TOKİ konutları sadece bir kişinin ilgisini çekti!

Bala'da yapılması planlanan 168 konutluk projeye sadece belediye meclis üyesi talip oldu. Konutlara talep gelmeyince ön talep süresi iki ay uzatıldı.
TOKİ konutları sadece bir kişinin ilgisini çekti!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Ankara'nın Bala ilçesinde yapılacak 168 konut projesine, bir kişi müracaat etti.        

Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, göç eden nüfusu tekrar geri çekmek ve ilçe sakinlerini ev sahibi yapmak için TOKİ'ye arsa ile birlikte proje sunduklarını, bu kapsamda 168 konutun yapılması planlandığını bildirdi.        

TOKİ'nin, projeye başlaması için belediyeden ön başvuru talebi istediğini anlatan Gürbüz, mart ayında başlayan ön başvuru sürecinde sadece Belediye Meclis Üyesi Arif Kaplan'ın müracaat ettiğini, vatandaşlardan herhangi bir talep gelmediğini söyledi.        

Gürbüz, konutlara talep gelmeyince ön başvuru için iki ay ek süre talep ettiklerini belirtti.
        
''VATANDAŞLARIN TALEBİNİ BEKLİYORUZ''
Belediye Başkanı Gürbüz, Bala'nın hemen girişinde yer alan merkezi konumdaki 13 dönümlük araziye konut yapılmak üzere TOKİ'ye tahsis ettiklerini belirterek, bu arsaya 2 artı 1 ile 3 artı 1 olmak üzere 168 konut projelendirildiğini kaydetti.       

Alt ve orta gelir grubuna yönelik hazırlanan projenin yapımı için TOKİ'ye başvurduklarını ancak şu ana kadar vatandaşlardan talep gelmediğini belirten Gürbüz, aldıkları iki ay ek süre içerisinde vatandaşları teşvik etmeye çalışacaklarını söyledi.        

Gürbüz, ''Amacımız, ilçemize de konut projesi kazandırmak. Hem Bala'dan giden nüfusu buraya çekmiş olacağız hem de ilçemize güzel bir konut projesi sunmuş olacağız. Her yıl göç veren ilçemize geri göçü başlatmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda ilçedeki vatandaşların yanı sıra Ankara'ya veya başka ile göç eden Balalı vatandaşların talebini bekliyoruz'' diye konuştu.        

Gürbüz, TOKİ tarafından yapılması planlanan konutların ilçedeki konut ihtiyacını gidereceğini belirterek, Bala'yı fiziksel ve sosyal yönden gelişmiş bir ilçe haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.        

TOKİ konutlarına başvuruda bulunan Bala Belediyesi Meclis Üyesi Arif Kaplan ise kendisinin konuta ihtiyacı olmadığını belirterek, vatandaşlara öncülük etmek amacıyla TOKİ konutlarına müracaatta bulunduğunu söyledi.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05