaları, gizli panjurları ve daha birçok detayı ile yüksek konfor sunan proje, daire sakinlerinin kendini ayrıcalıklı bir hayatın içinde bulmasını sağlıyor. Sakinlerine 5.000 metrekarelik ticari alanında çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler sunan AcarVadi Evleri, 350 kişilik tiyatro salonuna da sahip. Proje, açık ve kapalı otoparklarının yanı sıra her daireye tahsis edilen depo alanları ile de fazlalıklara kolayca yer bulunmasını sağlıyor.

 

AcarVadi sakinleri Uğur Park’ta hem sağlık hem huzur bulacak

AcarVadi sakinlerinin rahat bir nefes alıp huzur bulacakları Uğur Park ise geniş bitki örtüsü ve klasik müzik yayını ile alanında bir çok ilki barındırıyor. Açık havada son teknoloji zemin üzerinde spor yaparken düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.


Türkiye Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

En büyük katkı Anadolu'dan gelecek.Türkiye Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

Türkiye’nin yerli yeniliğini temsil eden MMG Ar Ge ve İnovasyon Zirvesi’nde, belirli bölgelerimizde kümeleşen sanayileşmeyi, Türkiye’nin özellikle üniversitelerinin yoğun olduğu şehirlerinde teknoparklar aracılığıyla, üniversitelerin öncülüğünde ön plana çıkartıp ‘bilgi ekonomisi’ aracılığıyla sanayi kümelenmelerinin Anadolu’ya yayılması için alınacak yollar konuşulacak. Yeni sektörler ve yeni alt sektörler aracılığıyla son yıllarda çalışmaları hızlanan inovatif, katma değerli ürünler aracılığıyla büyükşehirlerden tersine göçü mümkün kılacak yerel kalkınma modelleri konunun taraflarınca masaya yatırılacak. Anadolu’nun sahip olduğu yüksek iş tecrübesinin üretim ekonomisiyle yoğrularak bilgi ekonomisini oluşturacak çalışmaların odak noktasına oturmasının gerekliliği, yerel kalkınmada insan kaynağının geliştirilmesi konusunda meslek odalarının rolünün yeniden tanımlanması, tematik ileri araştırma merkezlerinin oluşturulması gibi kritik konular konuşulacak.

 

Kümelenerek daha hızlı büyüme

 

MMG Genel Başkanı Osman Balta konuyla ilgili olarak; “Türkiye’nin tüm bölgelerinin daha hızlı büyümesi için yaratıcı ve katma değeri yüksek sektörler önem kazanırken devlet desteğinin yanında ek finansman kaynaklarını harekete geçirilebilmenin gerekliliği de ayrıca önem kazanıyor. Ancak, daha başarılı sonuçlar için tematik kümelenmeler ile ekosistem planlanması yapılması da bir o kadar önemli. İş bölümüne dayalı işbirliği ile Anadolu’nun kendine has özellikleriyle oluşturulacak sektörlerin farklılaşması ve uluslararası tamamlayıcı ortaklıklar ile ülke ekonomisinin hızla büyümesi gerekiyor” diyerek Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’nin konuyla ilgili öncü olacağının altını çiziyor.

 

Sağlık endüstrisi Anadolu’yla büyüyor

 

Büyükşehirlerde yoğunlukta olan sağlık endüstrisinin Anadolu’ya yayılarak daha etkin ve yaygın bölgesel güç haline gelmesi de 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ’ndeki panelin konularından biri. Anadolu’nun sağlık endüstrisinin gelişmesinde daha etkin rol alması için bu alandaki yenilik fırsatların ve bilgi ekonomisine yönelik istihdam modellerinin oluşturulması, tersine göçün sürdürülebilir hale gelmesi için önemli adımlardan biri olacak.

 

Otoriteler bir arada

 

Zirvenin ikinci günü yapılacak “Yerel Kalkınma: Teknoparklar ve Sanayi Kümelenmeleri” paneli Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir’in moderatörlüğünde düzenlenecek. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayib Birinci, İTO Başkan Yardımcısı Murat Kalsın, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Başkanı Gökçe Tabak, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükderekatılarak Türkiye’nin 2023 hedeflerine giden yolda yerel kalkınma masaya yatırılacak.

 

2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ hakkında

 

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ'nin katkılarıyla yapılan 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ’nde alanlarında yetkili ve yetkin isimleri yerli yenilik için Ar-Ge ve inovasyonu konuşacak. Aynı günlerde açılacak olan 2. MMG AR-GE İNOVASYON SERGİSİ’nde ise, Türkiye’nin yerli yeniliklerini temsil eden milli ve yerli ürünler, projeler sergilenecek. 

 


Eskişehir Ticaret Odasın' dan Eskişehire 600 Milyonluk Gelir

ETO, turizmin gelişmesi için yatırımlara devam ediyor.Eskişehir Ticaret Odasın' dan Eskişehire 600 Milyonluk Gelir

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi kapsamında çalışmalarına hızla devam ediyor. ETO, bu kapsamda hayata geçirilen Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’ne ek olarak, kentin ekonomisine 600 milyon TL gelir sağlayacak ve yapımı 2018 yılında tamamlanacak olan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin yanı sıra  “Turist Bilgi Noktası” ve “Turist Servisi” uygulamasını da hayata geçirdi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi kapsamında hayata geçirilen projeler hakkında bilgi vererek, turizme yönelik çalışmaları anlattı. Güler,Eskişehir’in Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi adı altında gerçekleştirecekleri çalışmalarla Eskişehir turizmine ivme kazandırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Eskişehir markasını geliştirme konusunda kararlı olduklarının altını çizen Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in marka vaadi açısından birçok varlığa sahip olmakla birlikte bu potansiyelleri yeteri kadar değerlendiremediğini söyledi. Eskişehir Kent Markası ve Turizm kapsamındaki çalışmalarla Eskişehir’in turizmine ivme kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Güler, “Eskişehir Ticaret Odası olarak şehrimizin turizmine yönelik ilk adımı “Yüksek Hızlı Tren’in Eskişehir’e Etkileri” isimli akademik çalışma ile attık. Bu sayede gelen turistlerin beklentilerini ve taleplerini tespit etme imkanı bulduk. Turistlerin seyahat alışkanlıklarını, şehirde harcadıkları parayı öğrendik. Diğer yandan Eskişehir kongre ve fuar turizmine katkı sağlayacak olan Eskişehir Fuar Kongre Merkezi projesine başladık. Uluslararası fuarcılığı Eskişehir’e taşıma hedefiyle çıktığımız bu yolda, toplamda 33 bin metrekare kullanım alanına ve aynı anda bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olacak merkezimizi yapıyoruz. 74 milyon TL’lik bir yatırım bedeliyle hayata geçirdiğimiz merkezin şimdiye kadar yüzde 50’si tamamlandı” dedi. Çevreci bir merkez tasarladıklarının altını çizen Güler, “Fuar merkezi inşa edilirken hiçbir ağaca zarar verilmedi, çevresinde olan ağaçların da bakımları yapılıyor. Leed Gold sertifikasına sahip olan merkezde, elektrikli araç şarj istasyonları, kendi elektriğini üreten bir tesis de olacak” dedi. Güler, “2018 yılında tamamlanacak merkezde, 2019 yılında en az 7 fuar yapılacak. Eskişehir ekonomisine, merkezden 600 milyon TL getiri bekliyoruz. Merkezin yapımında kullanılan bütün materyalleri Eskişehir esnafından temin ettik. Bu sayede Eskişehir’e 50 milyon TL’lik bir katkıda da bulunmuş olduk. Şu an hizmette olan Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’ni de geçtiğimiz mayıs ayında şehrimize kazandırdık. Müze gelirlerini öğrencilere burs olarak vereceğiz” dedi.

Turistlere ücretsiz servis…

Bu kapsamda hayata geçirdikleri projelerin önemine değinen Güler, şu ifadeleri kullandı: Turistlerin Eskişehir’de neler yapabileceğine dair bilgi alacağı ve yönlendirileceği turist bilgi noktaları açıyoruz. Burada turistlere Eskişehir ile ilgili konaklamadan, gezilecek yerlere kadar her türlü bilgi verilecek. Kitapçıklar dağıtılacak. Yine aynı şekilde ücretsiz turist servislerimiz devreye girecek. Bu servisler Gar’dan Odunpazarı’na; Odunpazarı’ndan Gar’a ücretsiz olarak turistlerimizi taşıyacak. Buna ek olarak yüksek hızlı trenlerde dağıtılmak üzere Eskişehir tanıtım kitapçıkları hazırlamayı planlıyoruz. Yine aynı şekilde trenlerde Eskişehir’e yönelik videoların izletilmesi için çalışmalarımız olacak. Ayrıca Eskişehir’deki tüm esnaf ve tüccara yönelik kitapçıklar dağıtacağız. ETO Akademi bünyesinde eğitimler yapacağız. Şehrin dört bir yanında da turistler için “Hoş geldiniz, ne istersiniz” isimli billboard çalışmaları yapacağız. Eskişehir’e gelen turistlere şehrin farkını hissettirmek arzusundayız.”

Turizm yatırımlarını hayata geçirecek adımlar atıyoruz

Eskişehir Kent Markası ve Turizm kapsamındaki planlanan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Güler, “Eskişehir turizmi için planladığımız bir diğer proje ise Eskişehir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu. Resmi kurumlarımızın ve belediyelerimizin de katılımı ile oluşturulacak olan bu büroyla birlikte, Eskişehir’de kongre turizmini planlamayı ve organize etmeyi hedefliyoruz. Çünkü tüm dünyada bu işi kongre ve ziyaretçi büroları yapmaktadır. Eskişehir turizmini canlandırmak, yönlendirmek ve halihazırdaki yatırımları gerçekleştirilmesini sağlamak için de Eskişehir Turizm Kümelenmesi çalışmalarımız devam ediyor. Turizm dernekleri, belediyelerimiz, resmi kurumlarımızın katılımı ile oluşturulacak bu kümelenme sayesinde Eskişehir turizmine ivme kazandırmayı, turizmimize dair yol haritası hazırlamayı planlıyoruz. Eskişehir’in Turizm Destinasyonu olarak kabul edilmesi için de çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz ay Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde ilk toplantımızı yaptık. Yine turizme yönelik bir çalışmamız da yurt dışında yaşayan yurttaşlarımızı Eskişehir’e çekebilmek için olacak.  Bu kapsamda yurt dışındaki Türk dernekleri ile ortak çalışma içinde olacağız. Bununla da ilgili planlamamızı yapıyoruz. Turizme yönelik bir diğer adımımız da ilçelerdeki turizm potansiyelimizi değerlendirmek için inanç turizmine yönelik çalışmalarımız. Bu sayede ilçelerimizdeki kültürel, inanç ve tarihi değerlerimizi tanıtmayı ve turizmimize kazandırmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.


Babacan Yapı, Yatırımlarına Devam Ediyor

Yaıtırımlar son 6 ayda da devam edecek.Babacan Yapı, Yatırımlarına Devam Ediyor

İnşaat, turizm, lojistik ve enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Babacan Holding, 1.8 milyar liralık yatırım hedefi çerçevesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak üzere 2016 yılında başlattığı kampanyalarıyla hem yatırımcısına hem de ev sahibi olmak isteyenlere büyük avantajlar sağlayan Babacan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, geride bıraktıkları yılın ilk 6 ayını hedeflerinde sapma olmadan tamamladıklarını yıl sonuna kadar da hedeflerini tutturacaklarını ifade etti.

 

Devam eden yatırımlar ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Babacan, “Babacan Holding olarak aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat sektöründe başladığımız ve başlayacağımız toplam 600 bin metrekareye yakın projeye ek olarak enerji, lojistik ve turizm sektörlerindeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

1.8 milyar TL’lik hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Şu an yatırımlarımızın % 50’lik kısmını hayata geçirmiş durumdayız. Bugüne kadar 40’tan fazla projeye imza attık.

 

Babacan Premium Japon yatırımcının ilgisini çekti

2016 yılında başladığımız ve Beylikdüzü E-5 üzerinde yükselen residence, tower, terrace ve home office’den meydana gelen ‘Babacan Premium’; yaklaşık 600 milyon TL’lik yatırım değeriyle hayata geçiyor. ‘Babacan Premium’da tatil köyü konforunda bir yaşam fırsatı sunuyoruz. Yerli yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği ‘Babacan Premium’ projemize yabancı yatırımcılardan da yoğun talep geliyor.

 

Özellikle referandum sonrası beklenen yabancı yatırımcı ilgisinin artmaya başladığını hep birlikte gördük. Türkiye’den ev almak isteyen ancak bürokratik kısıtlamalardan dolayı beklemede kalan yabancı yatırımcılar harekete geçti. Biz daha çok Arap yatırımcıdan bir hamle beklerken Japonlar’dan gelen ilgi öngörülerimizin doğru olduğunu gösterdi.

 

Beylikdüzü’nde bölgenin en iddialı projesi olarak inşa ettiğimiz Babacan Premium’a yatırım yapmayı tercih eden Japon alıcılar, ilk etapta bir katı kapattılar. Japon yatırımcıdaki bu potansiyel üzerine biz de yönümüzü Japonya, Filipinler, Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerine çevirdik. Oralarda tanıtım faaliyetleri yürüterek projelerimizi daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyoruz.

2. etap satışları için de ön talep toplamaya başladığımız Babacan Premium’da lansman öncesinde kısa süreliğine sunmuş olduğumuz fiyat ve ödeme avantajlarından faydalanmak mümkün.

 

Port Royal’de 100 milyon TL’lik satış

2013 yılında Özelleştirme İdare Başkanlığı’ndan TL ile almış olduğumuz ve 16 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde İstanbul’un en çok değerlenen bölgesinde inşa ettiğimiz Babacan Port Royal projemizin lansmanını 27 Nisan’da gerçekleştirdik.

Merkezi lokasyonda gizli kalmış olan çok değerli bir arazi üzerinde yatırımcıların dikkatini çeken projemizi bölgedeki diğer projelere göre yüzde 30 daha ekonomik fiyatlarla satışa sunduk.

Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında, E-5 yolu yakınında konumlanan projemiz hem yatırım hem de oturum amaçlı konut almak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. ‘Babacan Port Royal’de şimdiden 100 milyon TL’lik satış rakamını geçtik.

 

Ayrıca teslimlerine başlanan ‘Babacan Palace’ ve ‘Prime Suites’ projelerimizde de satışlarımız devam ediyor. Beylikdüzü bölgesinin en lüks projesi olma özelliği taşıyan ‘Babacan Palace’, şehrin

ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla hem yatırımcılara yüksek prim avantajı sağlıyor, hem de projeden oturum amaçlı konut alanlara benzersiz bir dünyanın kapılarını aralıyor. Babacan Palace projemizden peşinatsız konut sahibi olmak da mümkün.

Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirdiğimiz ‘Prime Suites projemiz ise otel konforunda rezidans konseptine sahip. Yaşam kalitesini yükselterek ev rahatlığı ile otel konforunu bir arada sunan ‘Prime Suites’te, yatırımcılar dairesini isterlerse otel yönetimine devrederek yüksek kira getirisi de elde edebiliyor” diye konuştu.

 

Enerjiye 20 milyon dolar

Türkiye’nin elektrik sistem altyapısını iyileştirmekle ilgili çalışmaların hız kazandığı bu dönemde holding olarak kendilerinin enerji yatırımı içinde olduklarını ifade eden İbrahim Babacan, Aydın’da hayata geçirmek üzere oldukları yatırımla jeotermal enerji üreteceklerini vurguladı. İlk etaptaki yatırım miktarının 20 milyon dolar civarında olacağını belirten Babacan, holdingin enerji yatırımlarını gelecek dönemde çevre illere de yaymayı hedeflediklerini söyledi.

 

Babacan, “Lojistik sektöründe de depolama alanları yapıyoruz. 3. Köprü yolunun geçtiği güzergahta depolama arazileri yatırımları yaptık, oralara hangar vasfında depolama alanları yapacağız” dedi.


TOKİ-Halkbank' tan 120 Aya Varan Vade Fırsatı

%20 indirim imkanından da yararlanılabiliyor.TOKİ-Halkbank' tan 120 Aya Varan Vade Fırsatı

Halkbank, TOKİ tarafından başlatılan ve 21 Ağustos – 29 Eylül 2017 tarihleri arasında sürecek olan “Yüzde 20 İndirimli Kapama Kampanyası’ndan yararlanmak isteyen müşterilerine özel kredi seçeneği sunuyor. TOKİ’ye olan borcunu kapatmak için yüzde 20 indirim imkânından yararlanmak isteyenler, 120 aya kadar vade fırsatı sunan Halkbank kredilerine başvurabiliyor. 

 

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Ağustos'ta başlıyor. Kampanyadan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri aynı yıl içerisinde başlamış olan konut ve iş yeri sahipleri yararlanabiliyor. Halkbank'ın TOKİ İndirim Kampanyası, aylık % 0,92'den başlayan faiz oranları ile 120 aya kadar vade imkânı sağlıyor.

 

Kampanyaya en fazla talebin büyükşehirlerde olması bekleniyor

TOKİ İndirim Kampanyası'na en fazla İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Bursa gibi büyükşehirlerden ilgi beklediklerini belirten Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÇÖDEK, “TOKİ'ye olan borçlarını erkenden kapatarak konut ve iş yerlerinin tapularına kavuşmak isteyen müşterilerimize, yüzde 20 indirim fırsatını kaçırmamaları için destek olmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimiz, kalan taksitlerini, Bankamız kredisinden yararlanarak ödediklerinde büyük avantaj sağlayacaklardır. Halkbank’ın adına yakışan bir kampanyaya daha imza attığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ